01/06/2026
🟢🟡🔵„Zauważyć. Zrozumieć… Działać!” — pod takim hasłem 28 maja 2026 r. w Kuźnia Społeczna w Olsztynie odbyła się Wojewódzka Konferencja „Dzieci i młodzież w kryzysie – usługi społeczne i system wsparcia”.🟢🟡🔵
👩🙋To było wyjątkowe spotkanie pełne ważnych rozmów, inspirujących wystąpień i wymiany doświadczeń osób, które na co dzień wspierają dzieci i młodzież .
🗨Podczas konferencji poruszono m.in. temat:
✔ zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży,
✔ uzależnień i działań profilaktycznych,
✔ roli rodziny i lokalnej społeczności,
✔ współpracy instytucji i organizacji pomocowych,
✔ tworzenia bezpiecznych przestrzeni dla młodych ludzi.
👥Wśród prelegentów znaleźli się eksperci, praktycy i przedstawiciele organizacji społecznych, którzy pokazali, jak ważne są szybka reakcja, empatia i skuteczne działania systemowe. Nie zabrakło również głosu młodzieży, która opowiedziała o swoich potrzebach i zaangażowaniu społecznym .
🤝Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prelegentom za obecność, aktywny udział i wspólne budowanie dialogu wokół wsparcia dzieci i młodzieży w kryzysie.
Razem możemy więcej!
Katarzyna Sobiech - Wicemarszałek Woj. W-M, Miasto Ostróda, Młodzieżownia Ostróda, Świetlica Środowiskowa Stacyjkowo, Jolanta Gadomska, po DRUGIE, Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie