Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe PGL LP - W skład Nadleśnictwa wchodzi 11 leśnictw oraz Gospodarstwo Szkółkarskie

📢 Informacja dla turystówW związku z pracami prowadzonymi w Leśnictwie Szklary oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeń...
10/06/2026

📢 Informacja dla turystów

W związku z pracami prowadzonymi w Leśnictwie Szklary oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzających, od dziś, tj. 10.06 do 19.06 obowiązuje tymczasowa zmiana przebiegu szlaku na odcinku od Domu wśród Róż w kierunku Sanktuarium Marii Śnieżnej.

Przebieg obejścia oraz zmieniony fragment pętli zostały oznaczone w terenie tablicami informacyjnymi i strzałkami kierunkowymi.

Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie i stosowanie się do wyznaczonej trasy.

Dziękujemy za wyrozumiałość i życzymy bezpiecznych oraz udanych wędrówek! 🌲🥾

Jeszcze szybka instrukcja do koloru strzałek:
* ➡️ niebieska - dot. czerwonego szlaku turystycznego
* ➡️ pomarańczowa - dot. szlaku singletrack

Gmina Międzylesie - UMiG
Bystrzyca Kłodzka

Edit: Informujemy o dostępności żółtego szlaku. Informujemy, że w dniach 8-22.06.2026r. żółty szlak turystyczny od Ogrod...
05/06/2026

Edit:
Informujemy o dostępności żółtego szlaku.

Informujemy,
że w dniach 8-22.06.2026r. żółty szlak turystyczny od Ogrodu Bajek w kierunku Santuarium na Górze Iglicznej (do wiaty przy parkingu) będzie zamknięty z uwagi na prowadzone prace związane z pozyskaniem drewna.
Prosimy o korzystanie z innych tras i scieżek dostępnych w tym czasie.
O zakończeniu prac niezwłocznie poinformujemy.



Bystrzyca Kłodzka
Gmina Międzylesie - UMiG

W dniu wczorajszym podczas sesji Rady Gminy mieliśmy jako Nadleśnictwo Międzylesie przyjemność przedstawić raport z dzia...
29/05/2026

W dniu wczorajszym podczas sesji Rady Gminy mieliśmy jako Nadleśnictwo Międzylesie przyjemność przedstawić raport z działalności nadleśnictwa oraz omówić plany na najbliższy czas.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych Gmina Międzylesie - UMiG, Radni Gminy oraz przedstawiciele nadleśnictwa.

Sesja była również okazją do złożenia podziękowań Nadleśniczemu Gabrielowi Grobelnemu za wieloletnią współpracę, zaangażowanie i wkład w rozwój lokalnej społeczności oraz gospodarki leśnej.

Pan Nadleśniczy powoli przygotowuje się do przejścia na zasłużoną emeryturę – życzymy dużo zdrowia, spokoju i pomyślności na nowym etapie życia.


Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu

Tekst: J.Krawiec
Fot.:J.Witos

Każda mama jest wyjątkowa 🌸Wszystkiego najlepszego kochane mamy w dniu Waszego święta 😘🎉⚘️Foto IN M.Kępa
26/05/2026

Każda mama jest wyjątkowa 🌸Wszystkiego najlepszego kochane mamy w dniu Waszego święta 😘🎉⚘️
Foto IN M.Kępa

Po XXI Otwartych Mistrzostwach Tenisa Stołowego RDLP we Wrocławiu, które odbyły się w Nadleśnictwo Oleśnica Śląska emocj...
25/05/2026

Po XXI Otwartych Mistrzostwach Tenisa Stołowego RDLP we Wrocławiu, które odbyły się w Nadleśnictwo Oleśnica Śląska emocje powoli opadają, ale radość i duma pozostają z Nami na długo. 🌲🏓

Z całego serca gratulujemy naszym pracownikom oraz ich rodzinom, którzy z ogromnym zaangażowaniem reprezentowali Nadleśnictwo Międzylesie.

W rozgrywkach mogli brać udział również emeryci i członkowie rodzin leśników, dzięki czemu turniej miał prawdziwie rodzinny i leśny charakter.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Ryszard Kulak, natomiast wśród kobiet zwyciężyła Martyna Filińska. Ogromne brawa należą się również naszej zwycięskiej parze deblowej – Ryszardowi Kulakowi i Martynie Filińskiej, którzy wspólnie wywalczyli 1. miejsce. 🥇

Nadleśnictwo Międzylesie aż trzykrotnie odbierało pierwsze miejsce na podium, co jest dla nas wielkim powodem do dumy.

Naszą drużynę reprezentowali: Ryszard Kulak, Marcin Filiński, Mateusz Włoszczyński, Tomasz Cudzik, Martyna Filińska oraz Małgorzata Kulak.
Dlatego to im szczególnie dziękujemy za sportową walkę, leśną jedność i piękne emocje, którymi się dzielili podczas rywalizacji. To właśnie takie chwile pokazują, że siła naszej leśnej rodziny tkwi nie tylko w codziennej pracy, ale także we wspólnym spędzaniu czasu i wzajemnym wsparciu.

Darz Bór! 🌲

Tekst:
Fot.: archiwum Nadleśnictwa Oleśnica, M.Filiński, R.Kulak, M.Kulak

Nie każdy młody zwierzak znaleziony w lesie albo na łące potrzebuje pomocy. 🌿To całkiem naturalne, że młode czasem są sa...
19/05/2026

Nie każdy młody zwierzak znaleziony w lesie albo na łące potrzebuje pomocy. 🌿

To całkiem naturalne, że młode czasem są same — rodzice zwykle czuwają w pobliżu i wracają, gdy otoczenie jest bezpieczne.

Zabierając malucha, możemy bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Zatem:.
1. Pomagajmy odpowiedzialnie.
2. REagujmy tylko wtedy, gdy zwierzę jest ranne lub znajduje się w realnym niebezpieczeństwie. 🦌🐦


Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu

Tekst: J.Krawiec
Fot.R.Kulak

14/05/2026

Wczesnym porankiem rozpoczęlśmy działania po otrzymaniu informacji o młodym cielaku jelenia — niespełna dwutygodniowym maluchu, który potrzebował pomocy.

Turysta, który zauważył zwierzę, nie pozostał obojętny — poświęcił swój czas i zaangażował się, aby przekazać cielaka w bezpieczne miejsce. O sytuacji poinformował Zastępcę Nadleśniczego i emerytowanych leśniczych, niezawodnych jak zawsze Wiesława i Jana, którzy następnie skontaktowali się z nami, dzięki czemu mogliśmy szybko rozpocząć działania.

W znalezieniu pomocy ogromnie wsparła nas również niezawodna koleżanka Magdalena — nasza prawa ręka w Kotlinie, tzw. pogotowie zwierzęce.

Zajęliśmy się maluchem i odpowiednio go zabezpieczyliśmy, aby Straż Leśna mogła bezpiecznie przewieźć go do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt.

Droga była niepewna, ale maluch miał świetną opiekę przez cały czas.

Stan cielaczka po przyjeździe do Ośrodka i wstępnych badaniach okazał się ciężki, ale wiemy, że tam otrzyma najlepszą możliwą opiekę. Trzymamy kciuki za jego powrót do zdrowia. 🦌💚

Serdeczne podziękowania dla wszystkich ludzi dobrego serca, za pomoc i zaangażowanie. 💚

Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu
Fundacja Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Puchaczówka

Tekst: J.Krawiec
Fot. J.Krawiec, A.Rumin

08/05/2026

💚 Kulisy pracy w szkółce leśnej.
Na filmie szkółkowanie świerka - małe sadzonki, wielka przyszłość 🌲
Lasy Państwowe Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję wziąć udział w naradzie poświęconej ochronie lasu. Spotkanie dotyczyło zagadnień z za...
06/05/2026

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję wziąć udział w naradzie poświęconej ochronie lasu. Spotkanie dotyczyło zagadnień z zakresu szkodników wtórnych i ich prognozowania oraz
szkód abiotycznych związanych z obniżeniem poziomu wód.

W naradzie uczestniczył przedstawiciel Zespołu Ochrony Lasu we Wrocławiu, Służba leśna oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bystrzycy Kłodzkiej odbywający praktyki.

Służba leśna powinna na bieżąco przypominać i aktualizować swoją wiedzę, aby skutecznie reagować na pojawiające się zagrożenia.

Natomiast udział młodzieży w takich wydarzeniach jest bardzo ważny, ponieważ zdobywają oni cenną wiedzę i doświadczenie.

Tekst: J.Krawiec
Fot.: K.Gałusza, J.Krawiec

Dbajcie o siebie i zawsze bezpiecznie wracajcie do swoich domów 🍀DARZ BÓR za Waszą pomoc 🫶
04/05/2026

Dbajcie o siebie i zawsze bezpiecznie wracajcie do swoich domów 🍀
DARZ BÓR za Waszą pomoc 🫶

Adres

Tysiąclecia Państwa Polskiego 7
Miedzylesie
57-530

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:00 - 15:00
Wtorek 07:00 - 15:00
Środa 07:00 - 15:00
Czwartek 07:00 - 15:00
Piątek 07:00 - 15:00

Telefon

+48748126322

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe:

Udostępnij