20/05/2026
W miniony weekend druhowie z OSP Bartąg mieli zaszczyt uczestniczyć w powiatowych obchodach Dnia Strażaka, które w tym roku odbyły się w Jonkowie.
Naszą jednostkę reprezentował poczet sztandarowy, godnie niosąc sztandar podczas uroczystości.
Wśród wielu odznaczonych tego dnia osób, Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP otrzymał druh Adam Walkowiaka - Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Gmina Stawiguda i jednocześnie członek OSP Gryźliny . Serdecznie gratulujemy !
W niedzielę natomiast odbył się nasz wewnętrzny Dzień Strażaka, połączony z uroczystą Mszą Świętą w Parafia Bartąg, w której uczestniczył poczet sztandarowy OSP Bartąg oraz proporzec Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Był to czas refleksji, wspólnoty i podkreślenia roli służby druhów w naszej lokalnej społeczności.
Dziękujemy wszystkim druhom i druhnom za obecność, zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej jednostki.