Biorąc Boga na świadka, ogłasza się wszem wobec i każdemu z osobna, iż Komes Małkini Marcin rozpoczyna nabór Mężów i Niewiast, zarówno starych jak i podrostków do służby rycerskiej pod herbem Złotej Sosny. Bractwo powstało by szerzyć wiedzę o kulturze i życiu rycerskim średniowiecza, a przede wszystkim by poznawać historię naszego narodu. Ten, kto wstąpi w nasze szeregi zakosztuje dobrej zabawy, h
istorycznego klimatu oraz dalekich i pełnych przygód wypraw. Pozna się na szermierce, łucznictwie, dawnych obyczajach et cetera et cetera. Wszystkich śmiałków mających odwagę wstąpić na drogę chwały i zająć swe miejsce w
Bractwie Rycerskim Złotej Sosny serdecznie zapraszamy. Historia
Moja przygoda z rycerstwem rozpoczęła się 22-go sierpnia 2009 roku w niewielkim miasteczku o nazwie Liw. W owe dni odbywały się tam turnieje i pokazy rycerskie, które chciałem koniecznie zobaczyć, gdyż od dziecka ciekawiło mnie średniowiecze. Przechadzając się po tamtejszym podzamczu spotkałem Pana Waldemara Gronckiego - człowieka, który na zawsze odmienił moje życie. Poprzez swoją pasję, wiedzę i doświadczenie, pozwolił mi odkryć wspaniały rycerski świat, który dotąd był mi odległy. Dzięki temu w dużej mierze przyczynił się do powstania Bractwa Rycerskiego Złotej Sosny. Pomimo, że nie ma Go już wśród nas, na zawsze pozostanie w naszych sercach jako wzór prawdziwego Rycerza, a my jako Jego następcy mamy zaszczyt kontynuować Jego misję.