03/08/2019
Dziś prezydent Andrzej Duda objął honorowy patronat nad 75. rocznicą powołania Brygady Świętokrzyskiej NSZ.
Zdawaliśmy sobie sprawę z faktu, że polityka historyczna prawicy polskiej zakrawa o pomstę do nieba, ale ten czyn przekroczył wszystkie możliwe granice przyzwoitości i ludzkiej uczciwości.
Otóż "żołnierze" a raczej mordercy i siepacze znajdujący się się w szeregach NSZ poza mordowaniem chłopów, mniejszości wyznaniowych i etnicznych oraz żołnierzy WP, działaczy PPS i PPR dopuścili się kolaboracji z hitlerowcami.
W szeregach tego oddziału znajdowali się oficerowie SS, oddział ten pobierał broń i zaopatrzenie od radomskiego gestapo, oddział ten jest bezpośrednio winny masakrze z miejscowości Rząbiec gdzie Brygada Świętokrzyska NSZ rozstrzelała 63 partyzantów radzieckich i czterech AL-owskich, którzy dali się wziąć do niewoli podczas ataku Brygady na obóz oddziału Tadeusza Grochala „Białego”.Oddział ten pomagał wojskom niemieckim w walce z partyzantami polskimi.
Dla nas nie jest nowością przyzwolenie na faszyzm w polskiej przestrzeni publicznej, ale o ile do tego momentu było to raczej ciche przyzwolenie, tak teraz nabiera to efektu kuli śnieżnej. Dlatego my jako polska lewicy musimy mówić co naprawdę robili "żołnierze" NSZ, jakich zbrodni się dopuszczali, a zbrodnie te nie różniły się w swoim okrucieństwie od tego co robiła z polakami UPA.
Cześć ofiarom zamordowanym przez NSZ, chwała poległym żołnierzom WP w walce z tymi bandytami.