Gmina Miasta Krynica Morska

Gmina Miasta Krynica Morska Oficjalny profil Gminy Miasta Krynica Morska z informacjami dla mieszkańców, turystów i sympatyków

Koncert MEJK i Bojan Band już 5 czerwca !Już 5 czerwca zapraszamy do Portu Jachtowego nad Zalewem Wiślanym w Krynicy Mor...
01/06/2026

Koncert MEJK i Bojan Band już 5 czerwca !

Już 5 czerwca zapraszamy do Portu Jachtowego nad Zalewem Wiślanym w Krynicy Morskiej na wieczór pełen muzycznych emocji. Na scenie wystąpią Bojan Band oraz zespół MEJK. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00, a muzyka będzie towarzyszyć uczestnikom przez cały wieczór. To doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu w wyjątkowej nadmorskiej atmosferze.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Artykuł Koncert MEJK i Bojan Band już 5 czerwca pochodzi z serwisu Krynica Morska.

Już 5 czerwca zapraszamy do Portu Jachtowego nad Zalewem Wiślanym w Krynicy Morskiej na wieczór pełen muzycznych emocji. Na scenie wystąpią Bojan Band oraz zespół MEJK. Koncert rozpocznie się o […]

Odbiór odpadów 4 czerwca przeniesiony na 5 czerwca !Informujemy, że odbiór odpadów zaplanowany w harmonogramie na 4 czer...
01/06/2026

Odbiór odpadów 4 czerwca przeniesiony na 5 czerwca !

Informujemy, że odbiór odpadów zaplanowany w harmonogramie na 4 czerwca, czwartek, Boże Ciało, zostaje przeniesiony na 5 czerwca, piątek.

Zmiana dotyczy ulic: Gdańska, Bojerowców, Bosmańska, Chabrowa, Krynicka, Liliowa, Łąkowa, Marynarzy, Nowa, Orzechowa, Piękna, Poprzeczna, Przechodnia, Różana, Rybacka, Szałwiowa, Szkolna, Topolowa, Turystyczna, Urocza, Wierzbowa, Willowa, Wiślana, Zabytkowa, Zalewowa, Żeglarzy oraz Portu Rybackiego.

Za utrudnienia przepraszamy.

Artykuł Odbiór odpadów 4 czerwca przeniesiony na 5 czerwca pochodzi z serwisu Krynica Morska.

Informujemy, że odbiór odpadów zaplanowany w harmonogramie na 4 czerwca, czwartek, Boże Ciało, zostaje przeniesiony na 5 czerwca, piątek. Zmiana dotyczy ulic: Gdańska, Bojerowców, Bosmańska, Chabrowa, Krynicka, Liliowa, Łąkowa, Marynarzy, […]

01/06/2026
Co 10. gospodarstwo bierze udział w badaniu !Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2026 r. Główny Urząd Statystyczny prowadzi bada...
01/06/2026

Co 10. gospodarstwo bierze udział w badaniu !

Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2026 r. Główny Urząd Statystyczny prowadzi badanie R-SGR „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych”, nazywane również „małym spisem rolnym”. Do udziału zapraszani są wyłącznie wylosowani rolnicy, którzy otrzymają list informacyjny od Prezesa GUS.

Zebrane dane posłużą do analiz zmian zachodzących w rolnictwie oraz planowania krajowej i unijnej polityki rolnej. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

Artykuł Co 10. gospodarstwo bierze udział w badaniu pochodzi z serwisu Krynica Morska.

Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2026 r. Główny Urząd Statystyczny prowadzi badanie R-SGR „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych”, nazywane również „małym spisem rolnym”. Do udziału zapraszani są wyłącznie wylosowani […]

30/05/2026

⛵🌊 Emocje na wodzie i sportowa rywalizacja w Krynicy Morskiej!
Zapraszamy do obejrzenia materiału Polskiego Związku Żeglarskiego, w którym zawodnicy dzielą się swoimi wrażeniami z rywalizacji podczas trzeciej części Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego odbywającej się w Krynicy Morskiej. 😊
Cieszymy się, że nasze miasto ponownie gości żeglarzy z całej Polski i jest areną sportowych zmagań na najwyższym poziomie. 🏆⛵

30/05/2026
29/05/2026

🎥 Wspominamy wyjątkowe chwile z obchodów 35-lecia Miasta Krynica Morska! 🎉

9 maja 2026 roku podczas Uroczystej Sesji Rady Miejskiej wspólnie świętowaliśmy jubileusz naszego miasta, przypominając jego historię, osiągnięcia oraz ludzi, którzy przez lata tworzyli Krynicę Morską. ❤️

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tego wyjątkowego wydarzenia. 📽️✨

🌊⚓🏛️

𝐙𝐚𝐩𝐫𝐨𝐬𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐨 𝐮𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐮 𝐰 𝐝𝐞𝐛𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐧𝐚𝐝 𝐑𝐚𝐩𝐨𝐫𝐭𝐞𝐦 𝐨 𝐬𝐭𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐲 !Zgodnie z art. 28aa ustawy o samorządzie gminnym Burmistrz...
29/05/2026

𝐙𝐚𝐩𝐫𝐨𝐬𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐨 𝐮𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐮 𝐰 𝐝𝐞𝐛𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐧𝐚𝐝 𝐑𝐚𝐩𝐨𝐫𝐭𝐞𝐦 𝐨 𝐬𝐭𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐲 !

Zgodnie z art. 28aa ustawy o samorządzie gminnym Burmistrz Miasta Krynica Morska Sylwia Szczurek przedstawia Radzie Miasta Krynica Morska Raport o stanie Gminy Miasta Krynica Morska za 2025 rok.

Raport będzie rozpatrywany podczas sesji Rady Miasta Krynica Morska, która odbędzie się 18 czerwca 2026 r. o godz. 10:00. W trakcie sesji przeprowadzona zostanie debata nad raportem.

Raport o stanie Gminy Miasta Krynica Morska za 2025 rok dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem:

https://bip.krynicamorska.tv/artykul/raport-o-stanie-gminy-krynica-morska-za-rok-2025

W debacie nad raportem, oprócz radnych, mogą uczestniczyć również mieszkańcy Gminy Miasta Krynica Morska. Osoby zainteresowane udziałem w debacie powinny złożyć pisemne zgłoszenie do Przewodniczącej Rady Miasta Krynica Morska, poparte podpisami co najmniej 20 mieszkańców, najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja.

Zgłoszenia należy składać na adres:

Urząd Miasta Krynica Morska
ul. Górników 15
82-120 Krynica Morska

Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności wpływu zgłoszeń. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos wynosi do 15 osób, chyba że Rada Miasta postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Po zakończeniu debaty nad Raportem o stanie Gminy Miasta Krynica Morska Rada Miasta Krynica Morska przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem Burmistrzowi Miasta Krynica Morska wotum zaufania.

Formularz zgłoszenia do udziału w debacie dostępny jest na stronie.

Artykuł Zaproszenie do udziału w debacie nad Raportem o stanie Gminy pochodzi z serwisu Krynica Morska.

https://krynicamorska.tv/aktualnosci/zaproszenie-do-udzialu-w-debacie-nad-raportem-o-stanie-gminy/

Wspólnie zadbajmy o czystość naszych wód !Twoje wakacje wpływają na wodę. Rusza IV edycja kampanii 10GGWraz z rozpoczęci...
29/05/2026

Wspólnie zadbajmy o czystość naszych wód !

Twoje wakacje wpływają na wodę. Rusza IV edycja kampanii 10GG

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego rusza IV edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej 10GG – „10 grzechów głównych nieświadomego turysty”, organizowanej przez „Wodne Sprawy”. Tegoroczna odsłona prowadzona jest pod hasłem „Twoje wakacje wpływają na wodę”.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na codzienne zachowania nad morzem, jeziorami i rzekami, które wpływają na jakość wody, stan brzegów oraz funkcjonowanie ekosystemów wodnych. Organizatorzy przypominają, że presja na środowisko nie ogranicza się wyłącznie do pozostawianych odpadów. Znaczenie mają również m.in. niszczenie roślinności przybrzeżnej, płoszenie zwierząt, hałasowanie, wchodzenie w trzcinowiska czy korzystanie z miejsc nieprzeznaczonych do rekreacji.

Kampania będzie prowadzona od 16 czerwca do 24 sierpnia 2026 r. W jej ramach publikowane będą materiały edukacyjne poświęcone dziesięciu zachowaniom turystów wpływającym na stan wód i terenów przybrzeżnych. Zaplanowano również działania w mediach społecznościowych, materiały informacyjne oraz konkurs fotograficzny „Twoje wakacje wpływają na wodę”, promujący dobre praktyki wypoczynku nad wodą.

Organizatorzy zachęcają mieszkańców i turystów do odpowiedzialnego korzystania z uroków polskiego wybrzeża, jezior i rzek. Nawet pozornie drobne decyzje podejmowane podczas wypoczynku mają wpływ na środowisko naturalne i jakość wód, z których wszyscy korzystamy.

Twoja gazeta o wodzie

Dołącz do kampanii 10GG 2026!
https://wodnesprawy.pl/akcja-edukacyjna-10gg/

Artykuł Wspólnie zadbajmy o czystość naszych wód pochodzi z serwisu Krynica Morska.
https://krynicamorska.tv/aktualnosci/wspolnie-zadbajmy-o-czystosc-naszych-wod/

𝐒𝐞𝐣𝐦 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐣ął 𝐮𝐬𝐭𝐚𝐰ę 𝐦𝐞𝐭𝐫𝐨𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐚𝐥𝐧ą 𝐝𝐥𝐚 𝐏𝐨𝐦𝐨𝐫𝐳𝐚. 𝐒𝐚𝐦𝐨𝐫𝐳ą𝐝𝐲 𝐩𝐨𝐧𝐚𝐝 𝐩𝐨𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐚𝐦𝐢 !Dzisiejsze głosowanie w Sejmie RP to ważny m...
29/05/2026

𝐒𝐞𝐣𝐦 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐣ął 𝐮𝐬𝐭𝐚𝐰ę 𝐦𝐞𝐭𝐫𝐨𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐚𝐥𝐧ą 𝐝𝐥𝐚 𝐏𝐨𝐦𝐨𝐫𝐳𝐚. 𝐒𝐚𝐦𝐨𝐫𝐳ą𝐝𝐲 𝐩𝐨𝐧𝐚𝐝 𝐩𝐨𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐚𝐦𝐢 !

Dzisiejsze głosowanie w Sejmie RP to ważny moment dla miast i małych gmin współtworzących Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Pomorza. Ustawa metropolitalna została przyjęta przez Sejm, otwierając drogę do powstania pierwszego w północnej Polsce Związku Metropolitalnego. Projekt od początku współtworzyli i wspierali samorządowcy reprezentujący wszystkie opcje polityczne, jednak w Sejmie nie wszystkie kluby parlamentarne poparły projekt.

Wynik dzisiejszego głosowania to sukces mieszkańców, samorządowców i lokalnych społeczności, które od lat konsekwentnie zabiegały o rozwiązania wzmacniające współpracę między gminami i pozwalające skuteczniej odpowiadać na wyzwania związane z transportem, edukacją, ochroną środowiska czy planowaniem rozwoju. To również dowód, że w sprawach najważniejszych dla mieszkańców możliwe jest budowanie porozumienia ponad politycznymi podziałami.

Dialog ponad podziałami

Przez ostatnie tygodnie prowadzony był rzetelny i partnerski dialog z przedstawicielami wszystkich środowisk politycznych. W toku prac parlamentarnych do projektu wprowadzono ważne poprawki zgłoszone przez posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji. Choć ostatecznie kluby te nie poparły ustawy podczas głosowania sejmowego, na poziomie lokalnym projekt od początku współtworzyli i wspierali samorządowcy reprezentujący różne środowiska polityczne – od Koalicji Obywatelskiej i PSL, przez P*S i Konfederację, po Lewicę.

„Przy obecnym tempie rozwoju potrzebujemy rozwiązań systemowych, a nie doraźnych działań. Dla nas ta ustawa to konieczność” – podkreśla Mariola Zmudzińska, burmistrz Żukowa.

„Nasza metropolia to gęsta sieć powiązań między dużymi miastami a dziesiątkami dynamicznych gmin wiejskich, takich jak moja. Po co małej gminie metropolia? Odpowiedź jest prosta: by mieszkaniec Pszczółek nie czuł się obywatelem drugiej kategorii” – powiedział Michał Urbanek, Wójt Gminy Pszczółki.

„Traktujemy tę ustawę jako realne narzędzie walki z odpływem mieszkańców. Ludzie chcą u nas mieszkać i tu zakładać rodziny, ale do tego potrzebują sprawnego połączenia z rynkiem pracy w rdzeniu metropolii. Ustawa metropolitalna buduje dla nas niezbędny pomost” – podkreśla Jacek Pauli, Burmistrz Skarszew.

Sejmowa polityka a lokalne oczekiwania

Dzisiejszy wynik pokazał, że sejmowa polityka nie zawsze podąża za głosem samorządów. Ten głos jednak wybrzmiewał niezwykle wyraźnie przez ostatnie lata. Wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie mówili jednym głosem: Pomorze potrzebuje ustawy metropolitalnej, a szczególnie potrzebują jej mniejsze gminy, które dzięki niej zyskają nowe możliwości rozwoju i skuteczniejszego rozwiązywania codziennych problemów mieszkańców.

„Tu nie chodzi o interesy dużych miast, tu chodzi o interesy wszystkich mieszkańców regionu. Nasi mieszkańcy codziennie pokonują drogę do Gdańska, Gdyni i Sopotu, ale też do innych miast naszego regionu, także do sąsiednich gmin. Jeżdżą tam do pracy, na uczelnię, do szkoły. Oni oczekują zintegrowanej komunikacji, oni czują się częścią tej metropolii. Ustawa metropolitalna to wielka szansa dla gmin wiejskich” – powiedziała Weronika Chmielowiec, Wójt Gminy Pruszcz Gdański.

„Ustawa metropolitalna to jedna z większych szans dla całego Pomorza. Kwestia transportu jest bardzo ważna dla mieszkańców z Malborka, Sztumu, Nowego Dworu, którzy chcą docierać do Gdańska, Gdyni czy Sopotu. Równie ważna jest dla turystów, którzy chcą odwiedzać Malbork i całe Pomorze. Chcemy, żeby środki, które w wyniku uchwalenia ustawy metropolitalnej trafią na Pomorze, tę turystykę rozwinęły. Dla Żuław i Powiśla istotne są również kwestie środowiskowe: retencja wody, działania przeciwpowodziowe czy działania związane z czystością powietrza” – podsumował Marek Charzewski, Burmistrz Malborka.

Czy Prezydent usłyszy głos lokalnych społeczności?

Większość samorządów tworzących Obszar Metropolitalny to małe gminy. Ich przedstawiciele liczą, że kolejny etap procesu legislacyjnego będzie przebiegał z uwzględnieniem głosu lokalnych wspólnot.

„Wierzymy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki, jako strażnik dobra wspólnego, spojrzy na ustawę metropolitalną oczami mieszkańców, wójtów i burmistrzów, którzy każdego dnia odpowiadają za rozwój swoich małych ojczyzn” – mówi Łukasz Brządkowski, Prezydent Tczewa.

„Dzisiejsze głosowanie nie jest zwycięstwem jednej partii ani jednego środowiska. To sukces samorządu, który po raz kolejny udowodnił, że potrafi współpracować ponad podziałami. To również ważny sygnał, że Polacy potrafią się porozumieć wtedy, gdy stawką jest rozwój lokalnych społeczności i poprawa jakości życia mieszkańców” – mówią samorządowcy 61 gmin i powiatów, którzy apelują do Prezydenta RP o podpisanie ustawy.

Artykuł Sejm przyjął ustawę metropolitalną dla Pomorza. Samorządy ponad podziałami pochodzi z serwisu Krynica Morska.
https://krynicamorska.tv/aktualnosci/sejm-przyjal-ustawe-metropolitalna-dla-pomorza-samorzady-ponad-podzialami/

Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot

Adres

Ulica Górników 15
Krynica Morska
82-120

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:00 - 15:00
Wtorek 07:00 - 15:00
Środa 07:00 - 15:00
Czwartek 07:00 - 15:00
Piątek 07:00 - 15:00

Telefon

+48552476527

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Gmina Miasta Krynica Morska umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria