20/04/2026
Szanowni Mieszkańcy i Sympatycy!
Przed nami 3 Maja. W przeddzień wspomnienia naszego patrona, św. Floriana, szykują się w naszej okolicy wydarzenia, na które serdecznie Was zapraszamy!
W 2028 roku OSP Drzewce będzie obchodzić swoje 100-lecie. Z tej okazji zrodziła się oddolna inicjatywa mieszkańców – utworzono komitet, który zbiera fundusze na sztandar dla naszej jednostki. Aby wesprzeć ten cel, 3 maja w godzinach od 8:30 do 12:00 pod kościołem (na terenie parafii Miłosierdzia Bożego w Piotrowicach) komitet organizuje kiermasz ciast 🍰. Cały dochód ze sprzedaży wypieków zasili fundusz sztandarowy. Jeśli akurat nie macie ochoty na słodkości, na stoisku będzie też puszka, do której można wrzucić dobrowolny datek. Inicjatywę można również wesprzeć przelewem na konto: 67 8733 0009 0000 0172 2000 0010 z dopiskiem „Darowizna na sztandar”.
Z kolei po południu, od godziny 14:00, przenosimy się już na nasze podwórko 🚒. Z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka otwieramy drzwi remizy w Drzewcach i zapraszamy na wspólnego grilla 🌭. To fajna okazja, żeby na spokojnie porozmawiać, zwiedzić naszą strażnicę i z bliska zapoznać się ze sprzętem ratowniczym, jakim dysponujemy.
Zapewniamy strażacki klimat, ogień na grillu i skromny poczęstunek, a jeśli macie swoje ulubione przysmaki, możecie je śmiało dorzucić na ruszt!
Wspominaliśmy o tym już w poprzednich postach, a teraz w końcu ruszamy z konkretami – podczas popołudniowych Dni Otwartych oficjalnie zaczynamy nabór do naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej! 🚨 Serdecznie zapraszamy do zapisów młodzież od rocznika 2014 aż do ukończenia 18. roku życia. Jeśli myślicie o strażackiej przygodzie i chcecie pomagać innym, podejdźcie do nas w trakcie grilla, żeby pogadać i dołączyć do ekipy 🧑🚒.
Do zobaczenia 3 Maja! Będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie tego posta, żeby informacja poszła w świat. 📢