Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - Lublin

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy  - Lublin Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - Lublin, Organizacja polityczna, Lublin.

Debata Prezydencka w TVP3 z udziałem Kandydata na Prezydenta Miasta Lublina - dra Marcina Nowaka :) 🎞🎥Gratulujemy wspani...
04/04/2024

Debata Prezydencka w TVP3 z udziałem Kandydata na Prezydenta Miasta Lublina - dra Marcina Nowaka :) 🎞🎥
Gratulujemy wspaniałego wystąpienia!



Sylwia Barańska - Kandydat do Rady Miasta Lublin
Katarzyna Jałowiec - Kandydatka do Rady Miasta Lublin
Krzysztof Wronka - Kandydat do Rady Miasta Lublin

Konwencja Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców w Lublinie ☺️ Sylwia Barańska - Kandydat do Rady Miasta LublinAgnie...
04/04/2024

Konwencja Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców w Lublinie ☺️

Sylwia Barańska - Kandydat do Rady Miasta Lublin
Agnieszka Skwarek - Kandydatka do Rady Miasta Lublina
Sylwia Mojsym-Korybska - kandydat do Rady Miasta Lublin
Rafał Kulicki
Stanisław Brzozowski
Krzysztof Wronka - Kandydat do Rady Miasta Lublin
Michał Lisowski - Kandydat do Rady Miasta Lublin
Katarzyna Jałowiec - Kandydatka do Rady Miasta Lublin
Jacek Chrześcijanek - Kandydat do Rady Miasta Lublin

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy  - Lublin  o inwestycjach dla LublinaDziś, w Biznesowym Centrum Lubelszczyzny - ...
04/04/2024

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - Lublin o inwestycjach dla Lublina

Dziś, w Biznesowym Centrum Lubelszczyzny - na ul. Tomasza Zana, odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni Konfederacja Bezpartyjni Samorządowcy. W trakcie spotkania poruszono kluczowe kwestie dotyczące inwestycji w Lublinie i w całym województwie.

Michał Błaszczak, kandydat do Sejmiku Województwa Lubelskiego z miejsca nr 2 z okręgu Lubelskiego, podkreślił: "Jedną z podstawowych inwestycji dla Lubelszczyzny jest stabilne i szybkie połączenie kolejowe, w tym kolei wysokich prędkości. To zapewni napływ inwestorów oraz ułatwi komunikację z Warszawą i innymi ośrodkami biznesowymi."

Rafał Kulicki, lider listy do Rady Miasta Lublin z okręgu nr 2 - LSM, stwierdził: "Ważne jest, aby inwestycje były dostosowane do realnych potrzeb mieszkańców. Miasto powinno dokładnie rozważyć, czy inwestycje te będą wymagały dodatkowych środków, oraz czy odpowiadają one potrzebom społeczności lokalnej. Chciałbym, najlepiej we współpracy miasta ze spółdzielniami i zewnętrznymi funduszami stworzyć projekt instalacji platforma schodowych pełniących funkcję windy w budynkach gdzie jej nie ma i starsi mieszkańcy Lublina mają problem z pokonaniem schodów np. Na trzecie piętro. To jest jedna z najważniejszych potrzeb jakie zgłaszają mieszkańcy w ramach polityki senioralnej. Wszystkie inne programy tego typu nie mają sensu, jeśli ich adresaci nie mogą wyjść z domu.”

Sylwia Mojsym-Korybska - kandydat do Rady Miasta Lublin - kandydat do Rady Miasta Lublin, kandydatka z okręgu nr 2 - LSM, miejsce nr 3, dodała: "Chciałabym zwrócić uwagę na problematykę polityki senioralnej. Miasto Lublin realizuje wiele programów profilaktycznych, jednak nie wszyscy mieszkańcy, w tym seniorzy, są o nich świadomi. Równie istotne jest poprawienie infrastruktury przyjaznej mieszkańcom w różnym wieku. W tym kontekście należy wspomnieć o poprawie dostępu do miejsc rekreacji na świeżym powietrzu, takich jak place zabaw czy miejsca dla seniorów. Ponadto, ważna jest również ściślejsza współpraca z osiedlowymi domami kultury oraz tworzenie przystanków autobusowych tam, gdzie są one potrzebne przez mieszkańców."
Podsumowując konferencję, Rafał Kulicki podkreślił, że inwestycje samorządowe powinny być ukierunkowane na potrzeby mieszkańców, unikając marnotrawienia środków na efektowne, ale niepraktyczne projekty.
Konferencja prasowa pokazała zaangażowanie KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy w rozwój Lublina i regionu oraz ich zobowiązanie do podejmowania działań zgodnych z rzeczywistymi potrzebami mieszkańców Lublina.

04/04/2024

Tatary, jednak z najstarszych ale i zaniedbanych dzielnic. Nieczynna kładka, amfiteatr w ruinie nie wspominając już o basenach które są już w stanie rozpadu. Czy mieszkańcy tej dzielnicy nie zasługują na coś więcej?
Oczywiście że zasługują a nasi kandydaci do Rady Miasta zrobią wszystko co w swojej mocy aby to co jest w ruinie było perłą tej dzielnicy.

Grzegorz Gryzio Wybory 2024 Jak jeszcze miasto może być bliżej mieszkańców?Poprzez tak zwany BOM inaczej mówiąc biuro ob...
30/03/2024

Grzegorz Gryzio Wybory 2024

Jak jeszcze miasto może być bliżej mieszkańców?

Poprzez tak zwany BOM inaczej mówiąc biuro obsługi mieszkańców. Na felinie takie biuro istniało kiedyś przy poczcie w zasadzie w jej wnętrzu można było się zameldować złożyć dokumenty od dowód odebrać dowód ogólnie załatwić wiele spraw bez konieczności wyjazdu do centrum miasta. Jakiś czas temu bom na felinie został zlikwidowany obecnie najbliższy znajduje się przy Nowym Świecie, a więc z jeszcze trudniejszym dostępem dla mieszkańców Felina. Inny w pobliżu znajduje się na Kalinie przy ul. Andersa, również z trudnym dostępem dla mieszkańców. Na mapce poniżej dokładnie widać miejsca gdzie znajdują się BOM-y, w zasadzie nie w miejscach w których powinny być a raczej skupione są bliżej centrum czy to jest sens umiejscowienia takich biur blisko centrum? Czy zdają egzamin? osobiście jadąc załatwić sprawę i mając do wyboru wysiąść Nowym Świecie lub Andersa, czy pojechać do centrum, pojechałbym już do centrum, dla mnie to już nie jest różnica w momencie, gdy muszę wsiąść w autobus tudzież samochód i ruszyć w miasto. To czy to będzie obrzeże centrum czy to będzie samo centrum to już nie ma większego znaczenia. Mieszkańcy Czechowa też o to walczyli, prawdopodobnie niedługo pojawi się w jednym z miejsc na czechowie. Uważam jednak że takich biur powinno być w skali miasta więcej i zdecydowanie powinny się znajdować w dzielnicach które są na obrzeżach miasta, a nie w częściach które są tuż przy centrum. proszę sobie wyobrazić mieszkańców Hajdowa-Zadębie czy mieszkańców Felina właśnie czy Kośminka którzy muszą udać się do najbliższego BOM-u który jest tuż przy centrum zamiast móc załatwić sprawy na miejscu, szczególne utrudnienie będzie tutaj dla osób starszych i na wózkach inwalidzkich ogólnie inwalidów nie ma ułatwień i miasto nie szuka ułatwień dla takich właśnie osób.

Jako radny Rady Miasta zobowiązuje się do przywrócenia biur obsługi mieszkańców w dzielnicach z których zostały zlikwidowane argument oszczędności nie powinien mieć tutaj znaczenia, miasto i urzędnicy mają być dla ludzi a nie ludzie dla urzędników i urzędu Miasta obiecuję być

Rafał Kulicki : Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko władzy samorządowej w Lublinie i Województwie Lubelskim. Dekady pra...
27/03/2024

Rafał Kulicki :

Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko władzy samorządowej w Lublinie i Województwie Lubelskim. Dekady pracy ruchu konserwatywno-liberalnego mogą w tych wyborach dać plon i możliwość kształtowania rzeczywistości. Będziemy mogli wprowadzać w regionie rozwiązania które pozwolą postawić miasto Lublin i całe województwo na nogi, żebyśmy przestali być "Polską B", gdzie nic się nie da i nic się nigdy nie uda. Jako jedyni mamy realny plan który pozwoli wejść Lublinowi na drogę skokowego rozwoju, którego tak bardzo potrzebujemy. Proszę was wszystkich o wsparcie kandydatów Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - Lublin zarówno do rady miasta, jak i do sejmiku gdzie startują Rafał Kania Michał Błaszczak, a z okolic Lublina Krzysztof Frejowski.

Zapraszamy na spotkanie kandydata na Prezydenta miasta - Pana Dra Marcina Nowaka oraz kandydatów do Rady Miasta KWW Konf...
25/03/2024

Zapraszamy na spotkanie kandydata na Prezydenta miasta - Pana Dra Marcina Nowaka oraz kandydatów do Rady Miasta KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - Lublin z mieszkańcami Dzielnicy Czuby i Węglin Południowy 🙂
W spotkaniu weźmie udział także Pan Poseł na Sejm RP - Bartłomiej Pejo . 🙂

Sylwia Barańska - Kandydat do Rady Miasta Lublin
Agnieszka Skwarek - Kandydatka do Rady Miasta Lublina
Michał Lisowski - Kandydat do Rady Miasta Lublin

💪 Konfederacja na podium!
23/03/2024

💪 Konfederacja na podium!

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na KO zagłosowałoby 29 proc. badanych, a na Prawo i Sprawiedliwość - 24 proc. - wynika z badania CBOS. 13 proc. respondentów oddałoby głos na Konfederację. W Sejmie znalazłyby się także Trzecia Droga (9 proc.) i Lewica 8...

  🚚📉📉 Dzisiejsza konferencja prasowa Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy  - Lublin ,na której przedstawiliśmy 2 proj...
22/03/2024

🚚📉📉


Dzisiejsza konferencja prasowa Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - Lublin ,na której przedstawiliśmy 2 projekty:
1. Obniżenia opłat dla Lublinian za parkowanie oraz
2. Darmowej pierwszej godziny parkowania.

Wiemy wszyscy, jak uciążliwe są opłaty parkingowe, zwłaszcza dla osób, które codziennie korzystają z miejskich parkingów. Parkowanie na terenie miasta jest dla wielu z nas codzienną koniecznością.
Bezpłatne Parkowanie przez pierwszą godzinę, daje szansę bezpłatnego załatwienia spraw niezbędnych w naszym codziennym życiu. Często potrzebujemy załatwić sprawy urzędowe czy administracyjne, które wymagają krótkiej wizyty.
Jako mieszkańcy Lublina powinniśmy mieć łatwiejszy dostęp do miejsca parkingowego i powinno być ich więcej. Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy wdroży te propozycje.
Niższe opłaty dla Lublinian uczynią nasze miasto bardziej przyjaznym miejscem do życia!

Stanisław Brzozowski
Katarzyna Jałowiec - Kandydatka do Rady Miasta Lublin
Jacek Chrześcijanek - Kandydat do Rady Miasta Lublin
Grzegorz Gryzio Wybory 2024
Rafał Kulicki

Rafał Kulicki  Targ na ulicy wileńskiej to nie tylko miejsce gdzie można zjeść słynne gofry ale też miejsce zaspokajania...
19/03/2024

Rafał Kulicki

Targ na ulicy wileńskiej to nie tylko miejsce gdzie można zjeść słynne gofry ale też miejsce zaspokajania podstawowych potrzeb zakupowych w kontrze do wielkich sieci supermarketów. W takich miejscach możemy dostać zarówno warzywa bezpośrednio od rolników, ale też skorzystać z różnych usług czy kupić ubrania. Lublin potrzebuje doinwestowania targowisk i przywrócenia im blasku, żeby były jeszcze bardziej przyjazne dla klientów. W wypadku targu na wileńskiej blasku modernistycznej architektury zaprojektowanej przez Oskara Hansena i stanowiącej istotna część dziedzictwa Lublina. To wszystko, i wiele więcej jest potrzebne, by Lublin stał się najlepszym miastem do życia w Polsce!

Adres

Lublin

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - Lublin umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij