Szkoła Podstawowa nr 5 w Luboniu

Szkoła Podstawowa nr 5 w Luboniu Szkoła Podstawowa nr 5 w Luboniu im. św. Jana Pawła II działa przy ulicy Kołlątaja 1. Jana Pawła II zgodnie z wprowadzonymi przepisami oświatowymi.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Luboniu powstała w wyniku przekształcenia (z dniem 1.09.2017) Gimnazjum nr 2 im.

W ostatnim tygodniu zajęć uczniowie podczas lekcji języka polskiego podsumowali swoją całoroczną kreatywność, biorąc udz...
23/06/2026

W ostatnim tygodniu zajęć uczniowie podczas lekcji języka polskiego podsumowali swoją całoroczną kreatywność, biorąc udział w projekcie „Poezja z odzysku”. Zadanie polegało na tworzeniu kolaży poetyckich z wyrazów, zdań i fragmentów tekstów pochodzących z gazet, czasopism oraz niepotrzebnych druków.

Młodzi twórcy wyszukiwali interesujące słowa, łączyli je w nieoczywiste zestawienia i tworzyli własne utwory poetyckie. Powstałe prace zachwycały pomysłowością, poczuciem humoru, a także refleksyjnością i wrażliwością na język.
Projekt był okazją do rozwijania wyobraźni, zabawy słowem oraz pokazania, że poezję można odnaleźć nawet w pozornie zwyczajnych i niepotrzebnych już tekstach. Efekty pracy uczniów udowodniły, że kreatywność nie zna granic, a słowa mogą otrzymać „drugie życie”.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i niezwykłych pomysłów!

Marta Smorowińska

Klasa 1a odwiedziła Ochotniczą Straż Pożarną, gdzie uczniowie mieli okazję bliżej poznać zawód strażaka oraz specyfikę j...
23/06/2026

Klasa 1a odwiedziła Ochotniczą Straż Pożarną, gdzie uczniowie mieli okazję bliżej poznać zawód strażaka oraz specyfikę jego codziennej pracy. Dzieci zapoznały się ze sprzętem ratowniczo - gaśniczym i dowiedziały się, jak wygląda niesienie pomocy w różnych sytuacjach.

Wizyta była podsumowaniem realizacji projektu „Historie bohaterów bez peleryny”. To niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć, jak ważną rolę pełnią strażacy w naszym społeczeństwie.
Katarzyna Lis

Uczniowie 4a i 4b wybrali się na wycieczkę do Kina Pałacowego w Poznaniu, gdzie obejrzeli film "Moon - panda i ja". To p...
22/06/2026

Uczniowie 4a i 4b wybrali się na wycieczkę do Kina Pałacowego w Poznaniu, gdzie obejrzeli film "Moon - panda i ja". To pełna przygód i wzruszeń opowieść o niezwykłej przyjaźni chłopca i małej pandy, która przypomina o tym, jak ważne są odwaga, dobroć i troska o przyrodę.
Seans dostarczył uczniom wielu emocji i był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu poza szkołą.

4a i 4b
Zdjęcie plakatu ze strony Kina Zacisze.

Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klas 5b i 5c poznawali fragment „Grzybobrania” z „Pana Tadeusza” Adama Mickiew...
22/06/2026

Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klas 5b i 5c poznawali fragment „Grzybobrania” z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Najpierw zapoznali się z różnymi rodzajami grzybów, o których wspomina poeta. Następnie wspólnie odkrywaliśmy porównania zastosowane w utworze. Aby lepiej je zrozumieć, wykorzystaliśmy przedmioty codziennego użytku – kubek, filiżankę i pieprzniczkę, które pomogły nam unaocznić literackie obrazy stworzone przez Mickiewicza.

Na zakończenie lekcji odbyło się klasowe grzybobranie! Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem poszukiwali ukrytych w różnych miejscach sali obrazków grzybów. Było dużo ruchu, emocji i dobrej zabawy, a przy okazji utrwaliliśmy wiadomości o lekturze.

To była lekcja, podczas której literatura dosłownie ożyła! 😊🍄 Matylda Brocka

18.06. grupa teatralna miała przyjemność wystąpić przed uczniami klas 4 z przedstawieniem pt. „Pręcik” autorstwa Maliny ...
20/06/2026

18.06. grupa teatralna miała przyjemność wystąpić przed uczniami klas 4 z przedstawieniem pt. „Pręcik” autorstwa Maliny Prześlugi. To wyjątkowa opowieść o emocjach, wrażliwości i o tym, że każdy z nas nosi w sobie swój własny „pręcik” – wewnętrzne światło, które pomaga nam cieszyć się życiem, ale które czasem może zostać przygaszone przez trudne doświadczenia, chorobę czy brak zrozumienia ze strony innych.
Z całego serca dziękuję moim aktorkom. Jestem pełna podziwu dla Waszej dojrzałości, z jaką podjęliście ten niełatwy temat, dla pracowitości, którą wykazywaliście podczas każdej próby, oraz dla odwagi, by wyjść na scenę i otworzyć się przed widzami. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, wrażliwości i autentyczności „Pręcik” stał się czymś więcej niż spektaklem – stał się ważnym i poruszającym spotkaniem z drugim człowiekiem.

Jestem z Was bardzo dumna. Dziękuję za każdą próbę, każdy wysiłek, każdą emocję i każde światło, które wnieśliście na scenę. ❤️
Matylda Brocka

Z okazji 70. rocznicy Poznańskiego Czerwca uczniowie klas ósmych na lekcjach historii wzięli udział w działaniach edukac...
20/06/2026

Z okazji 70. rocznicy Poznańskiego Czerwca uczniowie klas ósmych na lekcjach historii wzięli udział w działaniach edukacyjnych. W ramach projektu przygotowywali plakaty, prezentacje oraz filmy, w których przedstawili przyczyny, przebieg i znaczenie protestu dla historii Polski. 8b i 8c odwiedziły także Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956.
Projekt był okazją do pogłębienia wiedzy historycznej dotyczącej naszego regionu i kraju oraz rozwijania kreatywności i umiejętności współpracy. Efekty działań można oglądać w sali 205.

Paulina Hącia, Izabela Cierzniak

17 czerwca uczniowie klas 4c i 4d spędzili fantastyczny dzień pełen przygód i świetnej zabawy. Podczas warsztatów surviv...
19/06/2026

17 czerwca uczniowie klas 4c i 4d spędzili fantastyczny dzień pełen przygód i świetnej zabawy. Podczas warsztatów survivalowych uczyli się m.in. budowania schronienia, filtrowania wody i maskowania. Nie zabrakło też emocji w parku linowym, na tyrolce, podczas minigolfa oraz innych aktywności na świeżym powietrzu.
Ogromną radość sprawiła uczniom wizyta w mini zoo i spotkanie z uroczymi alpakami, które skradły wszystkim serca. To był dzień pełen uśmiechu, ruchu i niezapomnianych wspomnień!

Agnieszka Rapela, Sławomir Wojciak, Anna Kłonicka, Barbara Orelik

Uczniowie klasy 1d uczestniczyli w wyjściu do Biblioteki Miejskiej, podczas którego mieli okazję poznać zasady funkcjono...
18/06/2026

Uczniowie klasy 1d uczestniczyli w wyjściu do Biblioteki Miejskiej, podczas którego mieli okazję poznać zasady funkcjonowania biblioteki oraz pracę bibliotekarzy. Dzieci zwiedziły poszczególne działy biblioteki, dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczać książki oraz jak należy o nie dbać. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali księgozbiór i poznawali różnorodność dostępnych publikacji.

Po zwiedzaniu biblioteki pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach plastycznych pt. „Biblioteka moich marzeń”. Podczas zajęć dzieci mogły uruchomić swoją wyobraźnię i przedstawić w pracach plastycznych wymarzoną bibliotekę. Powstały niezwykle pomysłowe i kolorowe projekty, ukazujące kreatywność oraz bogatą wyobraźnię uczniów.

Uczniowie klas 1a, 1d oraz 3d uczestniczyli w wyjątkowym koncercie edukacyjnym pt.„Brzmienia łączą pokolenia. Szepty dre...
17/06/2026

Uczniowie klas 1a, 1d oraz 3d uczestniczyli w wyjątkowym koncercie edukacyjnym pt.„Brzmienia łączą pokolenia. Szepty drewna – instrumenty dęte drewniane”, który odbył się w Bibliotece Miejskiej.

Podczas spotkania dzieci miały okazję wysłuchać muzyków prezentujących brzmienie różnych instrumentów dętych drewnianych. Uczniowie zapoznali się z budową oraz sposobem działania fletu, fagotu i klarnetu. Artyści opowiedzieli również wiele ciekawostek związanych z instrumentami oraz przybliżyli zasady obowiązujące podczas wizyt w filharmonii i uczestnictwa w koncertach.

Spotkanie dostarczyło uczniom wielu muzycznych wrażeń i pozwoliło rozbudzić zainteresowanie światem muzyki. Była to prawdziwa uczta dla uszu oraz niezwykła lekcja kultury i sztuki.

Małgorzata Wilczek

W naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Pisania dla uczniów klas 1–3. Jego celem było promowanie starannego, estetycz...
17/06/2026

W naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Pisania dla uczniów klas 1–3. Jego celem było promowanie starannego, estetycznego pisania oraz rozwijanie umiejętności kaligraficznych wśród najmłodszych. Dzieci były zmotywowane i chętne do wykonywania prac konkursowych. Wspaniale sobie poradziły.
Swoje umiejętności kaligraficzne zaprezentowali także nauczyciele. Okazało się, że oni również potrafią pięknie pisać!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wysoki poziom prac.
Natalia Szymczak, Anna Wieloch

Adres

Ulica Hugona Kołłątaja 1
Lubon
62-030

Telefon

+48618932316

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa nr 5 w Luboniu umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Szkoła Podstawowa nr 5 w Luboniu:

Udostępnij