05/06/2025
Przy wejściu do lasu na Kępa Wygonie Mysłowice / Kympa Bagiyniokowa od ul. Gagarina nieopodal stacji benzynowej postawiono ławko-stół. Widać go z drogi dopiero po przypatrzeniu się. Jak już się na nim zasiądzie, można posłuchać ptactwa i popatrzeć się wokoło na zielone, odpocząć chwilę przed długą drogą między przystankami autobusowymi. Ławko-stół powstał w tym miejscu po rozmowach z Panem Leśnikiem przy okazji ostatniego sprzątania lasu. Mam nadzieję, że skorzystają państwo z ławki przy okazji spacerów, że będzie to miejsce odpoczynku dla osób starszych, dzieci czy osób z ograniczeniami ruchu, dla których dystans ul. Gagarina jest nie lada wyzwaniem.
Prosimy też jako bezpośredni sąsiedzi ławki o UTRZYMANIE PORZĄDKU 🙂 Zabieranie ze sobą swoich śmieci po tym co się zjadło czy wypiło - dostępne śmietniki są na przystankach autobusowych.
Załatwianie potrzeb fizjologicznych (nie wierzę że to piszę, ale trzeba) - jeśli już przyjdzie taka potrzeba, to drogi gościu wejdź w głąb lasu, wykop sobie mały dołek, albo rozgarnij ściółkę i zakop swojego "papierzaka" w miarę możliwości. Zużyte chusteczki przy ścieżce są bardzo niesmaczne i psują nawet najmilszą wycieczkę.
Proszę o rozpowszechnianie informacji o tym miejscu wśród osób starszych i zachęcanie ich do spaceru 🙂
Pozdrawiam, miłego dnia!