15/02/2026
Chciałem się z Wami pożegnać.
Prowadziłem ten profil od ponad 6 lat, zakładając go w początkach swojej kariery w Nadleśnictwie Olesno. Miejsce, które ceniłem przede wszystkim za wartości i międzyludzkie relacje, które było prawie jak drugi dom, od jakiegoś czasu zmieniło się nie do poznania.
Stąd moja decyzja o odejściu i podążeniu inną drogą. Będzie ona nadal biegła lasami, polami, wzdłuż rzek i łąk. Kocham przyrodę i dawno oddałem jej swoje serce, energię i pasję.
Wszystkich, którzy cenili moją pracę i treści publikowane na tej stronie, zapraszam do polubienia nowego, prywatnego profilu Przyrodniście
Z nowym zapałem będę dzielić się tam z Wami swoją wiedzą, zdjęciami, nagraniami i alertami wszelkich zdarzeń i procesów zachodzących w przyrodzie, a nawet kosmosie! Będzie luźniej, dobitniej, jeszcze ciekawiej. Będzie Przyrodniście!
Chcę budować zasięg dający realny wpływ i możliwość czynienia dobra dla lokalnej przyrody. Planuję kolejne akcje sprzątania cennych terenów, odnowień śródpolnych alei drzew, wspierania ośrodków pomocy dzikiej zwierzyny. Dzięki Wam jest to możliwe, dzięki Wam człowiek widzi sens, ma siłę i chce to kontynuować.
Przez 6 lat ta energia zebrała tu ponad 5100 osób, publikując ponad 980 postów, zdjęć, rolek. Dziękuję każdemu z Was za zaangażowanie, docenienie i współdzielenie przyrodniczej pasji. Byliście niesamowici!
Współpracownikom dziękuję za każdą naukę, lekcję i przekazaną wiedzę. Jest tu wiele niesamowitych ludzi, którym oddaję szacunek. Wasze pożegnanie, w trakcie którego popłynęło tyle łez i ciepłych słów, było czymś nieocenionym. Nie zamieniłbym tej formy na żadną pompatyczną orację, kwiaty czy najwymyślniejsze prezenty. Dziękuję z całego serca za wszystkie wspaniałe dni. Życzę Wam siły, spokoju i energii do dalszego dbania o nasze lasy.
Czuję, że przed nami jeszcze dużo dobrego!
Do zobaczenia, Maksymilian Dobosz.