22/05/2026
20 maja 2026 r. w Pokoju odbyła się "Wiosenna Akademia Zdrowia" - Projekt organizowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu. W spotkaniu wzięła udział Powiatowa Stacja Sanitarnio- Epidemiologiczna w Namysłowie, którą reprezentowały: Anna Kujawa z Oddziału Epidemiologii, Wioletta Biłyk z Sekcji Promocji Zdrowia oraz Agata Konefał z Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży.
Główne tematy, z którymi mogli zapoznać się uczestnicy projektu przy stoisku PSSE to: senior w roli głównej, szczepienia, profilaktyka raka piersi, profilaktyka wszawicy, tytoniu, higiena rąk. Stoisko dysponowało licznymi ulotkami np. kalendarz szczepień, profilaktyka, która chroni Twoje serce, seniorzy w roli głównej, wzw - zaszczep się, suplementy to nie leki, bezpieczne wakacje, zasady bezpieczeństwa podczas upałów.
Pracownicy Stacji przeprowadzili z młodzieżą szkolną pogadankę na temat uzleżnień, następnie uczniowie w narko i alkogoglach pokonali slalom by przekonać się jak alkohol czy narkotyki wpływają na percepcję wzroku.
Chętnym uczestnikom projektu zmierzyłyśmy ciśnienie oraz saturację, udzieliłyśmy również instruktażu samobadania piersi. Seniorzy korzystali również z doradztwa na temat szczepień, dezinformacji, higieny i żywienia.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim uczestnikom za tak liczne odwiedzanie naszego stanowiska. 👍☺️