01/06/2026
📢 430 tys. zł dofinansowania dla Gminy Oborniki Śląskie!
Gmina Oborniki Śląskie pozyskała środki z budżetu Województwa Dolnośląskiego na realizację trzech inwestycji planowanych na 2026 rok.
✅ Budowa ciągu pieszo-jezdnego oraz drogi gminnej KDD3 w Rościsławicach
Długość: 0,315 km
Wartość inwestycji: ok. 750 tys. zł
Dofinansowanie: 189 tys. zł
✅ Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych przy ul. Lawendowej w Pęgowie
Długość: ok. 0,467 km
Wartość inwestycji: ok. 700 tys. zł
Dofinansowanie: 180 tys. zł
✅ Modernizacja budynku pełniącego funkcje społeczne w Kowalach
Projekt obejmuje adaptację budynku po dawnym sklepie na świetlicę wiejską, wraz z modernizacją instalacji i montażem pompy ciepła.
Dofinansowanie: 59 997 zł
Łączna kwota pozyskanego dofinansowania wynosi blisko 430 tys. zł. To kolejne środki zewnętrzne, które pozwolą na rozwój infrastruktury drogowej oraz stworzyć lepsze warunki w przestrzeniach, z których na co dzień korzystają Mieszkańcy.
Natalia Gołąb - Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego
Michał Rado - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego
Wojciech Bochnak - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego
Marek Łapiński - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Rościsławice- słonecznikowa wieś
Kowale - Sołtys i Rada Sołecka