I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku Oficjalny profil I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Lęborku

09/06/2026

Wycieczka do Włoch za nami.
Od 23.05 do 29.05 klas 3B wraz z koleżankami i kolegami z innych klas min 3CM, 3C ... uczestniczyła w ciekawej wycieczce do słonecznej Italii. Uczniowie odwiedzili ciekawe miasta przepełnione historią i zabytkami.
Wszyscy powrócili zadowoleni, pełni miłych wrażeń i wspomnień.
Wycieczka odbyła się dzięki zaangażowaniu wychowawczyni klasy 3B Pani Katarzynie Banach oraz dzięki Rodzicom uczniów.
Opiekunami grupy były Pani Katarzyna Harackiewicz, Pani Renata Starnawska i Pani Marta Spoczyńska.
Wszystkim bardzo dziękujemy a młodzieży za nienaganne zachowanie, odpowiedzialność i punktualność.
Poniżej załączamy mini prezentację wykonaną przez uczniów klasy 3CM.
Niebawem zaprezentujemy ciekawą fotorelację z wycieczki - śledźcie nas na fb i instagramie

09/06/2026
Bezpieczne wakacje – spotkanie profilaktyczne z Policją!Bezpieczeństwo przede wszystkim!​Za nami spotkanie profilaktyczn...
09/06/2026

Bezpieczne wakacje – spotkanie profilaktyczne z Policją!

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

​Za nami spotkanie profilaktyczne z przedstawicielem Komenda Powiatowa Policji w Lęborku, w którym wzięła udział cała społeczność naszego liceum. Przed zbliżającymi się wakacjami przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa – od profilaktyki uzależnień, przez odpowiedzialność w sieci, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, aż po unikanie ryzykownych sytuacji.
​Dziękujemy asp. sztab. Magdalenie Zielke za cenne wskazówki! Mamy nadzieję, że dzięki nim Wasze wakacje będą nie tylko pełne wrażeń, ale przede wszystkim bezpieczne.

​Pamiętajcie: bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!

09/06/2026

❤️ Pomagamy Bartkowi! ❤️

Z inicjatywy uczniów naszej szkoły rozpoczynamy akcję wsparcia dla Bartka Niewiadomskiego, który zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi i potrzebuje specjalistycznego leczenia oraz diagnostyki.

Prosimy wszystkich ludzi o wielkich sercach o włączenie się do zbiórki. Każda wpłata i każde udostępnienie mają ogromne znaczenie.

👉 https://zobaczmnie.org/bartosz-niewiadomski/

Dziękujemy za każdą formę wsparcia. Razem możemy pomóc Bartkowi w walce o zdrowie. ❤️

Razem możemy więcej: Dziękujemy za wsparcie!​Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasz niedawny ki...
08/06/2026

Razem możemy więcej: Dziękujemy za wsparcie!
​Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasz niedawny kiermasz ciast. Dzięki Waszej ogromnej hojności i zaangażowaniu udało nam się zebrać kwotę 470,86 zł, która zostanie w całości przekazana trójce rodzeństwa, które w wyniku tragicznego wypadku straciło mamę.
​Cieszymy się, że tak licznie odpowiedzieliście na nasz apel. Pamiętajcie, że osoby, które nie mogły wziąć udziału w kiermaszu, a chciałyby wspomóc rodzinę, nadal mogą dokonywać wpłat bezpośrednio poprzez serwis zrzutka.pl.
​Dziękujemy za każde ciasto, każdy gest i pokazanie, jak wielkie serca mają nasi uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Wspólnie udowodniliśmy, że w trudnych chwilach nasza społeczność potrafi być prawdziwym oparciem.

Na Zrzutka.pl zbierzesz pieniądze na co tylko chcesz. Szybko i prosto. Zero opłat i prowizji. Wypłacasz kiedy chcesz. Spróbuj teraz!

Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć w murach naszego Liceum Absolwentów rocznika MATURA 1976. W spotkaniu wzięły udział ...
06/06/2026

Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć w murach naszego Liceum Absolwentów rocznika MATURA 1976.
W spotkaniu wzięły udział 54 osoby.
Wzruszającym był fakt, że zaproszenie na spotkanie przyjęła Pani Konon - profesorka języka angielskiego i wychowawczyni jednej z klas.
Absolwenci zostali powitani w auli szkoły. Na początku zostali wprowadzeni w klimat wspomnień, poprzez piosenkę Zbigniewa Wodeckiego „ Lubię wracać tam gdzie byłem”, po czym obejrzeli z sentymentem i łezką w oku prezentację szkoły z dekady lat, szukając się na slajdach. Absolwenci mieli także możliwość obejrzenia kronik szkolnych i albumów oraz wpisali się do Księgi Pamiątkowej.
Wspomnieniom nie było końca, tym bardziej, że Goście udali się do poszczególnych gabinetów aby ponownie zasiąść w ławach szkolnych i powrócić na lekcje.
Cieszymy się , że mogliśmy Państwa przyjąć i chociaż na chwilę przenieść w lata szkolne. Mamy nadzieję, że dzisiejsza wizyta podobała się Państwu i dostarczyła wspomnień oraz wielu miłych wrażeń.

Nasza szkoła dołącza do projektu „Zdolni, niewidzialni”.To ważna inicjatywa społeczna i edukacyjna realizowana przez Sto...
31/05/2026

Nasza szkoła dołącza do projektu „Zdolni, niewidzialni”.

To ważna inicjatywa społeczna i edukacyjna realizowana przez
Stowarzyszenie Fpunkt oraz Osada Wiedzy, we współpracy z
Instytutem Pedagogiki i Psychologii Uniwersytet Pomorski w Słupsku
Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu SPLOT WARTOŚCI.

Projekt zwraca uwagę na uczniów i uczennice o wysokim potencjale intelektualnym, twórczym i poznawczym, którzy często osiągają bardzo dobre wyniki, angażują się w naukę, konkursy i dodatkowe aktywności, ale nie zawsze są naprawdę zauważeni w swoich potrzebach.

Bo zdolny uczeń nie zawsze „poradzi sobie sam”.

Może doświadczać presji, przeciążenia, lęku przed porażką, samotności czy poczucia niezrozumienia. Dlatego tak ważne jest, aby szkoła widziała nie tylko osiągnięcia, ale także emocje, relacje i potrzeby rozwojowe uczniów.

W ramach projektu w naszej szkole prowadzone będą badania diagnostyczne wśród uczniów, rodziców/opiekunów oraz nauczycieli. Ich celem jest lepsze poznanie sytuacji uczniów o wysokim potencjale i zebranie wiedzy, która pomoże tworzyć szkołę bardziej uważną, wspierającą i otwartą na różnorodne potrzeby dzieci i młodzieży.

Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy.

Wierzymy, że każdy potencjał zasługuje na zauważenie, a uczniowie potrzebują nie tylko wyzwań, ale także mądrego wsparcia, zrozumienia i bezpiecznej przestrzeni do rozwoju.









29/05/2026

To kolejny link do filmu chemicznego stworzonego przez naszych uczniów. Polubcie proszę, zrobili to naprawdę świetnie

Chemia na wesoło Zespołowo

Adres

Dygasińskiego 14
Lebork
84-300

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 15:30
Wtorek 07:30 - 15:30
Środa 07:30 - 15:30
Czwartek 07:30 - 15:30
Piątek 07:30 - 15:30

Telefon

+48598621293

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku:

Udostępnij