04/06/2026
GMINNY DZIEŃ DZIECKA
We wtorek, 2 czerwca na placu przy MGOPS w Nowogrodźcu wspólnie świętowaliśmy Gminny Dzień Dziecka. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonała Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu - Pani Alicja Smolińska, Burmistrz Nowogrodźca Pani Joanna Świder oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu Pani Agata Kleszczyńska.
Wydarzenie rozpoczęliśmy od spektaklu dla dzieci pt. „Pszczółka Maja” w wykonaniu Fabryka Kultury. Interaktywna wersja znanej bajki w teatralnej odsłonie, w towarzystwie barwnej scenografii oraz pięknych kostiumów zdecydowanie przypadła do gustu widowni - dzieci z chęcią uczestniczyły w animacjach i żywo reagowały na prezentowany repertuar.
Przez cały dzień przybyli goście mogli korzystać z darmowych atrakcji. Do wyboru było malowanie twarzy, które zawsze cieszy się powodzeniem, doczepiane warkoczyki, tatuaże. Nieodpłatne były też animacje, konkursy oraz dmuchańce, ale też poczęstunek - jedzenie i napoje oraz wata cukrowa! Dzieci i nie tylko mieli także okazję porozmawiać z funkcjonariuszami służb: policji, straży pożarnej, straży granicznej oraz nadleśnictwa.
Tego dnia każdy znalazł coś dla siebie! Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia zostaną z Wami na długo!
Patronat: Burmistrz Nowogrodźca - Joanna Świder
Gmina i Miasto Nowogrodziec
Organizator:
Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu
Gminne Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu
Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu