18/03/2026
📝XXIII Sesja Rady Miejskiej w Miłosławiu - podsumowanie❤️
Dziś 18.03.2026r. odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej w Miłosławiu. Klub Chrześcijańsko-Ludowy reprezentowali: Przemysław Włodarczak, Rafał Nowaczyk oraz Tomasz Sobczak, a także społecznik Jakub Włodarczak.
🗳️ Podjęte uchwały:
✅ a) zmiany uchwały budżetowej na 2026 rok
✅ b) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miłosław na lata 2026-2034
✅ c) przekształcenie Przedszkola „Bajkowy Świat” w Orzechowie poprzez zmianę siedziby
✅ d) niewyrażenie zgody na wyodrębnienie w budżecie funduszu sołeckiego
✅ e) wyznaczenie przedstawiciela Rady Miejskiej do Komitetu Rewitalizacji
✅ f) zmiany Statutu Miłosławskiego Centrum Kultury
✅ g) zmiany uchwały dot. deklaracji opłat za odpady komunalne
✅ h) wprowadzenie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi na 2026 rok
✅ i) zgoda na zawarcie kolejnej umowy najmu z dotychczasowym najemcą
✅ j) zgoda na nabycie nieruchomości na rzecz gminy
✅ k) zgoda na kolejną umowę dzierżawy oraz odstąpienie od przetargu
✅ l) zmiany dotyczące płatnych, niestrzeżonych parkingów i regulaminu
➡️ Zagłosowaliśmy „za” wszystkimi uchwałami. Jednocześnie jasno i stanowczo podkreślamy nasze stanowisko w sprawie strefy płatnego parkowania - jesteśmy jej przeciwni i uważamy, że nie powinna funkcjonować.
Dlaczego mimo to zagłosowaliśmy dziś „za” zmianami dotyczącymi strefy płatnego parkowania? Ponieważ obecna uchwała nie wprowadza strefy - ona już istnieje. Głosowanie „przeciw” nie zlikwidowałoby jej, a jedynie pozostawiło mieszkańców i przedsiębiorców z gorszymi, mniej korzystnymi zasadami.
👉 Poparliśmy zmiany, bo uwzględniają zgłaszane problemy przedsiębiorców i mieszkańców.
➡️ To był wybór odpowiedzialny - między pozostawieniem złych rozwiązań, a ich poprawą. Wybraliśmy poprawę sytuacji mieszkańców tu i teraz, nie rezygnując z naszego celu, jakim jest przeciw strefie płatnego parkowania w samym sercu Miłosławia❤️
💬 Wolne głosy:
Przewodniczący naszego klubu, Przemysław Włodarczak, zaapelował o wykonanie oświetlenia na osiedlu Władysława Łokietka oraz przy ul. Pałczyńskiej. Podziękował również burmistrzowi za wycięcie gałęzi przy ul. Dworzec, co poprawiło bezpieczeństwo mieszkańców - przypomnijmy, że interwencja w tej sprawie została zgłoszona przez naszego radnego.
Jakub Włodarczak poruszył ponownie temat kultury wypowiedzi, podkreślając, że słowa potrafią ranić. Było to odniesienie do wcześniejszych wypowiedzi Radnego Andrzeja Wnuka dotyczących komentarzy jakie pojawiają się w mediach społecznościowych. Jakub zwrócił również uwagę na brak reakcji podczas poprzedniej sesji, gdy sam został zaatakowany i ujawniono jego dane. Poruszył także kwestie bezpieczeństwa oraz bardzo złego stanu drogi na osiedlu Władysława Łokietka.
👥 Podczas sesji głos zabrali także mieszkańcy ul. Zamkowej, przedstawiając ważne kwestie.
🌸 Blisko ludzi, gotowi do działania 🌸