02/06/2026
Szkoleniowe podsumowanie maja🚨.
Kiedy nasi najmłodsi adepci pożarnictwa wylewali siódme poty na licznych majowych treningach MDP, starsi koledzy równie aktywnie poszerzali swoją wiedzę i umiejętności.
W trakcie Międzynarodowych Warsztatów Specjalistycznych organizowanych przez Wyższą Szkołę Zawodową w Gorzowie Wlkp. na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie mieliśmy sposobność współtworzyć i brać aktywny udział w zajęciach z zakresu m.in.:
- medycyny taktycznej,
- ratownictwa wodnego i medycyny nurkowej,
- ratownictwa taktycznego.
Realizowane epizody zakładały m.in.:
- działania ratownicze przy zdarzeniach na zbiornikach wodnych,
- działania ratownicze podczas zdarzeń w komunikacji drogowej,
- działania ratownicze podczas wybuchu w zakładzie chemicznym z dużą ilością osób poszkodowanych (procedury dekontaminacji + współpraca z SGRChem-Eko 'GORZÓW').
Dobry, aktywny czas - doświadczenie i wiedza, które czynią nas jeszcze lepszymi🔥.
KK👨🚒.