Szkoła Podstawowa w Moderówce

Szkoła Podstawowa w Moderówce Szkoła podstawowa z oddziałem przedszkolnym

WYCIECZKA DO KRAKOWA16 czerwca wyruszyliśmy na pełną atrakcji, jednodniową wycieczkę do dawnej stolicy Polski – przepięk...
18/06/2026

WYCIECZKA DO KRAKOWA

16 czerwca wyruszyliśmy na pełną atrakcji, jednodniową wycieczkę do dawnej stolicy Polski – przepięknego Krakowa. Program naszego wyjazdu był niezwykle bogaty i łączył w sobie edukację z fantastyczną rozrywką.
Naszą krakowską przygodę rozpoczęliśmy około godziny 9:30 od wizyty w Muzeum Lotnictwa. Tam mieliśmy okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji historii i techniki w jednym, a zgromadzone eksponaty oraz potężne maszyny zrobiły ogromne wrażenie.
Następnie udaliśmy się na długi spacer śladami polskich władców, zwiedzając majestatyczne Wzgórze Wawelskie oraz Zamek Królewski. Ogromne wrażenie zrobiło na nas wejście do wnętrza Katedry na Wawelu, gdzie mieliśmy niezwykłą okazję zobaczyć Groby Królewskie i z bliska przyjrzeć się historycznemu Dzwonowi Zygmunta. Następnie przeszliśmy urokliwymi uliczkami na Stare Miasto. Podczas spaceru podziwialiśmy z zewnątrz przepiękny Kościół Mariacki, historyczne Sukiennice, a także Bramę Floriańską i Barbakan.
Po tak intensywnej dawce historii i zdobywaniu nowej wiedzy, nadszedł czas na zasłużony odpoczynek, zjedzenie posiłku i na zakup tradycyjnych, krakowskich pamiątek.
Zwieńczeniem całego wyjazdu była szalona, interaktywna zabawa w nowoczesnym centrum Pixel Planet. Cała godzina spędzona na różnorodnych aktywnościach dostarczyła wszystkim mnóstwo radości, śmiechu i pozytywnej energii.
Pełni nowych doświadczeń, zadowoleni i lekko zmęczeni całodziennym zwiedzaniem, wyruszyliśmy w drogę powrotną. To był naprawdę wyjątkowy dzień!

III MIEJSCE DLA SANDRY KRÓL W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU TAŃCA ,,INTERMEDIUM"Po raz kolejny nasza uczennica klasy VII, Sandr...
18/06/2026

III MIEJSCE DLA SANDRY KRÓL W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU TAŃCA ,,INTERMEDIUM"

Po raz kolejny nasza uczennica klasy VII, Sandra Król zachwyciła jury i publiczność i stanęła na podium, podczas XV Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Intermedium”.
Podczas festiwalu tańczyła z zespołem „Roztańczona Paczka”, działającym przy GOK w Jedliczu, w duecie z Natalią Majką, a także solo. Konkurencja jak zawsze była bardzo duża, pomimo to Sandrze udało się zdobyć III miejsce w tańcu solo, który zaprezentowała tańcząc we własnej choreografii.
To ogromne wyróżnienie dla Sandry. Cieszymy się razem z nią i życzymy dalszych sukcesów na scenie.

SUKCES HUBERTA PIĘKOSIA NA FESTIWALU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I RELIGIJNEJ W SANOKUZ wielką radością i dumą informujemy o ...
17/06/2026

SUKCES HUBERTA PIĘKOSIA NA FESTIWALU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I RELIGIJNEJ W SANOKU

Z wielką radością i dumą informujemy o kolejnym sukcesie naszego rozśpiewanego siódmoklasisty Huberta Piękosia, który zajął II miejsce w kategorii klas 7-8 w 21. edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Religijnej im. ks. Tomasza Grzywny „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie”.
13 czerwca Hubert wystąpił na scenie sanockiego Klubu Górnika, gdzie wykonał dwa utwory ,,Modlitwę do Bogurodzicy” i pieśń ,,Aniele mych pradziadów”. Oba wykonania zachwyciły jury i zapewniły młodemu wokaliście miejsce na podium.
Hubertowi i jego Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

I POWIATOWY TURNIEJ MIKSTÓW SIATKARSKICH O PUCHAR BURMISTRZA GMINY JEDLICZE 11.06.2026r. na nowej sali gimnastycznej w Z...
17/06/2026

I POWIATOWY TURNIEJ MIKSTÓW SIATKARSKICH O PUCHAR BURMISTRZA GMINY JEDLICZE

11.06.2026r. na nowej sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Potoku odbył się I Powiatowy Turniej Mikstów Siatkarskich o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze.
W zawodach uczestniczyły szkoły z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego: SP w Zalesiu, SP w Moderówce, SP w Szebniach, SP w Jedliczu, ZSP w Jaszczwi i ZSP w Potoku. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie, dostarczając zawodnikom i kibicom wielu sportowych emocji.
Turniej odbył się systemem grupowym, następnie z półfinałami, finałem, meczem o 3 i 5 miejsce. Sety były rozgrywane do 20 punktów, w przypadku remisu o zwycięstwie decydował tie-break rozgrywany do 15 punktów z grą na przewagi. Na boisku równocześnie musiała się znajdować trójka dziewcząt oraz chłopców z klas 6-8.
Nasza drużyna debiutantów w tego typu turnieju, po wielu bardzo zaciętych i wyrównanych spotkaniach zajęła ostatecznie szóste miejsce.
Dla wszystkich osób biorących udział w turnieju został zorganizowany poczęstunek.
Organizatorem i Sędzią Głównym wydarzenia był Pan Bartosz Kazalski.
Naszą szkołę podczas zawodów reprezentowali: Rafał Świątek, Adam Młynarski, Filip Mądry, Krzysztof Wiśniewski, Hubert Filip, Maja Ciechanowska, Sandra Zubel, Sandra Król, Iga Ciechanowska, Maja Kowalska.

WICEMISTRZOSTWO POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJW dniu 29.05.2026r. na obiekcie sportowym w Chorkówce odbyły się Po...
17/06/2026

WICEMISTRZOSTWO POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ

W dniu 29.05.2026r. na obiekcie sportowym w Chorkówce odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt.
Do zawodów zgłosiły się szkoły z Moderówki, Targowisk, Kopytowej, Odrzykonia.
Nasza drużyna dziewcząt spisała się wyśmienicie, zajmując drugie miejsce w czasie rozgrywek. Dziewczęta zwyciężyły 6:1 z SP Odrzykoń oraz zremisowały 3:3 z SP Kopytowa, uległy jedynie zespołowi z Targowisk. W końcowej tabeli zawodów uzyskały cztery punkty i dzięki lepszemu bilansowi bramek uplasowały się przed SP Kopytowa.
Warto odnotować iż strzelczynią dziewięciu bramek na poziomie powiatowym została Klaudia Lenart.
Dziewczęta dzień wcześniej okazały się najlepsze na etapie gminnym, gdzie decydującą bramkę o zwycięstwie również zdobyła Klaudia Lenart.
Uczennice do zawodów przygotował Pan Bartosz Kazalski.
Skład naszej drużyny przedstawiał się następująco: Klaudia Lenart, Maja Ciechanowska, Martyna Łukacz, Izabela Przybyła, Lena Przybyła, Iga Ciechanowska, Karolina Berdechowska.
Wszystkim dziewczętom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

DZIEŃ NAKRYCIA GŁOWY I OKULARÓW
15/06/2026

DZIEŃ NAKRYCIA GŁOWY I OKULARÓW

11/06/2026
MISTRZOSTWO GMINY W PIŁCE NOŻNEJ!W dniu 28.05.2026r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Jedliczu odbyły się Gminne Igrz...
11/06/2026

MISTRZOSTWO GMINY W PIŁCE NOŻNEJ!

W dniu 28.05.2026r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Jedliczu odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców.
Do zawodów zgłosiły się szkoły z Moderówki, Potoka, Jedlicza, Dobieszyna, Jaszczwi, Długiego.
Nasza drużyna dziewcząt spisała się fantastycznie, wygrywając zmagania, nie tracąc przy tym ani jednej bramki w turnieju!
Osiągnięty wynik pozwolił dziewczętom zakwalifikować się do zawodów powiatowych w Chorkówce.
W zawodach wzięła udział także drużyna chłopców, która pechowo, przy tej samej liczbie punktów, odpadła z grupy jedną bramką z późniejszymi finalistami turnieju. Chłopcy ostatecznie uplasowali się na piątej pozycji.
Naszą szkołę podczas zawodów reprezentowali: Klaudia Lenart, Sandra Król, Maja Ciechanowska, Izabela Przybyła, Martyna Łukacz, Lena Przybyła, Iga Ciechanowska, Emilia Fortuna, Karolina Berdechowska, Emilia Lenik, Rafał Świątek, Adam Młynarski, Wiktor Dubiel, Hubert Filip, Krzysztof Wiśniewski, Jakub Przybyła, Szymon Krówka, Filip Mądry, Filip Przybyła, Jakub Świątek.
Do zawodów uczniów przygotował Pan Bartosz Kazalski.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

,,TRZYMAJ FORMĘ!” 2026W bieżącym roku szkolnym nasza placówka uczestniczyła w XIX edycji Ogólnopolskiego Programu Edukac...
08/06/2026

,,TRZYMAJ FORMĘ!” 2026

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka uczestniczyła w XIX edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,,Trzymaj Formę!”.
Program ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz prozdrowotnych nawyków wśród uczniów szkół podstawowych.
Najważniejszym elementem realizacji programu był spektakl profilaktyczny ,,Dbaj o zdrowie” i smaczne, zdrowe przekąski przygotowane przez uczniów z klas IV-VII uczęszczających na zajęcia edukacji zdrowotnej. Akcją profilaktyczną objęto całą społeczność szkolną.
Uczniowie klas VII – VIII licznie wzięli udział w szkolnym etapie Olimpiady Zdrowia PCK, a Szymon Krówka reprezentował naszą placówkę na szczeblu rejonowym.
W celu zwiększenia zainteresowania uczniów różnymi formami aktywności fizycznej zorganizowano wyjazdy na lodowisko oraz na kręgielnię. Zadbano również o edukację w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych.

Adres

Moderówka 117
Moderówka
38-460

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:00 - 15:00
Wtorek 07:00 - 15:00
Środa 07:00 - 15:00
Czwartek 07:00 - 15:00
Piątek 07:00 - 15:00

Telefon

+48134312207

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa w Moderówce umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Szkoła Podstawowa w Moderówce:

Udostępnij