W Gimnazjum nr 2 w Luboniu łączymy wysoki poziom nauczania z przyjaznym klimatem oraz bezpieczeństwem. Lubońska „DWÓJKA” to miejsce, w którym dbamy o wszechstronny rozwój uczniów: intelektualny, społeczny i emocjonalny oraz umożliwiamy poszerzanie różnorodnych pasji i zainteresowań. Zapewniamy naukę w ładnym budynku dostosowanym do potrzeb uczniów, lekcje w dobrze wyposażonych pracowniach przedmio
towych oraz zajęcia sportowe w jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w okolicach Poznania. Do dyspozycji uczniów są pracownie komputerowe, biblioteka, świetlica i szkolny sklepik. Realizujemy podstawę programową dla III etapu nauczania. Pracujemy z uczniami także według autorskich programów nauczania z matematyki, fizyki, języków obcych i wychowania fizycznego. Kształtujemy postawę patriotyzmu (wystawy, obchody świąt narodowych i polskich rocznic). Kultywujemy tradycje szkolne (Dzień Patrona, Dzień Gimnazjalisty, Wigilia Absolwentów, Festyn Rodzinny i inne). Realizujemy projekty z zakresu różnych przedmiotów, artystyczne, sportowe i wolontariackie. Uczniowie biorą udział w różnorodnych tematycznie kółkach zainteresowań (teatralne, teatralne w języku angielskim, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, matematyczne, gry i zabawy logiczne, astronomiczne, MAT-FIZ, konwersacje w języku angielskim, języka hiszpańskiego, filmowe, misyjne, modelarskie, plastyczne, fotograficzne). Funkcjonują zajęcia wyrównawcze i spotkania dodatkowo przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego. Gimnazjaliści uczestniczą w SKS-ach z różnych dyscyplin sportowych: siatkówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, piłki koszykowej, tenisa stołowego i unihokeja. Wybierają z szerokiej oferty zajęć artystycznych (teatralne, dziennikarskie, decoupage, modelarskie, muzyczne, techniki plastyczne, taneczne SALSA). Realizujemy ogólnopolskie projekty, m.in. Centrum Edukacji Obywatelskiej („Samorządy mają głos”, „Szkoła z klasą”, „W-f z klasą”). Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach. Mamy laureatów i finalistów wojewódzkich kuratoryjnych konkursów przedmiotowych, ogólnopolskich konkursów literackich, historycznych, językowych i artystycznych. Szczycimy się wieloma osiągnięciami sportowymi – zarówno indywidualnymi, jak i zespołowymi. Prężnie działają Samorząd Uczniowski i Koło wolontariatu. Młodzież angażuje się w liczne działania wspierane przez opiekunów. Uczniowie przygotowują uroczystości szkolne, realizują się w działaniach artystycznych, biorą udział w różnego rodzaju happeningach i cyklicznych imprezach. Mamy ogromne doświadczenie w zakresie wymiany międzynarodowej – dwukrotnie zrealizowaliśmy Programy Partnerskie Comenius, współdziałając ze szkołami z Francji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch i Rumunii. Współpracujemy z wieloma instytucjami zewnętrznymi (poznańskie wyższe uczelnie, Wielkopolski Bank Żywności, Hospicjum Palium, CREO, lubońskie instytucje, m.in. Biblioteka Miejska, Obóz Karno-Śledczy w Żabikowie, Lubońskie Stowarzyszenie Wspólna Droga, Luboński Uniwersytet III Wieku, lubońscy harcerze). Poszerzamy wiedzę uczniów podczas wycieczek przedmiotowych (Centrum Nauki Kopernik, UAM, obozy językowe Euroweek), zawodoznawczych (do firm i zakładów pracy) oraz turystycznych (w Polsce i zagranicznych). Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów poprzez: monitoring, stałą kontrolę wejść i wyjść z budynku szkoły, identyfikatory, programy profilaktyczne, szeroko rozumianą edukację prozdrowotną. Gimnazjaliści mogą liczyć na pomoc psychologa, pedagoga, szkolnego doradcy zawodowego i logopedy, a także korzystać z gabinetu pielęgniarskiego. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami na stronie http://www.gimnazjum2.lubon.pl
Języki: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański