14/05/2026
Będzie bezpieczniej w Markach!
Świetna wiadomość dla mieszkańców Miasto Marki i całego Powiat Wołomiński !
🚸 „𝗕𝗲𝘇𝗽𝗶𝗲𝗰𝘇𝗲𝗻́𝘀𝘁𝘄𝗼 𝗺𝗮 𝗽𝗶𝗲𝗿𝘄𝘀𝘇𝗲𝗻́𝘀𝘁𝘄𝗼 – 𝗯𝘂𝗱𝗼𝘄𝗮 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗷𝘀́𝗰𝗶𝗮 𝗶 𝗲𝗱𝘂𝗸𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗱𝗿𝗼𝗴𝗼𝘄𝗮 𝘄 𝗠𝗮𝗿𝗸𝗮𝗰𝗵” 🚸
To nazwa projektu, na którą nasz powiat pozyskał 𝟭𝟮𝟬 𝟬𝟬𝟬 𝘇ł dofinansowania z rządowego programu „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2025–2028
📍 Przy skrzyżowaniu drogi powiatowej ulicy Kościuszki z ul. Zagłoby powstanie nowoczesne, doświetlone przejście dla pieszych z modułem edukacyjnym, które znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych.
🎓 Projekt obejmuje również:
✅ kampanię edukacyjną dla uczniów klas 1–3 szkół podstawowych,
✅ działania profilaktyczne,
✅ zakup i dystrybucję elementów odblaskowych.
💰 Całkowita wartość inwestycji to 183 140 zł.
Bezpieczeństwo mieszkańców zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tego projektu.
Kancelaria Premiera I Jan Grabieci I Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji I Marcin Kierwiński I Mazowiecki Urząd Wojewódzki I Mariusz R. Frankowski