24/10/2022
Święto patrona w naszej Szkole – Janiny Bonio.
W życiu każdej szkoły są dni zwykłe, codzienne oraz dni ważne, dni świąteczne…
Ważnym wydarzeniem w kalendarzu życia szkolnego jest święto naszego patrona – Janiny Bonio. W związku z tym 13 października 2022 r. obchodziliśmy rocznicę nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej im. Janiny Bonio w Trębowcu.
Dyrektor szkoły Katarzyna Niewczas przywitała gości, uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły.Na widowni zasiedli Janina Bonio wraz z córką Jolantą, wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, radny i sołtys z Trębowca Stanisław Seweryn, Sławomir Paszkowski prezes OSP Trębowiec, Maciej Rokita naczelnik OSP Trębowiec, Piotr Gąsowski instruktor muzyczny, panie z zespołu folklorystycznego „Trębolanki”, uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły.
Po odśpiewaniu hymnu zebrani minutą ciszy uczcili pamięć zmarłej w tym roku wieloletniej dyrektor trębowieckiej Szkoły Krystyny Tomkowskiej.
Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem pod kierunkiem Ilony Nowak, Doroty Tomkowskiej, Małgorzaty Rokity i Moniki Łęckiej program artystyczny składający się z dwóch części. W I części uczniowie przypomnieli życiorys patronki swojej szkoły podczas prezentacji zdjęć wykonanych w październiku zeszłego roku podczas uroczystości 100-lecia szkoły i nadania jej imienia.
Święto patrona połączone zostało z Dniem Edukacji Narodowej z tej okazji w II części programu artystycznego uczniowie w żartobliwym skeczu przedstawili pracę nauczyciela języka polskiego oraz złożyli swoim wychowawcom, nauczycielom, dyrekcji i pracownikom szkoły najlepsze życzenia
Ogromną rolę edukacji w życiu człowieka podkreśliła w swojej wypowiedzi patronka – Janina Bonio. Głos zabrała patronka Janina Bonio, która dziękując za zaproszenie podkreśliła jak ogromną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa edukacja. Zebrami usłyszeli podziękowania za pracę i życzenia skierowane do nauczycieli od dyrektor szkoły Katarzyny Niewczas, wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna oraz radnego i sołtysa Stanisława Seweryna.
Janina Bonio otrzymała kwiaty od społeczności uczniowskiej oraz przedstawicielek Rady Rodziców Karoliny Działak i Moniki Spadło. Kwiaty od Rady Rodziców dostała też dyrektor Katarzyna Niewczas. Zaproszeni goście otrzymali symboliczne upominki od uczniów.
Niewątpliwie był to dzień uczczenia wielkiego Autorytetu, którego we współczesnym świecie bardzo potrzebujemy.
Pragniemy podziękować wszystkim zaproszonym gościom, którzy poświęcając swój czas, oraz przyczynili się do nadania wyjątkowego charakteru tak ważnej dla nas uroczystości.
Dziękuję za zaangażowanie i współpracę w czasie przygotowań do występu uczniom i ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Z nadzieją na kolejne wspólnie spędzone uroczyste chwile poświęcone pamięci naszego Patrona.
Spotkanie zakończyło się występem pań z zespołu „Trębolanki”, które przy akompaniamencie w wykonaniu Piotra Gąsowskiego zaprezentowały kilka utworów ze swojego repertuaru.