29/05/2026
Pogoda wiosenna nas w tym roku nie rozpieszczała, ale wszystkich miłośników łąk możemy już zaprosić do ich odwiedzania. Zakwitły już pełniki, powoli wyrastają kukułki, nie mówiąc już o kuklikach, jastrunach czy innych rzeżuchach 😁.
Na naszej sztandarowej łące, czyli Polanie Grochowskiej, w zeszłym roku wybudowaliśmy małą zastawkę, w celu polepszenia warunków wilgotnościowych. Jak widać na zdjęciu, nasza mała retencja się sprawdza i pełniki, pomimo suchej wiosny, mają co pić 😉.
A więc - ruszajcie na łąki!