01/06/2026
Dni Miasta były pięknym przypomnieniem, że największą siłą Mińska Mazowieckiego są ludzie. To dzięki wspólnemu zaangażowaniu instytucji, organizacji, artystów, sportowców, wolontariuszy i mieszkańców mogliśmy wspólnie świętować ten wyjątkowy jubileusz. 🎉
Dziękujemy Michałowi Książkowi oraz Magdalenie Bernat-Protaziuk za wyjątkowe spacery miejskie, które pozwoliły spojrzeć na nasze miasto z nowej perspektywy. 🚶♀️
Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji i pracowników Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim za organizację XII Gali Alei Gwiazd Literatury – wydarzenia, które od lat buduje wyjątkową kulturalną markę naszego miasta. Dziękujemy Szczepanowi Twardochowi za obecność i odsłonięcie swojej gwiazdy, a także Orkiestrze Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki, Adamowi Strugowi i Oskarowi Cyms za niezapomniane koncerty. 🎶
Ogromne brawa dla dyrekcji i pracowników MDK Mińsk Mazowiecki za przygotowanie wydarzeń artystycznych, rodzinnych i koncertowych, które przez cały weekend przyciągały mieszkańców w każdym wieku. Dziękujemy mińskiemu Punktowi Europe Direct, artystom, muzykom oraz ekipie Międzyczas, która zadbała o rodzinne animacje, uśmiechy dzieci i atmosferę wspólnej zabawy podczas miejskiego świętowania. 👏
Wyrazy uznania kierujemy do dyrekcji i pracowników Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim spółka z o. o., wolontariuszy i służb zabezpieczających niedzielne biegi uliczne oraz wszystkich zawodniczek i zawodników, którzy stworzyli niesamowitą sportową atmosferę tegorocznych obchodów. 🏃♂️
Dziękujemy miejskim jednostkom, partnerom, sponsorom, samorządowi województwa, służbom porządkowym, mediom, a przede wszystkim pracownikom kultury za zaangażowanie, którego nie sposób przecenić, czego najlepszym przykładem było wydanie m.in. niezwykle interesującej publikacji „Mińskie spacery. Postacie i miejsca, które warto poznać”. 📔Wszystkie te osoby często pozostają w cieniu wydarzeń. Tymczasem bez nich organizacja tak dużego przedsięwzięcia byłaby po prostu niemożliwa.
Największe podziękowania kierujemy jednak do Was – mieszkanek i mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Za obecność, rozmowy, wspólne przeżywanie wydarzeń, uśmiechy i atmosferę, która przez te kilka dni pokazała, jak wyjątkową społeczność tworzymy. 👨👩👧👦
Dziękujemy, że świętowaliśmy razem! 🤗