I Gromada Zuchowa "Azymuciaki" w Legnicy

I Gromada Zuchowa "Azymuciaki" w Legnicy Działamy od października 2013 roku. Przyjmujemy dzieci od 7 do 11 lat. Dzień/miejsce: w każdy piątek, 16:30-18:00/ ul. Zielona 13 w Legnicy. Aleksandra num.

Kontakt do drużynowej:
pwd. tel.: 880 551 700
przyboczna Vanessa Nikiel tel.: 577 926 363
e-mail: [email protected]

Nazywam się Aleksandra, jestem studentką pedagogiki na 3 roku. Doświadczenie - mówi się, że dzieci uczą każdego dnia, i to najprawdziwsza prawda! Określając w latach, mój kontakt z zuchami trwa od 2011 roku. Powołanie ☑, kreatywność ☑ i odpowiedzialność ☑ . ZHP nie kosztuje dużo, w p

orównaniu do innych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Składki roczne przynależności do ZHP wynoszą 48 zł. Zakupienie munduru który służy przez kilka lat:
- cały nowy z dodatkami 150zł;
- używany z wszystkim do 100zł;
(!) - munduru się NIE WYRZUCA tylko ODSPRZEDAJE, więc część pieniążków zawsze wraca ;) . Warto zapisać dziecko do ZHP, gdyż wprowadzamy wiele do jego rozwoju.
*Jeśli Twoja pociecha ma więcej lat - zapisz ją do drużyny harcerskiej - tam też się wiele nauczy, dowie, pozna, pobawi :) . Zapraszam do odwiedzenia strony naszego legnickiego hufca: http://www.legnica.zhp.pl/index.php/rodzice .
+
Inne linki:
HARCERZE: https://www.youtube.com/user/RADIOVOX1/videos

Dziś już ostatni dzień zlotu, z uśmiechem na twarzy będziemy wspominać 11 dni na Wyspie Sobieszewskiej ;)
15/08/2018

Dziś już ostatni dzień zlotu, z uśmiechem na twarzy będziemy wspominać 11 dni na Wyspie Sobieszewskiej ;)

Piękną mamy dziś pogodę, chłopaki też delektują się popołudniową sielanką :D. Więcej zdjęć i filmów wrzucę po powrocie, ...
11/08/2018

Piękną mamy dziś pogodę, chłopaki też delektują się popołudniową sielanką :D. Więcej zdjęć i filmów wrzucę po powrocie, niestety mój telefon nie ogarnia takiej ilości.

Harcerska atmosfera na stadionie była przednia :D szkoda tylko że przegraliśmy, ale,, Miedzianko nic się nie stało!"
10/08/2018

Harcerska atmosfera na stadionie była przednia :D szkoda tylko że przegraliśmy, ale,, Miedzianko nic się nie stało!"

09/08/2018
09/08/2018
Tak się bawią, Tak się bawią, Har-ce-rze!!!
07/08/2018

Tak się bawią,
Tak się bawią,
Har-ce-rze!!!

Od dnia dzisiejszego nasza gromada zbiera rzeczy do Majątku Drużyny ;). Naszym pierwszym nabytkiem jest Walkie-talkie od...
01/06/2018

Od dnia dzisiejszego nasza gromada zbiera rzeczy do Majątku Drużyny ;). Naszym pierwszym nabytkiem jest Walkie-talkie od rodziców Maji za co bardzo dziękuję bo z pewnością się przyda na zbiórkach i wyjazdach ;).
Najważniejszą rzeczą jest apteczka którą koniecznie musimy w pełni wyposażyć. Często się zdarza że nasi rodzice, dziadkowie, ciotki i wujkowie trzymają na strychach stare scautowe, wojskowe pamiątki, które czekają aż ujrzą światło dzienne i takie też będziemy gromadzić ;), np. liny, chlebaki, generalnie wszystko co mogłoby się przydać na zbiórki, bądź do wywieszenia w gablocie.Zachęcam żeby popytać wśród rodziny i znajomych czy ktoś nie ma takich rzeczy na zbyciu, bo zawsze znajdzie się choć 1 osoba. Moim najskrytszym marzeniem byłoby posiadać duży namiot, który moglibyśmy wykorzystywać na rajdy i biwaki aby nie musieć od nikogo pożyczać i stać się samodzielną, zaradną drużyną ;D. Pozdrawiam Vanessa Nikiel nr. 883 326 140

Dzisiejsza zbiórka była nieco inna od reszty. Były takie atrakcje jak nauka rozkładania kanadyjek, prawidłowy trasport p...
02/03/2018

Dzisiejsza zbiórka była nieco inna od reszty. Były takie atrakcje jak nauka rozkładania kanadyjek, prawidłowy trasport poszkodowanego na noszach- w praktyce ;).
Nasze zuchy już wiedzą co powinno znajdować się w apteczce, co do czego służy, czego nie można podać osobie trzeciej, czym jest adrenalina.
Dużo wiedzy. Dużo zabawy. Dużo śmiechu.
I najpiękniejsze podsumowanie zbiórki:
-co ci się podobało i co byś chciała na jutrzejszym wyjeździe?
-wszystko mi się podobało! A jutro chciałabym żebyśmy wszyscy się dobrze bawili-zuch

Pewien człowiek przez całe życie gromadził skarby. Każdy z nich pieczołowicie przechowywał w małym pudełeczku, z którym ...
18/02/2018

Pewien człowiek przez całe życie gromadził skarby. Każdy z nich pieczołowicie przechowywał w małym pudełeczku, z którym nigdy się nie rozstawał. Kiedy jego życie dobiegło kresu, podarował pudełko swojemu jedynemu wnukowi. Chłopiec od dawna był ciekaw co zawiera w sobie pudełko. Wielokrotnie widział je wcześniej u dziadka. Wielokrotnie pytał także, o jego zawartość. Dziadek odpowiadał jednak niezmiennie, że w tym małym pudełku mieszczą się wszystkie najistotniejsze w życiu rzeczy. Kiedy malec otworzył pudełko znalazł w nim niezwykłe rzeczy.

1. Na samej górze leżał niezwykle cenny klejnot – SUMIENNOŚĆ. Cecha, dzięki której można przejść przez życie z poczuciem dobrze wykonanego zadania.

2. Na drugim miejscu znalazło się SŁOWO, z dopiskiem „Pamiętaj! Raz danego nie można cofnąć”.

3. Poniżej leżała CHĘĆ POMOCY INNYM. Cecha ludzi, którzy odnaleźli w życiu coś o wiele ważniejszego i piękniejszego niż ich własne „ego”.

4. Następnie chłopiec wyciągną zdjęcia, splecionych w uścisku dłoni. Symbol BRATERSTWA, wartości tych, którzy żyją wśród ludzi, a nie obok nich.

5. Kolejną rzeczą była maleńka figurka RYCERZA. Symbol męstwa wytrwałości i oddania ideałom.

6.Znalazł jeszcze zasuszony KWIAT. Piękne, delikatne płatki, wymagające ogromnej ostrożności od tego, kto dzierży je w dłoni. Symbol dbałości, jaką człowiek winien otaczać przyrodę.

7. Poniżej splecione zostały KARNOŚĆ i POSŁUSZEŃSTWO, cechy tych, których serca nie znają pychy.

8. Nieopodal leżał promyk słońca, przypominający mu o POGODZIE DUCHA, która winna towarzyszyć każdemu bez względu na okoliczności. Ten bowiem, kto dostrzega jasność, dostrzega także i rozwiązania, tam, gdzie pesymiści widzą jedynie kres.

9.Pod promieniem leżał pieniążek. Chłopiec wiedział jednak, że nie jest on przeznaczony dla niego. Był to symbol OFIARY, dzielenia się z tymi, którzy posiadają o wiele mniej. Pamiętaj, że każde wyrządzone dobro wróci do Ciebie ze zdwojoną siłą.

10. Całe dno wypełnione było natomiast WOLNOŚCIĄ. Wolnością od tego, co ludzi najczęściej zniewala – używek, zakłamania, zatrutych myśli. Wolność stanowiła koniec, ale zarazem i początek.

Tak brzmiała gawęda, która była motywem przewodnim naszej gry terenowej ;). Jest piękna i bardzo pouczająca, dlatego nasze kochane zuchy nie tylko, wróciły wybiegane z uśmiechem na twarzy ;D ale także dowiedziały się co tak, na prawdę jest najważniejsze, by stać się dobrym i szczęśliwym człowiekiem. Mam ogromną nadzieję, że nie tylko będą tą wiedzę wykorzystywać ale i dzielić się nią z innymi ;)

Adres

Ulica Zielona 13
Legnica
59-220

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy I Gromada Zuchowa "Azymuciaki" w Legnicy umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do I Gromada Zuchowa "Azymuciaki" w Legnicy:

Udostępnij