27/05/2026
Wczoraj, 26 maja br. odbyło się w bibliotece spotkanie z Wojtek Fusek. dziennikarzem, pisarzem oraz miłośnikiem gór - alpinistą i himalaistą.
Pan Wojciech podczas spotkania nie skupiał się wyłącznie na książkach, których jest współautorem. Góry przedstawiał również widziane i opisywane przez innych pasjonatów 'bratniej duszy".
Z reguły p. Wojciech prowadzi spotkania dla osób dorosłych, którzy znają górskie "zaplecze". U nas było inaczej, chcieliśmy wzbudzić wśród szkolnej młodzieży zainteresowanie górskim sportem. Dlatego też p. Wojciech przyjechał do nas z dużym ekwipunkiem górskim, który nie był nam znany. Czekany, raki, karabinki, kaski, buty i uprzęże wspinaczkowe, narty, w tym wysokogórskie, lonże i liny, sondy lawinowe, kawałki skał z K2 - to wszystko wzbudziło w nas nie tylko ciekawość i zainteresowanie, ale również wielkie uznanie dla pasji i wiedzy p. Wojciecha.
Swoje doświadczenia w Alpach i Himalajach opisał p. Wojciech w książkach, które przekazał w formie daru do naszej biblioteki. Panie Wojciechu, dziękujemy bardzo! :) Spotkanie z panem na długo pozostanie w naszej pamięci :)
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. VII i VIII ze Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jamielniku w ramach zajęć z geografii, której uczy Aleksandra Uniatowska Dembek
Miło nam było gościć również Grażyna Tadajewska - dyr naszej szkoły, Jolanta Górtatowska - z Biblioteka Publiczna w Gwiździnach - kierownik bibliotek naszej gminy, Barbara Grzywacz - obecnie Przewodniczącą Klubu Seniora, a od zawsze aktywistkę i społeczniczkę naszej wsi, Halinę Kaczmarską - naszą byłą p. dyr, oraz Bazylego Lipszyca - również miłośnika gór i byłego ratownika GOPR-u.