02/06/2026
Drodzy rowerzyści!
Przypominamy, że od jutra- 3 czerwca 2026 r.- NOSZENIE KASKU OCHRONNEGO przez osoby poniżej 16. roku życia poruszające się rowerem, hulajnogą elektryczną oraz innymi urządzeniami transportu osobistego, takimi jak elektryczne deskorolki czy monocykle będzie OBOWIĄZKOWE!
Niedopełnienie obowiązku może skutkować mandatem karnym dla rodzica lub opiekuna w wysokości do 100 zł.
Pamiętajcie o doborze odpowiedniego, atestowanego kasku! Tu nie chodzi o uniknięcie mandatu, ale o bezpieczeństwo Waszych dzieci!
Kask może uratować zdrowie, a nawet życie.
A my polecamy kaski WSZYSTKIM- niezależnie od wieku! Dawajmy dobry przykład!