12/05/2024
Dziś odbył się Uroczysty Koncert z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Do Olsztyna zjechali się cudowni Artyści, ale i ważni Goście, dla których członkostwo Polski w Unii Europejskiej jest ważne, bo daje nam nie tylko bezpieczeństwo finansowe, ale i polityczne.
Niesamowite jest to, jak cała nasza olsztyńska piękna Hala Urania wypełniona gośćmi celebrowała to Święto przy dziełach Ludwiga van Beethovena a mianowicie przy IX Symfonii d-moll op. 125.
Nasz wyjątkowy wieloletni były dyrektor i Maestro olsztyńskiej filharmonii przyjechał aż z Krakowa, by poprowadzić muzyków i zespoły śpiewaków aż do finału wraz ze słynną Odą do Radości - hymnem Unii Europejskiej.
Dziękujemy za obecność i artystyczną pieczę nad wydarzeniem Piotr Sulkowski oraz za uświetnienie wokalne cudownymi głosami Katarzynie Dondalskiej - sopranistce, Małgorzacie Walewskiej - mezzosopranistce, Andrzejowi Lampertowi - tenorowi oraz Jarosławowi Kitala - barytonowi.
W tym pięknym wydarzeniu także ORKIESTRA SYMFONICZNA WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ FILHARMONII, ELBLASKA ORKIESTRA KAMERALNA oraz SZEŚĆ POŁĄCZONYCH CHÓRÓW.
Byliście wspaniali!
❤ ❤ ❤
A oto moje pamiątki dzisiejszego wieczoru. Ogromny zaszczyt dla mnie móc uwietrznić także to spotkanie i gościnę w Miasto Olsztyn prof. dr hab. inż. Pana Jerzy Buzek - Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w latach (2009 - 2012), Premiera RP w latach (1997 – 2001) oraz polityków i przyjaciół, którym nie jest obojętne nasze członkostwo w Unii Europejskiej 🇪🇺.
Trzymam także kciuki za naszych kandydatów do Parlamentu Europejskiego w tym Jacek Protas - Poseł na Sejm RP. ❤ Bądźmy przyjaciółmi europejskimi.
Z Jolanta Piotrowska, Łukasz Łukaszewski, Maciej Jasiński, Hubert Górski, Adam Waszkiewicz