27/05/2026
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Milówce zwraca się z prośbą do mieszkańców, aby zużyte igły i strzykawki oddawać bezpłatnie do PSZOK-u. Apelujemy również o odpowiednie przygotowanie domowych odpadów medycznych przed ich odbiorem przez pracowników komunalnych:
1. Zdejmij igłę ze strzykawki i załóż na nią osłonkę znajdującą się w komplecie.
2. Zużyte igły i strzykawki włóż do plastikowego pojemnika, najlepiej przezroczystego.
3. Wszystkie materiały zanieczyszczone krwią – waciki, dreny, opakowania po kroplówkach – należy zapakować w podwójną torebkę, która zabezpiecza przed kontaktem z nimi w przypadku jej rozdarcia.
Dopiero tak zabezpieczone odpady należy przekazywać pracownikom PSZOK. Źle zabezpieczone igły lub resztki płynów fizjologicznych stanowią poważne zagrożenie dla pracowników mających kontakt z odpadami.