21/05/2026
Już w najbliższy wtorek 26 maja od godz. 12.00 do 16.00 Nowomiejskie Amazonki zapraszają Panie w każdym wieku na rynek nowomiejski.
Pokazy samobadania, spotkania edukacyjne i przestrzeń do rozmów 💗
To wszystko w ramach ogólnopolskiej kampanii Amazonek,„Badamy nie tylko mamy” która wraca już po raz czwarty.
Z roku na rok akcja przyciąga coraz więcej kobiet — potrzeba rzetelnej wiedzy o profilaktyce jest dziś większa niż kiedykolwiek. W świecie pełnym sprzecznych informacji warto sięgać po sprawdzone źródła i wsparcie ekspertów.
Amazonki — kobiety, które same doświadczyły choroby — dziś dzielą się swoją siłą, wiedzą i wsparciem. Podczas spotkań uczą samobadania piersi, pokazują, jak dbać o siebie na co dzień i przypominają, jak ważna jest profilaktyka. To także przestrzeń rozmów, wzajemnego wsparcia i budowania świadomości zdrowotnej.
Na uczestniczki czeka również wiele dodatkowych atrakcji, które sprawiają, że spotkania są nie tylko edukacyjne, ale też pełne dobrej energii i integracji 💗
Media pomagają mówić o tym głośno, ale to świadomość i regularna profilaktyka pomagają dbać o zdrowie i zwiększają szanse wczesnego wykrycia zmian.
🎀 Dzień Matki to dobry moment, żeby pomyśleć także o sobie
🎀 Przyjdź z mamą, przyjaciółką, siostrą, babcią lub córką — wspólnie zróbcie coś dla siebie
🎀 Profilaktyka zaczyna się zanim pojawią się objawy
Już 26 maja zapraszamy od godz. 12.00 do 16.00 na rynek w Nowym Mieście Lubawskim na spotkanie w ramach tegorocznej kampanii Amazonek.
Będzie to okazja do zdobycia praktycznej wiedzy, nauki samobadania oraz wspólnego zadbania o zdrowie i profilaktykę 💗
Bądźcie z nami również w tym roku 💗
Patronat medialny: TVP INFO
Partner medialny: RMF MAXX
Komitet Honorowy:
Minister Zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda
Wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska
Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu RAK STOP Katarzyna Piekarska