29/05/2026
Europejski Dzień Sąsiada!👋🏘️
Podczas dzisiejszego spotkania dzieci wysłuchały historyjki pt. Dziękuję. Jak dobrze mieć sąsiadów”. Książka o wspólnocie i o tym, żeby nie oceniać po pozorach. Rozmawialiśmy o relacjach międzyludzkich, życzliwości oraz znaczeniu pomocy i wdzięczności w codziennym życiu oraz o tym dlaczego dobrze jest wiedzieć kto koło nas mieszka. Okazało się, że niektóre dzieci znają swoich sąsiadów całkiem nieźle ;)
Po lekturze książki i rozmowie, przyszedł czas na zabawę plastyczną.
Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem wykonali gry planszowe, do zagrania której mogą zaprosić np. sąsiada.☺️To doskonały sposób na budowanie więzi sąsiedzkich.
To było pełna radości i kreatywności spotkanie, która przypomniało nam, jak dobrze mieć dobrych sąsiadów.
Dziękuję za wspólnie spędzone popołudnie.
Do zobaczenia 👋
Zajęcia inspirowane książką:
tytuł"Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów"
aut Rocio Bonilla, tłum. Beata Haniec,
Wydawnictwo Papilon