14/05/2026
Kochani 🇵🇱🫶✈️, trwa wyjątkowe wydarzenie, pn. "Marsz Nordic Walking - każda 500-ka prowadzi do Malborka vol. 2" wspierające zbiórkę charytatywną środków finansowych dla Dominiki Kępińskiej i Szymona Żołdaka.
Zachęcamy do najdrobniejszej nawet wpłaty🫶
https://zrzutka.pl/bcgst3
Marsz wykonuje żołnierz 22.BLT chor. Rafał Błądek, który jest instruktorem nordic walking i pasjonatem tej aktywności fizycznej. Podjął się tym razem wyzwania, którego celem jest pokonanie trasy 500 km z Mińska Mazowieckiego do Malborka w terminie maksymalnie 7 dni.
https://mapy.com/s/bucanakato
Mamy nadzieję, że przyniesie ono satysfakcję zarówno dla Rafała, jaki i dla Dominiki oraz Szymona.
Dominika Kępińska jest żoną żołnierza 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Od czterech lat służy w Marynarce Wojennej w Gdyni, w 3. Flotylli Okrętów. Od zawsze była związana ze sportem – od 10 lat trenuje trójbój siłowy, w którym osiągała bardzo dobre wyniki, w tym kilkukrotnie zdobywałam tytuł mistrzyni Polski kobiet.
Walka Dominiki o zdrowie rozpoczęła się, gdy miałam 31 lat. W 2024 roku wyszła za mąż, a rok później urodziła zdrową córeczkę. Niestety, zaledwie dwa miesiące po porodzie, podczas rutynowej kontroli lekarskiej, zdiagnozowano u Niej guz – złośliwy nowotwór tarczycy. Na początku tego roku przeszła operację. Kolejnym etapem leczenia będzie terapia jodem promieniotwórczym w Gliwicach. Po niej czeka Ją jeszcze długa droga – regularne wizyty u specjalistów, zakup leków oraz rehabilitacja, co wiąże się z dużymi kosztami.
Szymon Żołdak ma 17 lat, jest mieszkańcem Gminy Wiejskiej Malbork, a dokładnie Nowej Wsi Malborskiej, gdzie mieszka z rodzicami, dwojgiem rodzeństwa i od urodzenia choruje na ciężką postać Mózgowego Porażenia Dziecięcego Czterokończynowego.
Stan Szymona jest na tyle poważny, iż od urodzenia wymaga stałej, intensywnej i różnorodnej rehabilitacji. Szymon nie jest w stanie samodzielnie wykonać najprostszych czynności, nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Pomimo trudności jest dzieckiem wesołym i pełnym energii. Lubi poznawać nowe miejsca i ludzi a największą radość sprawiają mu wycieczki rowerowe.
Szymon znajduje się pod opieką wielu specjalistycznych poradni.
Od kilku lat Szymon jest także wychowankiem Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego w Lasowicach Wielkich i podopiecznym Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Koszty dojazdu na wszelkiego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne oraz koszty ponoszone w związku z zakupem specjalistycznego sprzętu są bardzo wysokie.
Jeszcse raz serdecznie zachęcamy wszystkich do najdrobniejszej nawet wpłaty 💰 RAZEM...💪
Zakończenie marszu 17.05.2026 r. przed Muzeum Zamkowe w Malborku 🫡
https://zrzutka.pl/bcgst3