Antoni Rumian - Wójt Gminy Michałowice

Antoni Rumian - Wójt Gminy Michałowice Od 2003 Wójt Gminy Michałowice w Małopolsce. Świetnie wykształcony, doświadczony samorządowiec.

𝐒𝐳𝐚𝐧𝐨𝐰𝐧𝐢 𝐏𝐚ń𝐬𝐭𝐰𝐨!𝐏𝐫𝐚𝐠𝐧ę 𝐛𝐚𝐫𝐝𝐳𝐨 𝐬𝐞𝐫𝐝𝐞𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐝𝐳𝐢ę𝐤𝐨𝐰𝐚ć wszystkim z Was, którzy oddali swoje głosy w niedzielnych wyborach...
08/04/2024

𝐒𝐳𝐚𝐧𝐨𝐰𝐧𝐢 𝐏𝐚ń𝐬𝐭𝐰𝐨!
𝐏𝐫𝐚𝐠𝐧ę 𝐛𝐚𝐫𝐝𝐳𝐨 𝐬𝐞𝐫𝐝𝐞𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐝𝐳𝐢ę𝐤𝐨𝐰𝐚ć wszystkim z Was, którzy oddali swoje głosy w niedzielnych wyborach na kandydatki i kandydatów z mojego komitetu wyborczego i na moją skromną osobę.

𝘋𝘻𝘪ę𝘬𝘶𝘫ę 𝘵𝘢𝘬ż𝘦 𝘸𝘴𝘻𝘺𝘴𝘵𝘬𝘪𝘮 𝘔𝘪𝘦𝘴𝘻𝘬𝘢ń𝘤𝘰𝘮 𝘻𝘢 𝘵𝘰,
ż𝘦 𝘸𝘴𝘱ó𝘭𝘯𝘪𝘦 𝘱𝘳𝘻𝘦𝘻 𝘰𝘴𝘵𝘢𝘵𝘯𝘪𝘦 21 𝘭𝘢𝘵 𝘶𝘥𝘢ł𝘰 𝘯𝘢𝘮 𝘴𝘪ę 𝘣𝘪𝘦𝘥𝘯ą, 𝘻𝘢𝘯𝘪𝘦𝘥𝘣𝘢𝘯ą 𝘳𝘰𝘭𝘯𝘪𝘤𝘻ą 𝘨𝘮𝘪𝘯ę 𝘱𝘳𝘻𝘦𝘬𝘴𝘻𝘵𝘢ł𝘤𝘪ć 𝘸 𝘯𝘰𝘸𝘰𝘤𝘻𝘦𝘴𝘯ą, 𝘱𝘳ęż𝘯𝘪𝘦 𝘳𝘰𝘻𝘸𝘪𝘫𝘢𝘫ą𝘤ą 𝘴𝘪ę 𝘪 𝘸𝘺𝘨𝘰𝘥𝘯ą 𝘥𝘰 ż𝘺𝘤𝘪𝘢.

Ż𝐲𝐜𝐳ę 𝐖𝐚𝐦 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐧𝐚𝐣𝐥𝐞𝐩𝐬𝐳𝐞𝐠𝐨 𝐢 𝐩𝐨𝐳𝐝𝐫𝐚𝐰𝐢𝐚𝐦. 𝐀𝐧𝐭𝐨𝐧𝐢 𝐑𝐮𝐦𝐢𝐚𝐧

Tak było 13 lat temu. Miałem nawet zamiar to przypomnieć 1 kwietnia, ale by Państwo chyba nie uwierzyli w taki wynik?
06/04/2024

Tak było 13 lat temu. Miałem nawet zamiar to przypomnieć 1 kwietnia, ale by Państwo chyba nie uwierzyli w taki wynik?

𝐍𝐢𝐞𝐛𝐚𝐰𝐞𝐦 𝐳𝐚𝐩𝐚𝐝𝐧𝐢𝐞 𝐜𝐢𝐬𝐳𝐚 𝐰𝐲𝐛𝐨𝐫𝐜𝐳𝐚, 𝐚 𝐰 𝐜𝐢𝐬𝐳𝐲 𝐬𝐢ę 𝐝𝐨𝐛𝐫𝐳𝐞 𝐜𝐳𝐲𝐭𝐚. Zostawiam tu Państwu do przejrzenia broszurę z podsumowani...
05/04/2024

𝐍𝐢𝐞𝐛𝐚𝐰𝐞𝐦 𝐳𝐚𝐩𝐚𝐝𝐧𝐢𝐞 𝐜𝐢𝐬𝐳𝐚 𝐰𝐲𝐛𝐨𝐫𝐜𝐳𝐚, 𝐚 𝐰 𝐜𝐢𝐬𝐳𝐲 𝐬𝐢ę 𝐝𝐨𝐛𝐫𝐳𝐞 𝐜𝐳𝐲𝐭𝐚. Zostawiam tu Państwu do przejrzenia broszurę z podsumowaniem ostatnich kilku lat.

𝗪 𝗷𝗮𝗸𝗶𝗲𝗷 𝗴𝗺𝗶𝗻𝗶𝗲 𝗼𝗯𝘂𝗱𝘇𝗶𝗺𝘆 𝘀𝗶ę 𝘄 𝗽𝗼𝗻𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝗲𝗸 𝗿𝗮𝗻𝗼, 𝟴 𝗸𝘄𝗶𝗲𝘁𝗻𝗶𝗮?

Różni kandydaci mają różne tego wizje, moją Państwo znacie.

Kolejna kadencja w moim przypadku to będzie ewolucja, a nie rewolucja. 𝐍𝐚𝐝𝐜𝐡𝐨𝐝𝐳ą 𝐰𝐲𝐳𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚, 𝐤𝐭ó𝐫𝐞 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐰𝐢𝐝𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐢 𝐭𝐚𝐤𝐢𝐞, 𝐤𝐭ó𝐫𝐞 𝐭𝐲𝐥𝐤𝐨 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐜𝐳𝐮𝐰𝐚𝐦𝐲, 𝐚 𝐤𝐭ó𝐫𝐞 𝐛ę𝐝ą 𝐨𝐝 𝐧𝐚𝐬 𝐰𝐲𝐦𝐚𝐠𝐚ć 𝐧𝐚𝐝𝐳𝐰𝐲𝐜𝐳𝐚𝐣𝐧𝐞𝐣 𝐮𝐦𝐢𝐞𝐣ę𝐭𝐧𝐨ś𝐜𝐢 𝐰𝐬𝐩ół𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐚𝐧𝐢𝐚.

Ale jestem spokojny o to, że razem zawsze damy radę.

𝐒𝐳𝐚𝐧𝐨𝐰𝐧𝐢 𝐏𝐚ń𝐬𝐭𝐰𝐨, 𝐉𝐞𝐬𝐭𝐞𝐦 𝐖𝐚𝐦 𝐰𝐝𝐳𝐢ę𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐳𝐚 𝐳𝐚𝐮𝐟𝐚𝐧𝐢𝐞, 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐦𝐧𝐢𝐞 𝐨𝐛𝐝𝐚𝐫𝐳𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐧𝐢𝐞𝐩𝐫𝐳𝐞𝐫𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐨𝐝 𝟐𝟎 𝐥𝐚𝐭.𝚉𝚊𝚌𝚣ęł𝚘 𝚜𝚒𝚎 𝚘𝚍 𝚙𝚛𝚊𝚠𝚒𝚎 ...
05/04/2024

𝐒𝐳𝐚𝐧𝐨𝐰𝐧𝐢 𝐏𝐚ń𝐬𝐭𝐰𝐨, 𝐉𝐞𝐬𝐭𝐞𝐦 𝐖𝐚𝐦 𝐰𝐝𝐳𝐢ę𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐳𝐚 𝐳𝐚𝐮𝐟𝐚𝐧𝐢𝐞, 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐦𝐧𝐢𝐞 𝐨𝐛𝐝𝐚𝐫𝐳𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐧𝐢𝐞𝐩𝐫𝐳𝐞𝐫𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐨𝐝 𝟐𝟎 𝐥𝐚𝐭.

𝚉𝚊𝚌𝚣ęł𝚘 𝚜𝚒𝚎 𝚘𝚍 𝚙𝚛𝚊𝚠𝚒𝚎 𝟽𝟶% 𝚙𝚘𝚙𝚊𝚛𝚌𝚒𝚊 𝚠 𝚠𝚢𝚋𝚘𝚛𝚊𝚌𝚑 𝚣 𝟸𝟶𝟶𝟹 𝚛𝚘𝚔𝚞 𝚒 𝚙𝚛𝚣𝚎𝚣 𝚔𝚘𝚕𝚎𝚓𝚗𝚎 𝚕𝚊𝚝𝚊 𝚗𝚒𝚐𝚍𝚢 𝚗𝚒𝚎 𝚜𝚙𝚊𝚍ł𝚘 𝚙𝚘𝚗𝚒ż𝚎𝚓 𝟽𝟶%

To jest największy komplement dla mojej pracy, którą, jak wiecie, uwielbiam.
Spieramy się i dyskutujemy, ale zawsze z korzyścią dla gminy, która jest w czołówce miejsc dobrych do życia.

Przechodzimy razem przez zawieruchy, covidowe, wojenne, ustrojowe, finansowe i mimo niełatwych czasów budujemy, inwestujemy, możemy czuć się bezpiecznie.

𝐑𝐚𝐝𝐚 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐲 𝐭𝐚𝐤ż𝐞 𝐰 𝐭𝐞𝐣 𝐤𝐚𝐝𝐞𝐧𝐜𝐣𝐢 𝐨𝐛𝐝𝐚𝐫𝐳𝐲ł𝐚 𝐦𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐚𝐮𝐟𝐚𝐧𝐢𝐞𝐦, 𝐝𝐚𝐣ą𝐜 𝐦𝐢 𝐚𝐛𝐬𝐨𝐥𝐮𝐭𝐧𝐞 𝟏𝟎𝟎% 𝐰𝐨𝐭𝐮𝐦 𝐳𝐚𝐮𝐟𝐚𝐧𝐢𝐚.

Niektórzy radni już od 20 lat! Bardzo dziękuję. Szanuję adwersarzy uczciwych, którzy potrafią przyznać rację w obliczu niepodważalnych faktów.

𝕁𝕒𝕜𝕚 𝕓ę𝕕𝕫𝕚𝕖 𝕨𝕪𝕟𝕚𝕜 𝟟 𝕜𝕨𝕚𝕖𝕥𝕟𝕚𝕒? 𝕋𝕠 𝕫𝕒𝕝𝕖ż𝕪 𝕠𝕕 ℙ𝕒ń𝕤𝕥𝕨𝕒.

Wychodząc na wybory, założycie u progu buty, które wybieraliście uważnie, aby były wygodne i długo Wam służyły. Może kierowaliście się ceną, a może tym, że wyprodukowała je rzetelna, sprawdzona firma. Pewnie przymierzaliście je, oceniając ich wygodę. Zapewne zależało Wam na tym, żeby były ładne. Ilu ludzi, tyle historii i potrzeb, różne rozmiary stóp i preferencje. Ale przede wszystkim chcemy, żeby nasz wybór nas nie zawiódł. Aby to co piękne z pozoru, nie okazało się niewygodne, niepraktyczne, ciasne i nie rozpadło.

𝐌𝐨𝐢 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐲𝐝𝐚𝐜𝐢 𝐧𝐚 𝐫𝐚𝐝𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐭𝐨 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐲 𝐳 𝐝𝐮ż𝐲𝐦 𝐝𝐨ś𝐰𝐢𝐚𝐝𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞𝐦 𝐬𝐚𝐦𝐨𝐫𝐳ą𝐝𝐨𝐰𝐲𝐦, 𝐤𝐭ó𝐫𝐞 𝐝𝐚ł𝐲 𝐬𝐢ę 𝐩𝐨𝐳𝐧𝐚ć, 𝐣𝐚𝐤𝐨 𝐮𝐜𝐳𝐜𝐢𝐰𝐞 𝐢 𝐩𝐫𝐚𝐜𝐨𝐰𝐢𝐭𝐞.

W przeważającej większości twarze doskonale Wam znane, przyjazne i stroniące od jałowych sporów. Potrafiące zachować klasę nawet w obliczu niedojrzałości czy spraw, o których dżentelmeni nie wspominają. Jestem spokojny o to, że Was nie zawiodą.

Co do mnie, to nie mam może pięknych fotek, nie mam również zwyczaju owijać słów w watę cukrową, ale przecież nie dla tych rzeczy mnie wybieraliście już cztery razy i to zawsze miażdżącą większością.

Już za pierwszym razem oferowałem Wam doświadczenie w zarządzaniu gminą. Po latach pracy, zgromadziłem jeszcze więcej cennej wiedzy w tej materii. I myślę, że dziś, w tych niestabilnych czasach, a także w tej jaką mamy obecnie sytuacji, jest to zasób jeszcze bardziej potrzebny i cenny. Doświadczenie nie eksperymenty.

𝘉ę𝘥ę 𝘸𝘥𝘻𝘪ę𝘤𝘻𝘯𝘺 𝘻𝘢 𝘬𝘢ż𝘥𝘺 𝘨ł𝘰𝘴, 𝘢𝘭𝘦 𝘱𝘳𝘻𝘦𝘥𝘦 𝘸𝘴𝘻𝘺𝘴𝘵𝘬𝘪𝘮 𝘮𝘢𝘮 𝘯𝘢𝘥𝘻𝘪𝘦𝘫ę, ż𝘦 𝘯𝘢𝘫𝘸𝘪ę𝘬𝘴𝘻ą 𝘻𝘸𝘺𝘤𝘪ęż𝘤𝘻𝘺𝘯𝘪ą 𝘸𝘺𝘣𝘰𝘳ó𝘸 𝘸 𝘯𝘢𝘴𝘻𝘦𝘫 𝘨𝘮𝘪𝘯𝘪𝘦 𝘣ę𝘥𝘻𝘪𝘦 𝘍𝘙𝘌𝘒𝘞𝘌𝘕𝘊𝘑𝘈. 𝘡 𝘴𝘢𝘮𝘰𝘳𝘻ą𝘥𝘰𝘸𝘺𝘮 𝘱𝘰𝘻𝘥𝘳𝘰𝘸𝘪𝘦𝘯𝘪𝘦𝘮, 𝘈𝘯𝘵𝘰𝘯𝘪 𝘙𝘶𝘮𝘪𝘢𝘯.

Szanowni Państwo, dziękuję "Rumiankom" z mojego komitetu za upiększenie moich banerów, a Wam za pozytywne reakcje. Pojaw...
05/04/2024

Szanowni Państwo, dziękuję "Rumiankom" z mojego komitetu za upiększenie moich banerów, a Wam za pozytywne reakcje.

Pojawiła się nawet próba dołączenia się do akcji, a mianowicie skrót od Kocham Ufam Tęsknię Aklamuję Samorządność.
Tę deklarację, choć bardzo skromną w graficznej formie, trzeba przecież docenić, bo jest odbiciem tego, co komuś kołacze się w duszy.

Jeśli ktoś chciałby się jeszcze przyłączyć do dekoracji moich banerów, to proszę o kontakt z moim fantastycznym komitetem, bo robienie tego na własną rękę jest raz że pracochłonne, a dwa, że karalne i żebym nie musiał Wam potem do więzienia wysyłać paczek ;)

Szanowni Państwo, bez obaw, to tylko ekipa "Rumianków" upiększa moje banery😊Naturalnie za moją zgodą i akceptacją.Bardzo...
04/04/2024

Szanowni Państwo, bez obaw, to tylko ekipa "Rumianków" upiększa moje banery😊

Naturalnie za moją zgodą i akceptacją.

Bardzo Państwu dziękuję za czujność, wszelkie telefony z informacją, a także za miłe reakcje: uśmiechy i zagadywanie.

𝐃𝐨 𝐰𝐲𝐛𝐨𝐫ó𝐰 𝐬𝐚𝐦𝐨𝐫𝐳ą𝐝𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐳𝐨𝐬𝐭𝐚ł𝐲 𝟑 𝐝𝐧𝐢, 𝐚 𝐨𝐭𝐨 𝐩𝐫𝐚𝐰𝐢𝐞 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐜𝐲 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐲𝐝𝐚𝐜𝐢 𝐝𝐨 𝐑𝐚𝐝𝐲 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐲 𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚ł𝐨𝐰𝐢𝐜𝐞 𝐳 𝐦𝐨𝐣𝐞𝐠𝐨 𝐤𝐨𝐦𝐢𝐭𝐞𝐭𝐮.Praco...
03/04/2024

𝐃𝐨 𝐰𝐲𝐛𝐨𝐫ó𝐰 𝐬𝐚𝐦𝐨𝐫𝐳ą𝐝𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐳𝐨𝐬𝐭𝐚ł𝐲 𝟑 𝐝𝐧𝐢, 𝐚 𝐨𝐭𝐨 𝐩𝐫𝐚𝐰𝐢𝐞 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐜𝐲 𝐤𝐚𝐧𝐝𝐲𝐝𝐚𝐜𝐢 𝐝𝐨 𝐑𝐚𝐝𝐲 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐲 𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚ł𝐨𝐰𝐢𝐜𝐞 𝐳 𝐦𝐨𝐣𝐞𝐠𝐨 𝐤𝐨𝐦𝐢𝐭𝐞𝐭𝐮.

Pracowici, uczciwi, doświadczeni, skromni, godni zaufania.

Dlaczego prawie wszyscy? Otóż jedna z kandydatek w swojej skromności nie chciała, aby publikować jej sylwetkę i dokonania.

Choć opisaliśmy je najlepiej jak umiemy i pani Dyląg naprawdę daje fantastyczny przykład pracy samorządowej.
Jej upór w dążeniu do celu jest legendarny i jak widać skuteczny :-)

𝐂𝐳𝐮𝐣ę 𝐬𝐢ę 𝐳𝐚𝐬𝐳𝐜𝐳𝐲𝐜𝐨𝐧𝐲, 𝐦𝐨𝐠ą𝐜 𝐩𝐨𝐥𝐞𝐜𝐚ć 𝐏𝐚ń𝐬𝐭𝐰𝐮 𝐠ł𝐨𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝟕 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚 𝐧𝐚 𝐭𝐚𝐤 𝐟𝐚𝐧𝐭𝐚𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐲!

Doświadczeni samorządowcy, ludzie z dobrą historią, dużym doświadczeniem i pasją. Bardzo skromni, ale z konieczności dziejowej i podziwu dla ich pracy kilka słów o Nich nakreśliłem w tym albumie.

𝐙 𝐩𝐨𝐳𝐝𝐫𝐨𝐰𝐢𝐞𝐧𝐢𝐚𝐦𝐢 𝐝𝐥𝐚 𝐋𝐔𝐒𝐊𝐀𝐑𝐀 𝐢 𝐣𝐞𝐠𝐨 𝐊𝐥𝐢𝐞𝐧𝐭ó𝐰. Dostałem propozycję powieszenia w tym miejscu swojego baneru. Serdeczne dz...
03/04/2024

𝐙 𝐩𝐨𝐳𝐝𝐫𝐨𝐰𝐢𝐞𝐧𝐢𝐚𝐦𝐢 𝐝𝐥𝐚 𝐋𝐔𝐒𝐊𝐀𝐑𝐀 𝐢 𝐣𝐞𝐠𝐨 𝐊𝐥𝐢𝐞𝐧𝐭ó𝐰. Dostałem propozycję powieszenia w tym miejscu swojego baneru. Serdeczne dzięki!
Dziękuję również wszystkim Państwu, którzy ugościli moje nieliczne podobizny w swoich obejściach. Do wyborów samorządowych jeszcze trzy dni więc mam nadzieję, że nie nadużyję Państwa gościnności.

𝐊𝐚𝐧𝐝𝐲𝐝𝐚𝐭 𝐰 𝐨𝐤𝐫ę𝐠𝐮 𝐧𝐫 𝟖 (𝐊𝐨𝐳𝐢𝐞𝐫ó𝐰, 𝐖𝐢𝐥𝐜𝐳𝐤𝐨𝐰𝐢𝐜𝐞) 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐮𝐬𝐳 𝐊𝐲𝐳𝐢𝐨ł.𝙲𝚣ł𝚘𝚗𝚎𝚔 𝚛𝚊𝚍𝚢 𝚜𝚘ł𝚎𝚌𝚔𝚒𝚎𝚓 𝚠  𝙺𝚘𝚣𝚒𝚎𝚛𝚘𝚠𝚒𝚎 (𝚘𝚍 𝟸𝟶𝟷𝟿). W latach 1...
03/04/2024

𝐊𝐚𝐧𝐝𝐲𝐝𝐚𝐭 𝐰 𝐨𝐤𝐫ę𝐠𝐮 𝐧𝐫 𝟖 (𝐊𝐨𝐳𝐢𝐞𝐫ó𝐰, 𝐖𝐢𝐥𝐜𝐳𝐤𝐨𝐰𝐢𝐜𝐞) 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐮𝐬𝐳 𝐊𝐲𝐳𝐢𝐨ł.
𝙲𝚣ł𝚘𝚗𝚎𝚔 𝚛𝚊𝚍𝚢 𝚜𝚘ł𝚎𝚌𝚔𝚒𝚎𝚓 𝚠 𝙺𝚘𝚣𝚒𝚎𝚛𝚘𝚠𝚒𝚎 (𝚘𝚍 𝟸𝟶𝟷𝟿).

W latach 1983 – 2005 prowadził własną działalność gospodarczą, był też dyrektorem do spraw ekonomicznych w jednej z krakowskich firm. Współpracował z Jurajską Izbą Gospodarczą w Zabierzowie (w latach 2000 – 2005). Od 2021 na emeryturze.

-𝘚𝘵𝘢𝘳𝘢𝘮 𝘴𝘪ę 𝘣𝘺ć 𝘣𝘦𝘻𝘴𝘵𝘳𝘰𝘯𝘯𝘺, 𝘯𝘪𝘦 𝘫𝘦𝘴𝘵𝘦𝘮 𝘤𝘻𝘦𝘳𝘸𝘰𝘯𝘺, 𝘻𝘪𝘦𝘭𝘰𝘯𝘺, 𝘱𝘰𝘱𝘪𝘦𝘭𝘢𝘵𝘺 𝘤𝘻𝘺 𝘳óż𝘰𝘸𝘺, 𝘱𝘰 𝘱𝘳𝘰𝘴𝘵𝘶 𝘤𝘩𝘤ę ż𝘦𝘣𝘺 𝘯𝘢𝘴𝘻𝘢 𝘸𝘪𝘰𝘴𝘬𝘢 𝘮𝘪𝘢ł𝘢 𝘬𝘰𝘳𝘻𝘺ść 𝘻 𝘵𝘦𝘨𝘰 𝘤𝘰 𝘳𝘰𝘣𝘪ę - 𝘮ó𝘸𝘪 𝘔𝘢𝘳𝘪𝘶𝘴𝘻 𝘒𝘺𝘻𝘪𝘰ł. Tę skromną deklarację warto docenić, bo życie pokazuje, że jeśli ktoś uważa się za całkowicie obiektywnego, to nie dostrzega po prostu swoich ograniczeń.

-Wójta cenię za to, że to człowiek, który przez 20 lat poznał w gminie każdą dziurę i kamień - mówi. -Potrafi odpowiedzieć na każde pytanie: co można zrobić i w jakim zakresie. Zrobił dużo dla wodociągów i mieszkańców Kozierowa, bo wcześniej wody ciągle tu brakowało.

Gmina pod przewodnictwem Wójta Rumiana zbudowała przepompownię i kilka studni głębinowych, zapewniając wodę mieszkańcom. Uważam, że byłoby super, gdyby dokończył jeszcze to, co zaczął robić w gminie Michałowice, zostając na następną kadencję - mówi Mariusz Kyzioł.

Jak Państwo widzą, mamy zespół fajnych, skromnych ludzi, który nie lubią się przechwalać i opowiadać o sobie.

PLANY:

🔸Chciałbym pomóc wiosce Kozerów w zagospodarowaniu działki którą odzyskało Kółko Rolnicze w Kozierowiepo paru latach spraw sądowych. To działka obok pani sołtys. Będziemy się starali ten teren rekultywować:

🔸Coś dla dzieci, 🔸plac zabaw, 🔸siłownia, 🔸sala na zebrania sołeckie (które teraz muszą odbywać się w domu pani sołtys), 🔸miejsce na próby zespołu Kozierowianie i 🔸dla Koła Gospodyń Wiejskich.

🔸Na te potrzeby można przeprojektować istniejący stary budynek.

"Mam cichą nadzieję że przy pomocy Gminy Michałowice będzie można zrealizować powyższe marzenia i plany naszej społeczności" - mówi Mariusz Kyzioł.

𝐉𝐞ś𝐥𝐢 𝐣𝐞𝐠𝐨 𝐩𝐥𝐚𝐧𝐲 𝐬ą 𝐖𝐚𝐦 𝐛𝐥𝐢𝐬𝐤𝐢𝐞, 𝐭𝐨 𝐳𝐚𝐠ł𝐨𝐬𝐮𝐣𝐜𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐮𝐬𝐳𝐚 𝟕 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚!

𝐊𝐚𝐧𝐝𝐲𝐝𝐚𝐭𝐤𝐚 𝐰 𝐨𝐤𝐫ę𝐠𝐮 𝐧𝐫 𝟒 (𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚ł𝐨𝐰𝐢𝐜𝐞 𝐈𝐈) 𝐦𝐚ł𝐨 𝐦ó𝐰𝐢, 𝐚 𝐝𝐮ż𝐨 𝐫𝐨𝐛𝐢.  𝐍𝐢𝐞 𝐧𝐚𝐫𝐳𝐞𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐲𝐰𝐲ż𝐬𝐳𝐚 𝐬𝐢ę, 𝐧𝐢𝐞 𝐚𝐟𝐢𝐬𝐳𝐮𝐣𝐞. 𝐃𝐳𝐢𝐚ł𝐚 𝐢...
02/04/2024

𝐊𝐚𝐧𝐝𝐲𝐝𝐚𝐭𝐤𝐚 𝐰 𝐨𝐤𝐫ę𝐠𝐮 𝐧𝐫 𝟒 (𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚ł𝐨𝐰𝐢𝐜𝐞 𝐈𝐈) 𝐦𝐚ł𝐨 𝐦ó𝐰𝐢, 𝐚 𝐝𝐮ż𝐨 𝐫𝐨𝐛𝐢. 𝐍𝐢𝐞 𝐧𝐚𝐫𝐳𝐞𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐲𝐰𝐲ż𝐬𝐳𝐚 𝐬𝐢ę, 𝐧𝐢𝐞 𝐚𝐟𝐢𝐬𝐳𝐮𝐣𝐞. 𝐃𝐳𝐢𝐚ł𝐚 𝐢 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐰 𝐭𝐲𝐦 𝐬𝐤𝐮𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚. 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝 𝐩𝐚ń𝐬𝐭𝐰𝐞𝐦 𝐄𝐥ż𝐛𝐢𝐞𝐭𝐚 𝐙ę𝐛𝐚𝐥𝐚.

𝘑𝘶ż 𝘰𝘥 12 𝘭𝘢𝘵 𝘫𝘦𝘴𝘵 𝘴𝘰ł𝘵𝘺𝘴𝘦𝘮 𝘸𝘴𝘪 𝘔𝘪𝘤𝘩𝘢ł𝘰𝘸𝘪𝘤𝘦 𝘐𝘐 (𝘰𝘥 2011). 𝘖𝘥 9 𝘭𝘢𝘵 𝘫𝘦𝘴𝘵 𝘙𝘢𝘥𝘯ą 𝘎𝘮𝘪𝘯𝘺 𝘔𝘪𝘤𝘩𝘢ł𝘰𝘸𝘪𝘤𝘦 (2015).

Bezpartyjna, niezależna. Wdowa, ma troje dorosłych dzieci.

DOKONANIA:

🔸Ul. Warszawka - razem z wójtem Rumianem i z panem Kurasiem, mieszkańcem Warszawki na zebraniu wiejskim namawiała ludzi, aby oddali ziemię, potrzebną pod budowę. Gdy stan prawny został uregulowany, można było wykonać ulicę.

🔸Zorganizowała wiaty przystankowe, żeby ludzie mogli, czekają na autobus, usiąść i schroić się przed deszczem - w całym sołectwie.

🔸Także za jej sprawą powstały w całym sołectwie tablice ogłoszeniowe, bo wcześniej nie było ani jednej.

🔸Jej staraniom zawdzięczamy przejście dla pieszych przy ośrodku zdrowia oraz oświetlenie tego przejścia. Policja argumentowała, że nie było tam wypadku śmiertelnego, ale wiele osób straciło tam życie - tylko że już w karetce, a bezprośrednio na jezdni E7.

🔸Efekt Jej działań to wiata przystankowa dla ludzi, którzy wychodzą z ośrodka zdrowia i chcą jechać kierunku Naramy. Zależało Jej na tym, żeby chorzy po wyjściu od lekarza mieli gdzie usiąść. "Krajówka" wyraziła zgodę na jedyny taki przystanek w tej okolicy, bo drugi jest przed kościołem (Michałowice I, gdzie czekamy na 260 w stronę Pielgrzymowic).

🔸Organizowała fantastyczne dożynki z wozem drabinaistym, który przejeżdzał po całej wsi.

🔸Kanalizacja ulic Spokojna, Krakowska

🔸Wykładanie betonem rowu przy Rzemieślniczej (w trakcie realizacji - jest na kawałku, a ma być przez całą ulicę).

🔸Rozmawiała z właścicielem działek, gdy trzeba było było przeczyścić rów i odprowadzić wodę z Rzemieślniczej (przez działki prywatne). Wcześniej bardzo zalewało sklep "u Józi".

Jak mówi, bardziej skupia się na tym, co jest do zrobienia, a nie - co zrobiła.

-Wszystko zaczyna sie od zebrań wiejskich, ludzie zgłaszają co trzeba i pilnujemy tego. Wcale nie musimy tego potem załatwiać na samej sesji. Na komisjach tematycznych przed Sesją Rady Gminy każdy przedstawia potrzeby w swojej okolicy i rozmawiamy. Najlepiej też iść na do urzędu, do odpowiedniego działu i załatwiać sprawy z kierownikiem lub wójtem - wyjaśnia Elżbieta Zębala.

Z funkcji sołtysa zrezygnowała niedawno ze względu na zdrowie, bo nie lubi działać na pół gwizdka. -Sołtys musi zrobić więcej niż radny. Radny musi się liczyć z tym, że w gminie są większe potrzeby niż u niego w okolicy, a sołtys troszczy się przede wszystkim o swoje, nie musi myśleć o całej gminie.

Jak mówi, bardzo lubi wójta Rumiana. -Jest bardzo pomocny, jakby mogł to by wszystko dał, no ale wiadomo że musi się skupić na całej gminie. Zawsze jeździ na komisje jeśli trzeba coś szybko zrobić. Nigdy nie zdarzylo się, żeby odnówił, gdy przychodziłam z jakąkolwiek prośbą. Bardzo jest szczery, otwarty i pomocny - ocenia.

𝐉𝐚𝐤 𝐏𝐚ń𝐬𝐭𝐰𝐨 𝐰𝐢𝐝𝐳ą, 𝐄𝐥ż𝐛𝐢𝐞𝐭𝐚 𝐙ę𝐛𝐚𝐥𝐚 𝐧𝐢𝐞 𝐥𝐮𝐛𝐢 𝐦ó𝐰𝐢ć 𝐨 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐞. 𝐎 𝐰𝐢𝐞𝐥𝐞 𝐜𝐡ę𝐭𝐧𝐢𝐞𝐣 𝐨𝐩𝐨𝐰𝐢𝐚𝐝𝐚 𝐨 𝐭𝐲𝐦, 𝐜𝐨 𝐦𝐨ż𝐧𝐚 𝐳𝐫𝐨𝐛𝐢ć 𝐢 𝐨 𝐥𝐮𝐝𝐳𝐢𝐚𝐜𝐡, 𝐤𝐭ó𝐫𝐳𝐲 𝐉𝐞𝐣 𝐰 𝐭𝐲𝐦 𝐩𝐨𝐦𝐚𝐠𝐚𝐣ą. 𝐉𝐞ś𝐥𝐢 𝐜𝐡𝐜𝐞𝐜𝐢𝐞 𝐉𝐞𝐣 𝐩𝐨𝐦ó𝐜 𝐳𝐫𝐨𝐛𝐢ć 𝐣𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞 𝐰𝐢ę𝐜𝐞𝐣 𝐝𝐥𝐚 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐠𝐦𝐢𝐧𝐲, 𝐭𝐨 𝐳𝐚𝐠ł𝐨𝐬𝐮𝐣𝐜𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐍𝐢ą 𝟕 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚!

Adres

Michałowice
32-091

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Antoni Rumian - Wójt Gminy Michałowice umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij