03/06/2026
W dniach 27 i 28.05.2026 r. w PSSE w Myszkowie pracownicy Sekcji Epidemiologii przeprowadzili szkolenie dla personelu medycznego z powiatu myszkowskiego.
Podczas szkolenia omówiono dobre praktyki postępowania z preparatami szczepionkowymi, m.in.:
- zasady utrzymania ciągłości łańcucha chłodniczego,
- prawidłowe przechowywanie preparatów szczepionkowych,
- sprawdzenie preparatu szczepionkowego przed podaniem pacjentowi.
Są to bardzo ważne elementy, które mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa szczepień, których pacjent często nie widzi.
Właściwy proces przechowywania i dystrybucji preparatów szczepionkowych oraz opracowanie, wdrożenie i przestrzeganie procedur to narzędzia ograniczające ryzyko i budujące zaufanie do profilaktyki oraz skuteczności szczepień.
Dodatkowo podczas prowadzonych szkoleń omawiano tematy związane z:
- zgłaszalnością chorób zakaźnych,
- programem eliminacji odry i różyczki,
- programem eradykacji poliomyelitis.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i odpowiedzialność w codziennej pracy z pacjentami oraz wspólne działanie na rzecz profilaktyki zdrowotnej.