15/05/2026
W dniu 15 maja mieliśmy okazję gościć w naszej placówce uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mierzęcicach. Była to wizyta, której głównym celem było "Pasowanie na Czytelnika". Przed złożeniem uroczystego przyrzeczenia, dzieci z uwagą wysłuchały informacji dotyczących zasad korzystania z biblioteki. I choć większość dzieci posiada już u nas konto biblioteczne, to oficjalne przyjęcie do grona czytelników następuje w dniu pasowania. Po krótkiej pogadance na temat biblioteki i jej zbiorów oraz zasad wypożyczania i poszanowania książek, uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, następnie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 pan Kamil Gwóźdź uroczyście pasował uczniów na czytelników. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał w prezencie książkę, dyplom oraz słodką niespodziankę. Po pasowaniu dzieci miały okazję samodzielnie zapoznać się ze zbiorami znajdującymi się na bibliotecznych półkach, zobaczyć jakie cudowne opowieści można w bibliotece znaleźć i wypożyczyć. Dziękujemy Pani Agnieszce Pluteckiej i uczniom za piękną i wzruszającą część artystyczną. Dzieciom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek. Mamy nadzieję, że uczniowie będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece.