12/05/2026
Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Panią Elizą Kącką.
W 2025 r otrzymała Literacką Nagrodę NIKE oraz Nike Czytelników.
Podwójne wyróżnienie otrzymała za esej „Wczoraj byłaś zła na zielono” .
W tej pełnej czułości książce bohaterka mierzy się nie tylko z nową rolą społeczną, jaką jest bycie matką, lecz także z zupełnie odmiennym światem jej córki – światem w spektrum autyzmu.