26/01/2023
*Swigilacji
✅➡️Szanowni Państwo! 🇵🇱 🇵🇱
✅➡️W miniony poniedziałek (tj. 23.01) działacze Konfederacji, na czele z liderami partii składowych w wielu miastach podkarpacia zorganizowali protestacyjne konferencje prasowe w celu zablokowania ustawy o ❌Prawie Komunikacji Elektronicznej, - ustawy którą nasze środowisko nazywa wprost "USTAWĄ INWIGILACYJNĄ".
❌➡️Projekt ten liczy 3,5 tysiąca stron A4 i waży 17 kg ‼️ Wśród tych tysięcy stron znajdują się m.in. postanowienia dające dziewięciu rodzajom służb państwowych nieograniczony dostęp do wiedzy o każdej aktywności Polaków w internecie!! Szeroko otwierają również służbom możliwości blokowania obywatelom internetowych narzędzi komunikacji pod szeregiem pretekstów. 🫵🫵
✅➡️Konferencje prasowe zorganizowaliśmy tego samego dnia w wielu punktach na mapie całego podkarpacia!
Byliśmy w Krośnie, Brzozowie, Jaśle, Przemyślu, składaliśmy swoje protesty także w Rzeszowie czy Jarosławiu!
➡️Konferencję rozpoczął i poprowadził Krzysztof Sztygar z Konfederacja Korony Polskiej, mówił on przede wszystkim o zarysie samej ustawy i jej bez dyskusyjnej szkodliwości.
➡️💬Głos zabrał również, przedstawiciel Nowej Nadziei, Szef okręgu 22 MDW Jakub Kędzierski:
"Nie pierwszy raz spotykamy się pod biurem P*Su ale pierwszy raz ws.tak absolutnie fundamentalnej. Propozycja ustawy INWIGILACYJNEJ jak ją wprost nazywany jest propozycją nie spodziewaliśmy się że kiedykolwiek jeszcze dożyjemy. Wydawało się że tego typu rozwiązania to jest relikt czasów słusznie minionych. Nawet może nie czasów PRLu, a wręcz carskich. (…)
Osiem służb które będzie miało - właściwie nieograniczony-dostęp do naszych naszych portali społecznościowych, komunikatorów. Bez zgody sądu czy prokuratury władza będzie mogła- być może wtedy - kiedy nasze punkty posłuszeństwa spadną poniżej akceptowalnego poziomu będzie mogła nam te komunikatory po prostu wyłączyć. (...)To utopijny totalniacki pomysł Prawa i Sprawiedliwości jest czymś na co środowiska wolnościowej nigdy zgodzić się nie może. (...) Dziś jesteśmy w tej i w każdej innej sprawie NIEPODLEGLI. dziś w Krośnie, w Jaśle, w Przemyślu, w Sanoku jutro pokażemy to w całej Polsce." - mówił Jakub Kędzierski.
➡️💬Kwestią związaną z charakterem prawnym ustawy zajął się członek Nowa Nadzieja - Krosno, Maciej Nocek:
"Nie dość że projekt nie zgodny jest z Konstytucją RP, to niezgodny jest przede wszystkim z ludzką moralnością, stoi w opozycji do pojęcia wolności. Opinie prawników nie pozostawiają wątpliwości, że projekt ustawy pozostaje w rażącej sprzeczności z zapisami Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Co więcej, wykracza nawet poza ramy prawa Unii Europejskiej! Niestety, rząd Mateusza Morawieckiego doskonale zdaje sobie z tego sprawę, Dziś nie ma naszej zgody na inwigilacje, nie ma zgody na odebranie nam własności, prywatności, intymności. Idee o które tak ofiarnie walczyli nasi przodkowie, nie zostaną odebrane nam z dnia na dzień, obowiązkiem wobec narodu jest stanie na straży tych wartości. To będziemy robić jako Nowa Nadzieja, jako Konfederacja - Wolność i Niepodległość - jako wolni i niezależni obywatele" - grzmiał Maciej Nocek.
➡️💬Na temat szkodliwości ustawy, a także roli Solidarnej Polski mówił Wiceszef Podkarpackich Struktur Ruch Narodowy Podkarpacie - Janusz Serwiński:
"Niestety stajemy w takiej sytuacji już któryś raz. Ja pamiętam jeszcze czasy 81, 82 kiedy zarówno listy jak i rozmowy telefoniczne były cenzurowane. To robili komuniści, dziś chcę to robić P*S na spółkę z Solidarną Polską, która to zamiast blokować szkodliwość ustawy udaje wewnątrz partyjną opozycje (...) Rzeczywistość jest tak że ręka w rękę głosuje wraz z P*Sem.
Przykładami niech będą dwa najnowsze głosowania. Podczas głosowania o Sądzie Najwyższym - SolPol zgrywał opozycje, dziś gdy P*S planuje inwigilacje TOTALNĄ, Solidarnej Polsce nie przeszkadzają zapisy ustawy inwigilacyjnej. My będziemy robić wszystko by takie ustawy były odrzucane natychmiast i z jak największą społeczną pogardą" - zaznaczał stanowczo lider RN na podkarpaciu, Janusz Serwiński.
✅➡️Po zakończonej konferencji, przedstawiciele partii udali się do Biura Poselskiego posła Piotra Babinetza, aby wręczyć mu petycje.
Serdecznie dziękujemy koalicjantom za zaangażowanie! DziałaMY dla Polski! 🇵🇱