28/04/2013
27 marca 2013 roku Komendant Powiatowy Policji nadkomisarz Marek Ujazda i Prezes Nowodworskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Pan Jerzy Wilczyński, podpisali porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego na wodach i terenach przywodnych powiatu nowodworskiego. Uroczyste podpisanie dokumentu odbyło się na sali odpraw nowodworskiej komendy.
Głównym celem porozumienie między KPP w Nowym Dworze Mazowieckim a NWOPR jest współdziałanie zmierzające do poprawy stanu bezpieczeństwa i porządku na wodach i terenach przywodnych oraz ograniczenie liczby osób tonących w zbiornikach wodnych powiatu nowodworskiego.
Powyższy dokument reguluje współpracę m.in. w następujących obszarach:
1. Ratowania życia i zdrowia ludzkiego na wodach znajdujących się na terenie powiatu nowodworskiego,
2. Podejmowania akcji ratowniczej w celu ratowania mienia oraz środowiska naturalnego,
3. Prowadzenie działań profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa nad wodą oraz organizowania akcji informacyjnych na temat zagrożeń środowiska naturalnego, w szczególności zanieczyszczenia wód,
4. Ujawniania i ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń na wodach i terenach przywodnych.
Komendant Powiatowy Policji nadkom. Marek Ujazda oraz Prezes NWOPR Pan Jerzy Wilczyński wyrazili nadzieję, że wspólne działania przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na wodach i terenach przywodnych powiatu nowodworskiego.