Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie

Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie, Obrazów 118, Obrazów.

Wyróżnienie dla ucznia klasy II JULIANA WOJTASAw wojewódzkim konkursie KRUS „Wioski bez troski”             22 maja 2026...
02/06/2026

Wyróżnienie dla ucznia klasy II JULIANA WOJTASA
w wojewódzkim konkursie KRUS „Wioski bez troski”

22 maja 2026r. w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów KRUS „Wioski bez troski” na etapie wojewódzkim. Z radością informujemy, że JULIAN WOJTAS – uczeń klasy drugiej otrzymał wyróżnienie przez Komisję Wojewódzką w ramach VII Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Wioski bez troski.
W wydarzeniu uczestniczyli laureaci konkursów plastycznych i literackich, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele instytucji wspierających bezpieczeństwo na terenach wiejskich. Podczas spotkania wręczono nagrody i dyplomy. Wszyscy obecni mieli również możliwość obejrzeć spektakl „Moja wyspa”. Jest to poetycka pantomima, gdzie przez ruch, światło i muzykę opowiada o samotności, przyjaźni i potrzebie bycia razem.
Wydarzenie było okazją do integracji, edukacji oraz wspólnego świętowania talentów najmłodszych uczestników.
Julianowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawczyni: Barbara Bańkowska

W dniu 25 maja na Bulwarze w Sandomierzu grupa sześciolatków uczestniczyła w podsumowaniu konkursu logopedycznego ,, Mia...
01/06/2026

W dniu 25 maja na Bulwarze w Sandomierzu grupa sześciolatków uczestniczyła w podsumowaniu konkursu logopedycznego ,, Miasto głosek - wielka mapa poprawnej wymowy’’, zorganizowanego w marcu przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Sandomierzu.

Finałem wydarzenia była wyjątkowa wystawa przygotowana przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu, podczas której mogliśmy podziwiać wszystkie prace wykonane przez dzieci.
Prace były kolorowe, pomysłowe i pełne kreatywności – w niezwykły sposób połączyły twórczość plastyczną z językową.

Nie zabrakło dodatkowych atrakcji, uśmiechów i ogromnej satysfakcji uczestników. Jedną z atrakcji były warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone przez malarkę i pedagog panią Teodorę Pawełek – Kwiatkowską. Były to warsztaty malowania otoczaków pisakami akrylowymi. Dzieci miały okazję, wyrazić siebie poprzez kolory i wzory oraz wspólnie odkryć radość tworzenia. Każdy kamień mógł stać się niepowtarzalną dekoracją lub małym dziełem sztuki.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie.

Alicja Wiśniowska
Katarzyna Pułanecka

Podsumowanie konkursu logopedycznego ,, Miasto głosek - wielka mapa poprawnej wymowy’’ fotorelacja część druga
01/06/2026

Podsumowanie konkursu logopedycznego ,, Miasto głosek - wielka mapa poprawnej wymowy’’ fotorelacja część druga

Drodzy Uczniowie!Z okazji Dnia Dziecka składam Wam najserdeczniejsze życzenia, wielu powodów do radości, nieustającego u...
01/06/2026

Drodzy Uczniowie!

Z okazji Dnia Dziecka składam Wam najserdeczniejsze życzenia, wielu powodów do radości, nieustającego uśmiechu, spełnienia marzeń oraz wiary we własne możliwości.

Niech każdy dzień przynosi Wam nowe przygody, inspirujące odkrycia i sukcesy, zarówno w nauce, jak i w rozwijaniu swoich pasji i talentów. Życzę Wam, abyście zawsze byli otoczeni życzliwością, przyjaźnią i wsparciem najbliższych, a dziecięca ciekawość świata nigdy Was nie opuszczała.

Niech Wasze dzieciństwo będzie czasem szczęśliwym, bezpiecznym i pełnym pięknych wspomnień, do których będziecie wracać z uśmiechem przez całe życie.

Wszystkim Dzieciom życzę wspaniałego Dnia Dziecka oraz wielu niezapomnianych chwil każdego dnia!

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowejw Obrazowie
Dorota Kiliańska

Fotorelacja z Dnia Matki - część druga
29/05/2026

Fotorelacja z Dnia Matki - część druga

NIEZWYKŁA LEKCJA MIŁOŚCI-DZIEŃ MAMY„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przeb...
29/05/2026

NIEZWYKŁA LEKCJA MIŁOŚCI-DZIEŃ MAMY

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca- to miłość macierzyńska.”

/Józef Ignacy Kraszewski/

MAMA- to najpiękniejsze słowo świata!!!

Dzień 26 maja –Święto Matki- to jedno z najpiękniejszych, a z pewnością najbardziej osobiste święto w roku. W tym dniu wszystkie Mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości.

Słowo: matka, mama, mamusia, mateńka – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, to ostoja i poczucie bezpieczeństwa, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne.

We wtorek, 26 maja, w naszej szkole panowała niezwykła, świąteczna atmosfera. Obchodziliśmy Dzień Matki. To bardzo ważny dzień w kalendarzu szkolnym.

Uroczystość rozpoczęła serdecznym powitaniem wszystkich zaproszonych gości- pani Dyrektor Dorota Kiliańska, podkreślając wagę tego święta.

Serdeczne życzenia oraz piękny bukiet kwiatów przekazał wójt gminy Obrazów Pan Krzysztof Tworek.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia specjalnie przygotowanej na tę okazję akademii.

Młodzi artyści z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III, klasy VI i VII zaprezentowali swoje talenty wzruszając i bawiąc publiczność. Dzieci i młodzież śpiewali piosenki, tańczyli i recytowali wiersze, dedykując je swoim Mamom.

Występy artystyczne były pełne uroku i pokazały, jak wiele serca włożono w ich przygotowanie.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego też serdecznie podziękowali mamom za ich trud włożony w wychowanie i za miłość, której doświadczają każdego dnia.

Kulminacyjnym momentem było zaśpiewanie STO LAT, złożenie życzeń przez Panią Dyrektor oraz nauczycieli i wręczenie kwiatów dla Kochanych Mam.

Z własnoręcznie wykonanymi laurkami i prezentami pospieszyły dzieci, te młodsze i starsze.

Radość i wzruszenie malowały się na twarzach Mam, kiedy przyjmowały cenne podarunki.

Po części artystycznej, w miłej i swobodnej atmosferze Mamy zostały zaproszone na herbatkę , kawkę oraz słodki poczęstunek, ufundowany przez nauczycieli i pracowników szkoły.

Była to doskonała okazja do rozmów i wymiany wrażeń z tego wyjątkowego dnia.

„ Mama jest osobą, która widząc cztery kawałki ciasta i pięć osób, mówi, że nigdy nie lubiła słodyczy”/Tenneva Jordan/

DLA KOCHANEJ MAMY- artystyczne warsztaty przedszkolaków W przeddzień uroczystości szkolnych związanych z obchodami Dnia ...
29/05/2026

DLA KOCHANEJ MAMY- artystyczne warsztaty przedszkolaków

W przeddzień uroczystości szkolnych związanych z obchodami Dnia Matki w PSP w Obrazowie, dzieci z oddziałów przedszkolnych 05 i 06 wzięły udział w warsztatach artystycznych przygotowanych przez animatorki z gospodarstwa edukacyjno- rekreacyjnego „Alpaki na Stawisku” w Klimontowie.
Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej pogadanki na temat roli matek oraz tradycji obchodzenia ich święta. Główną częścią wydarzenia była twórcza praca warsztatowa. Uczestnicy mieli do dyspozycji różnorodne materiały plastyczne i dekoracyjne. Pod okiem instruktorki i wychowawczyń dzieci samodzielnie wykonywały upominki dla swoich mam. W trakcie zajęć panowała radosna, pełna skupienia atmosfera, a przedszkolaki wykazały się ogromną kreatywnością. Zrealizowane warsztaty pozwoliły dzieciom na rozwijanie zdolności manualnych i twórczych. Główny cel zajęć, jakim było stworzenie własnoręcznego, osobistego upominku dla mamy, został w pełni osiągnięty. Powstałe prace wyróżniały się wysoką estetyką i unikalnością. Młodzi artyści wyrazili duże zadowolenie z wykonanych projektów, a własnoręcznie przygotowane prezenty wywołały uśmiech i wzruszenie na twarzach obdarowanych mam.
Życzymy Mamom wszystkiego najlepszego!
Małgorzata Podlesińska Alicja Wiśniowska

Z okazji Dnia Samorządowca składam wszystkim Pracownikom Samorządowym wyrazy uznania oraz serdeczne podziękowania za cod...
27/05/2026

Z okazji Dnia Samorządowca składam wszystkim Pracownikom Samorządowym wyrazy uznania oraz serdeczne podziękowania za codzienną pracę na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Dziękuję za zaangażowanie, odpowiedzialność oraz trud wkładany w rozwój Gminy Obrazów, a także za działania podejmowane z myślą o dobru mieszkańców. Państwa praca wymaga nie tylko wiedzy i profesjonalizmu, ale również cierpliwości, empatii i otwartości na potrzeby innych.

Życzę Państwu wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z pełnionej służby publicznej, nieustającej energii do działania, a także zdrowia, pomyślności i wszelkiej osobistej życzliwości.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Obrazowie

PRZEDSZKOLAKI  U PIRATA ARTURA Dzieci z grup przedszkolnych pięcio latków i sześciolatków odwiedziły Gminną Bibliotekę P...
27/05/2026

PRZEDSZKOLAKI U PIRATA ARTURA

Dzieci z grup przedszkolnych pięcio latków i sześciolatków odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Obrazowie. Uczestniczyły tam w bardzo ciekawych zajęciach, które odbyły się w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK 2026. Przedszkolaki uczestniczyły w wyjątkowych warsztatach rytmicznych „Bum Bum Rytmika w Dalekich Tropikach”.
Zajęcia miały charakter muzyczno-ruchowy. Podczas zajęć dzieci „wypłynęły statkiem w podróż w dalekie Tropiki, podczas ktorej przeżywały niezwykłe, zaskakujace przygody”.
Zajęcia pobudzały wyobraźnię dzieci, ich kreatywność, budziły radość i uśmiech. Dzieci naładowały akumulatory pozytywną energią oraz zabrały bardzo miłe wspomnienia.
Dziękujemy serdecznie pracownikom Gminnej Biblioteki w Obrazowie za zaproszenie i organizację bardzo ciekawych zajęć. Szczególne podziękowania i dziecięce uśmiechy kierujemy do pana Arka za niezapomniane wrażenia.

WITAMINKI, WITAMINKI - WITAMINOWE ABC W GRUPIE 6-LATKÓWOkres wiosenny wiąże się z wiosennym przesileniem organizmu. W ok...
27/05/2026

WITAMINKI, WITAMINKI - WITAMINOWE ABC W GRUPIE 6-LATKÓW
Okres wiosenny wiąże się z wiosennym przesileniem organizmu. W okresie tym należy wspomóc organizm spożywajac kolorowe owoce i warzywa w róznych postaciach.
6-latki w ramach edukacji zdrowotnej wykonywały pyszne owocowe szaszłyki. Znalazły się wśród nich
owoce w różnych barwach, a jak wiemy każda barwa łączy się z obecnością innych witamin.
Szaszłyki owocowe doskonale sprawdzają się w wiosenne dni jako zdrowy i pożywny deser. W takiej postaci dzieci chętnie sięgają po owoce. Przygotowanie jest łatwe, a do ich wykonania możemy wykorzystać ulubione owoce.
Z tej przyjemnosci skorzystały dzieci z grupy ‘Biedronki”. W tym dniu podczas zajęć przypomniały sobie o zasadach zdrowego żywienia oraz o witaminach i ich znaczeniu dla organizmu. Nauczyły sie też piosenki pt. „Witaminki”. Wykonanie zadania rozpoczęły od przygotowania odpowiedniego miejsca pracy, założenia odzieży ochronnej w formie fartuszka i czepka oraz wymycia rączek. Wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności przystąpiły do pracy. Obrały i pokroiły przyniesione owoce, a następnie układały barwne kompozycje zachowując przy tym owocowy rytm. Każdy szaszłyk był inny, każdy okazał się małym dziełem sztuki kulinarnej, w którym znaleźć można było całą feerię owocowych smaków.
Po pracy był czas na degustację.
Wspólne przygotowanie szaszłyków i jedzenie owoców sprawiło dzieciom ogromną frajdę.

Zajęcia te są elementem programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne”podczas których budowane są zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci od najmłodszych lat.

Wychowawczyni: Alicja Wiśniowska

Adres

Obrazów 118
Obrazów
27-641

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie:

Udostępnij