29/04/2026
Wczoraj nasza jednostka uczestniczyła w ćwiczeniach WOO Międzyrzecz, które odbyły się w kompleksie leśnym pomiędzy Wysoką a Kęszycą Leśną.
Scenariusz ćwiczeń skupiał się na działaniach związanych z pożarami lasów. W trakcie realizacji zadań doskonaliliśmy m.in. organizację i prowadzenie akcji gaśniczej, dowożenie wody w trudnym terenie oraz współpracę między jednostkami.
W działaniach uczestniczyliśmy zastępem GBA oraz quadem, który był wykorzystywany m.in. do działań w trudno dostępnych miejscach, w tym do wjazdu do bunkrów MRU.
Jednym z kluczowych elementów było również prowadzenie działań poszukiwawczo-ratowniczych. Zakładały one ewakuację osób poszkodowanych z MRU, które schroniły się tam przed rozprzestrzeniającym się ogniem i utraciły orientację w terenie.
Ćwiczenia pozwoliły nam sprawdzić nasze umiejętności w warunkach zbliżonych do rzeczywistych oraz wyciągnąć cenne wnioski na przyszłość.
W ćwiczeniach brały udział liczne siły i środki z powiatu Międzyrzeckiego.
Państwowa Straż Pożarna Międzyrzecz
Powiat Międzyrzecki
Gmina Międzyrzecz