14/02/2015
Wiadomość od Pan Dolata Damian
Szanowni Państwo,
Pisze do Państwa w sprawie założenia przez was stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" w mieście Oborniki, gdyż jako lokalny działacz społeczny w imieniu Wielkiej Polski muszę postawić kropkę nad i.
Cieszy mnie fakt, że powstaje w moim pięknym mieście formacja, która wręcz silnie nawiązuje do wartości chrześcijańskich oraz wolności. Zaniepokoił mnie jednak fakt, że jako stowarzyszenie czule piszecie o swoich spostrzeżeniach na temat polityki, promując profil jednocześnie symbolem partyjnym Platformy Obywatelskiej. Czy Państwo nie uważa, że ten sposób prowadzenia formacji nie jest już na wstępie przejawem hipokryzji, gdyż w/w partia wygrała, promując swój program wyborczy podobnymi liberalnymi hasłami, które obróciły się o 180 stopni? Mało tego ówczesny premier III RP pan Donald Tusk po czasie przyznał, iż jest socjaldemokratą, a nie liberałem, lecz nie o tym chciałem tu napisać.
Czas przedstawić prawdę oraz fakty, które zmuszają mnie do udzielenia Wam nieprzychylnej promocji. Zacznę od rzeczy mało skomplikowanych, niemniej jednak ważnych dla naszego kraju oraz przeciętnego Kowalskiego.
1) Dług publiczny przekroczył w styczniu tego roku ponad BILION złotych, 60% GDP! Polska "utrzymuje" się na samych pożyczkach, a przekraczając próg kredytowy 60% nie otrzymamy żadnych pożyczek, gdyż rząd nie oddaje pieniędzy. Banki mogą rozłożyć nam na mniejsze raty, nie za darmo rzecz jasna. Polska więcej wydaje niż zarabia!
2) Rząd koalicji PO-PSL chce sprzedać polskie lasy państwowe, które stoją na naszej ziemi od miliona lat, gdyż są "nierentowne"! Sprzedaliście cały polski przemysł. Węgiel jest nierentowny, łupki leżą zbyt głęboko, a lasom po 20 latach na plusie nagle grozi bankructwo. Stocznie nierentowne, rybołówstwo nierentowne. Pytanie, czy złoto też byłoby nierentowne? Śpimy na złożach węgla, niczym USA na ropie, a od 2011 staliśmy się importerem węgla kamiennego! Wszystko, co polskie jest nierentowne pod obecną władzą, oprócz wysokich stołków dla swoich oraz wynarodowienie obywateli.
3) Afera podsłuchowa, w której udział brali szef MSW B. Sienkiewicz oraz szef polskiego banku centralnego Belka, który otrzymał propozycję popełnienia przestępstwa, wiążąc bezpośrednio ówczesnego szefa polskiego rządu Donalda Tuska, który uciekł do Brukseli. Celem była dymisja ministra finansów Rostowskiego, do której doszło oraz nowelizacja ustawy o NBP, do której również doszło, by móc finansować politykę rządu PO przez polski bank centralny, co jest złamaniem konstytucji. Śledztwo nie zostało przeprowadzone, co tylko świadczy o naszym kraju na tle międzynarodowym, a w warunkach amerykańskich jest to już materiał wystarczający do dymisji rządu.
4) Ustawa 1066, która zezwala MSW Sienkiewiczowi na wydanie rozkazu do użycia ostrej amunicji przeciwko protestującym oraz pacyfikowania nastrojów społecznych przy użyciu obcych sił porządkowych m.in. niemieckich, które stacjonują dzisiaj w Szczecinie.
5) Wszelkie zebrane podpisy, jak m.in. sprawa sześciolatków o przystąpieniu do szkoły. Świetnie obrazowała to Redaktor Paradowska wspierając rząd Donalda Tuska słowami: „Robić referendum, bo zebrano milion podpisów? Głupi argument!”
6) Polska państwowa służba zdrowia gorsza niż w Albanii! Na 37 przebadanych krajów Polska zajęła 31 miejsce! Inne kraje z roku na rok inwestują w służbę zdrowia tylko u nas inwestuje się w polityków PO-PSL!
7) Statystyki mówią, że w ciągu ostatnich 7 lat rządu PO-PSL sprzedano majątek narodowy o łącznej wartości 65 mld zł! Zadłużenie kraju wzrosło aż o 100 procent do ponad biliona złotych. Rząd podaje nieco niższe dlatego, że w lutym ubiegłego roku PO-PSL zagrabiło z OFE około 130 mld zł na spłatę długów!
To jest w waszym rozumieniu demokracja? Mnie to przypomina panowanie Stanisława Augusta Poniatowskiego, który za spłacenie swoich długów, które przeznaczał na kochanki podpisał legalne rozbiory I RP. Jeśli tak ma wyglądać wasze demokratyczne stowarzyszenie, które w bandycki sposób trwoni pieniądze podatnika, kpi z Polaków oraz zadłużyło naszą gminę podczas pierwszej kadencji z 2% na 30% to ja mówię wam stanowcze - NIE!
Bez poważania
Nasza Odpowiedz.
Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci" Oborniki
Szanowny Damianie! W przeciwieństwie do Ciebie będziemy odpowiadać każdemu, także Tobie z wielkim poważaniem. Nie trzeba do tego być wyznawcą wartości chrześcijańskich, do których jak sam zauważyłeś także nawiązujemy. Są to akurat uniwersalne wartości. Nie będziemy się tu pastwić nad stylistyką i poprawnością językową Twojej wypowiedzi, bo od tego są Twoi nauczyciele. Musimy się jednak odnieść do paru spraw, które raczyłeś „czule” poruszyć. Zarzut używania na profilu Stowarzyszenia symbolu Platformy Obywatelskiej jest co najmniej nietrafiony. To tak jak byśmy mieli pretensje do chrześcijan, że utożsamiają się i posługują symbolem krzyża, który dla wielu innych może być ucieleśnieniem krzywd, jakich dopuścił się Kościół katolicki a za które przepraszał Śp. Jan Paweł II. Można by tak wiele przykładów rzucać znęcając się choćby nad symbolem Prawa i Sprawiedliwości. W związku z tym ten zarzut to bzdura, nad którą nie warto dłużej się rozwodzić. No i teraz mamy dylemat, ponieważ wszystkie wypunktowane zarzuty, bardzo emocjonalnie sformułowane to pytania do Rządu RP oraz władz partii koalicyjnych. Jest kilka, które sami zadajemy naszym kolegom z Platformy Obywatelskiej, bo trudno ich nie zadawać dostrzegając problemy. Nie możemy jednak zaaprobować Twojego stawiania zarzutów wprost nam, jako Stowarzyszeniu, że zacytuję: „Jeśli tak ma wyglądać wasze demokratyczne stowarzyszenie, które w bandycki sposób trwoni pieniądze podatnika, kpi z Polaków oraz zadłużyło naszą gminę podczas pierwszej kadencji z 2% na 30% to ja mówię wam stanowcze - NIE!”. Przesadziłeś Kolego i tylko tak to skomentujemy. Jesteśmy otwarci na krytykę oraz na wymianę poglądów a także przyjmiemy zarzuty, ale skierowane do nas i za nasze działania. Z poważaniem! Stowarzyszenie Młodzi Demokraci Oborniki