30/05/2026
🏆 Puchaaaar jeeeest naaaasz! (Za drugie miejsce 😏🥈)
29 maja nasza drużyna, reprezentująca Gmina Michałowice, wzięła udział w XIV Mistrzostwach Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych.
Z ogromną dumą informujemy, że OSP Więcławice zajęła 2. miejsce w kategorii „Najlepsza drużyna spoza struktur PSP” 🥈, a w klasyfikacji generalnej uplasowała się tuż za podium — na 4. miejscu!
Warto podkreślić, że strata do trzeciego miejsca była minimalna!
W rywalizacji udział wzięły 22 drużyny reprezentujące Państwową Straż Pożarną oraz służby mundurowe, m.in. Policję, Straż Graniczną, Wojsko, Straż Miejską, WOPR i inne formacje.
W ekipie naszych srebrnych „Turboli” wystąpili:
🚒 Michał Serafin– kierownik drużyny,
🚒 Dawid Krawczyk,
🚒 Szymon Różeński,
🚒 Bartłomiej Krawczyk,
a w rezerwie: Arkadiusz Rudziński.
Nasi zawodnicy włożyli ogrom pracy w przygotowania do zawodów — to kilkadziesiąt godzin ćwiczeń, nauki, doskonalenia procedur i pracy zespołowej.
Tym bardziej doceniamy ich zaangażowanie, determinację oraz serce włożone w reprezentowanie naszej jednostki i całej gminy.
W podziękowaniu za wkład w zwycięstwo w zawodach gminnych oraz za godne reprezentowanie OSP Więcławice, Zarząd OSP podjął decyzję o zakupie personalizowanych strojów dla drużyny, w których nasi druhowie startowali podczas Mistrzostw.
Jesteśmy z Was dumni! Jesteście inspiracją dla całej kadry naszej OSP oraz młodych druhów — adeptów pożarnictwa.
W imieniu Zarządu oraz wszystkich druhów naszej jednostki składamy Wam serdeczne podziękowania, najwyższe wyrazy uznania i szacunku! 👏
Tomasz Szymański
Prezes Zarządu OSP Więcławice
Maciej Podymkiewicz
Naczelnik OSP Więcławice
Gmina Michałowice
Powiat Krakowski
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP
Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Krakowie Ziemskim