13/06/2026
Bardzo dobre informacje dopływają do nas z trwającego w Ostrowcu Świętokrzyskim PGE Grand Prix Pucharu Polski – 4. Memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka.
Michał Szymczyk na dystansie 50m stylem motylkowym zapewnił sobie przepustkę na zbliżające się Mistrzostwa Europy Juniorów w Monachium (czas 24,26) 🔜🇩🇪👏 natomiast jego koleżanka klubowa Gabriela Bortlisz, która już na MP Seniorów zapewniła sobie minimum na MEJ (50/100dow), popisała się dzisiaj wybitnym osiągnięciem, bijąc rekord Polski 16-latek na dystansie 50m stylem dowolnym (25,52)🔝 Warto zaznaczyć, że Gabrysia pobiła wynik świetnej przed laty sprinterki, olimpijki z Pekinu - Agaty Korc, który przetrwał w tabelach rekordów niemal 24 lata. Oboje wygrali finały juniorskie, a Gaba została srebrna medalistką w wyścigu seniorskim na dystansie 50m stylem dowolnym🥈🔥 Zawodniczka Warszawianki potwierdziła swoją świetną formę również na 200m kraulem, plasując się na 3 pozycji open, gdzie znacznie poprawiła swój rekord życiowy (2:04,34) 👏