Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii

Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii

9 czerwca na terenie szkoły odbędzie się Festyn Rodzinny, na który zapraszamy wszystkich sympatyków szkoły. Podczas spot...
02/06/2026

9 czerwca na terenie szkoły odbędzie się Festyn Rodzinny, na który zapraszamy wszystkich sympatyków szkoły. Podczas spotkania odbędzie się zbiórka charytatywna na leczenie Pani Emilii Godlewskiej

02/06/2026
W Dniu Dziecka życzę Wam, abyście nigdy nie zatracili w sobie dziecięcego entuzjazmu i odwagi do spełniania marzeń. Odkr...
01/06/2026

W Dniu Dziecka życzę Wam, abyście nigdy nie zatracili w sobie dziecięcego entuzjazmu i odwagi do spełniania marzeń. Odkrywajcie świat, pielęgnujcie swoje pasje i cieszcie się każdą chwilą.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „POLAK MA ESSĘ! 3” za nami!W tym roku szkolnym nasza szkoła z dumą przystąpiła do Ogólno...
31/05/2026

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „POLAK MA ESSĘ! 3” za nami!
W tym roku szkolnym nasza szkoła z dumą przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „POLAK MA ESSĘ! 3” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Głównym założeniem inicjatywy było utrwalanie zdobytej wiedzy oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez kreatywną zabawę i integrację uczniów. Projekt tworzył przestrzeń do twórczej aktywności dzieci, wspierając ich naturalną kreatywność oraz doskonaląc umiejętność swobodnej wypowiedzi i naturalnego wyrażania odczuć.
Był realizowany na lekcjach języka polskiego w klasach 5–8. Stopień trudności zadań oraz tematykę każdorazowo dostosowywano do poziomu wiedzy uczniów oraz realizowanego programu nauczania.
W ramach projektu zrealizowaliśmy następujące tematy:
• Poznajmy się
• Alfabetyczna zgadywanka
• Wyrazowe bingo
• Prawda czy błąd
• Wielkanocnie na polaku
• Wiersz obrazkowy
• Zaprojektuj swoją planetę
• Połamanie języka
• Literacka wizytówka
• Ale lipa!
Uczestnictwo w programie pozwoliło uczniom na aktywne odkrywanie reguł gramatycznych, ćwiczenie ortografii, nieszablonową analizę dzieł literackich oraz swobodne wyrażanie własnych emocji i myśli.
Młodzież z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach, rozwijając swoją kreatywność i kompetencje językowe. Taka forma pracy okazała się doskonałym urozmaiceniem tradycyjnych lekcji, które skutecznie zwiększyło motywację uczniów do nauki.

W naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiego projektu „Edukacja z wojskiem”, realizowanego we współprac...
28/05/2026

W naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiego projektu „Edukacja z wojskiem”, realizowanego we współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 5–7, którzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz zasad postępowania w przypadku zagrożeń.

Spotkanie poprowadzili żołnierze, którzy w ciekawy i praktyczny sposób przekazali uczniom wiele cennych informacji oraz wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i odpowiedzialnych zachowań.

Dziękujemy za przeprowadzenie wartościowych zajęć i wspólnie spędzony czas!

Dnia 22 maja 2026 roku uczniowie z klas I-III i V uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do gospodarstwa rolnego ,,Mitows...
27/05/2026

Dnia 22 maja 2026 roku uczniowie z klas I-III i V uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do gospodarstwa rolnego ,,Mitowska Zagroda" w Seroczynie. Celem wyjazdu było zainteresowanie dzieci powiązaniem i bezpośrednią zależnością pomiędzy rolnikiem a jego pracą, a owocami i warzywami oraz produktami mlecznymi, które są spożywane przez dzieci m.in. w ramach ,,Programu dla szkół " oraz zaciekawienie sposobami ich uprawy i produkcji.
Na miejscu powitała nas Pani gospodyni, która zaprowadziła nas do stodoły i wprowadziła w tematykę zajęć. Następnie w części warsztatowej, dzieci podzielone na pięcioosobowe grupy, wyrabiały biały ser w tradycyjny sposób dodając tajemnicze składniki. Nie zabrakło również aktywności na świeżym powietrzu. Uczniowie z radością spacerowali po wiejskim podwórku, odwiedzali drewniany domek oraz bawili się w piaskownicy.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał zrobiony przez siebie ser, ekologiczne jabłko i kefir. Powodzeniem cieszył się również sklepik z regionalnymi wyrobami.
Wycieczka była ciekawa i pouczająca. Pozwoliła nam lepiej zrozumieć, jak ważna jest rola rolnika w naszym codziennym życiu.
Grażyna Niemira

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas V–VIII uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Jestem w kropce”. G...
27/05/2026

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas V–VIII uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Jestem w kropce”. Głównym celem projektu było rozwijanie umiejętności poprawnego stosowania znaków interpunkcyjnych oraz podkreślenie znaczenia interpunkcji w wypowiedziach pisemnych.

W trakcie realizacji projektu uczniowie wykonywali różnorodne zadania, m.in. ćwiczenia dotyczące stosowania przecinków w lekturach, zadania związane z interpunkcją w dialogach, a także ćwiczenia dotyczące poprawnego zapisu zaproszeń i ogłoszeń. Ważnym elementem pracy były również stacje zadaniowe oraz turniej wiedzy interpunkcyjnej, które pozwoliły utrwalać wiedzę w praktyce. Nie zabrakło dobrej zabawy, kreatywnych działań i wspólnego odkrywania, jak ogromne znaczenie mają przecinki, kropki czy myślniki w codziennej komunikacji.

Udział w projekcie znacząco przyczynił się do podniesienia kompetencji językowych uczniów oraz był doskonałym sposobem na utrwalenie wiadomości przed egzaminem ósmoklasisty. Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w projekcie oraz za przygotowanie ciekawych materiałów i inspirujących zadań.

W dniach 18–21 maja uczniowie klas 5–8 uczestniczyli w czterodniowej wycieczce szkolnej. W wyjeździe wzięło udział 15 uc...
24/05/2026

W dniach 18–21 maja uczniowie klas 5–8 uczestniczyli w czterodniowej wycieczce szkolnej. W wyjeździe wzięło udział 15 uczniów, którzy wspólnie z uczniami ze szkół w Wyszonkach Kościelnych i Kuczynie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc, poznać historię oraz spędzić czas w miłej atmosferze.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Wrocław. Spacerowaliśmy po pięknym Starym Mieście, podziwiając zabytkową architekturę i wyjątkowy klimat miasta. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich Panorama Racławicka – monumentalne dzieło przedstawiające bitwę pod Racławicami.

Drugiego dnia czekały na nas kolejne atrakcje – ZOO Safari oraz Skalne Miasto. Bliski kontakt z naturą, niezwykłe formacje skalne i piękne krajobrazy sprawiły, że był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń i świetnej zabawy.

Trzeci dzień spędziliśmy w Pradze. Zwiedziliśmy m.in. Hradczany, katedrę św. Wita, Stare Miasto oraz słynny Most Karola. Uczniowie mogli poznać historię i kulturę stolicy Czech, a także podziwiać wyjątkowe zabytki i panoramę miasta.

Ostatniego dnia odwiedziliśmy Zamek Książ oraz Palmiarnię. Piękne wnętrza zamku, jego historia oraz egzotyczne rośliny były doskonałym zakończeniem całej wycieczki.

Wyjazd był bardzo udany – pełen ciekawych miejsc, nowych doświadczeń i wspólnie spędzonych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci 😊

Serdeczne podziękowania dla Sołectwa Przeździecko-Jachy za sfinansowanie szafek do szatni w naszej szkole. Dzięki Państw...
22/05/2026

Serdeczne podziękowania dla Sołectwa Przeździecko-Jachy za sfinansowanie szafek do szatni w naszej szkole. Dzięki Państwa wsparciu uczniowie zyskali wygodne i estetyczne miejsce do przechowywania swoich rzeczy.
Składamy również ogromne podziękowania Panu Janowi Gosk, Łukaszowi Zalewskiemu, Państwu Michałowi i Anecie Lipskim, Pani Paulinie Perkowskiej, Pani Monice Przeździeckiej za pomoc w składaniu i montażu szafek. Państwa zaangażowanie, poświęcony czas oraz chęć działania na rzecz szkoły są nieocenione.
Dziękujemy za okazane wsparcie i wspólne działanie dla dobra naszych dzieci.

Z radością informujemy, że Lidia Wyszyńska z klasy 3 i Krzysztof Krasowski z klasy 2 zdobyli wyróżnienie w XVI Ogólnopol...
20/05/2026

Z radością informujemy, że Lidia Wyszyńska z klasy 3 i Krzysztof Krasowski z klasy 2 zdobyli wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci ,,Wioski bez troski", organizowanym przez KRUS. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci w gospodarstwie rolnym.
19 mają 2026 roku w budynku Starej Elektrowni w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się rozstrzygnięcie etapu regionalnego i wręczenie nagród. Poza nagrodami ufundowanymi przez KRUS wręczono również wyróżnienia ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej oraz po trzy wyróżnienia od gmin z terenu działalności Placówki Terenowej KRUS w Ostrowi Mazowieckiej. Po wręczeniu nagród na laureatów i zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek.
Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Adres

Ołdaki Polonia 1
Ołdaki Polonia
07-305

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij