15/04/2026
Z głębokim smutkiem informujemy o tragicznej śmierci Druha…
Wczoraj w miejscowości Biskupice (powiat wielicki) doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął strażak ochotnik
Druh, jadąc do remizy na alarm, kierując samochodem osobowym z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i z dużą prędkością uderzył w betonowy słup energetyczny.
Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Pomimo podjętej walki o życie, 35-letniego Druha nie udało się uratować…
Druh był Naczelnikiem w jednostce OSP Trąbki
To ogromna tragedia dla całej strażackiej rodziny… Druh oddał życie, będąc w drodze, by nieść pomoc innym
Zwracamy się z apelem do wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej o oddanie hołdu Zmarłemu Druhowi:
Dnia dzisiejszego (15.04.2026 r.) o godzinie 18:00 prosimy o symboliczne uczczenie pamięci Druha poprzez włączenie sygnałów świetlno-dźwiękowych w pojazdach pożarniczych na czas jednej minuty.
Niech ten symboliczny gest będzie wyrazem naszej jedności, pamięci i solidarności
W imieniu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim oraz całej społeczności strażackiej pogrążonej w bólu i żałobie składa Prezes ZG ZOSP RP Druh Waldemar Pawlak
Cześć Jego Pamięci
OSP Juszczyn
OSP MAKÓW DOLNY
OSP Grzechynia
Osp Kojszówka
OSP Wieprzec
OSP Żarnówka
OSP Białka
OSP Juszczyn Polany
Ochotnicza Straż Pożarna Maków Podhalański