18/05/2026
Kolejna edycja „Nocy Muzeów”, współorganizowana wspólnie z PTTK Kruszwica Oddział Nadgoplański, po raz kolejny okazała się ogromnym sukcesem! 🌿🏰
Podczas wydarzenia uczestnicy mogli bezpłatnie wejść na Mysią Wieżę, odwiedzić ekspozycję przyrodniczo - historyczną w Parku oraz wziąć udział w specjalnej zabawie terenowej. Na tych, którzy rozwiązali quest, czekała wyjątkowa nagroda – drzewko do posadzenia 🌱
Bardzo cieszy nas fakt, że wydarzenie przyciągnęło gości nie tylko z województwa kujawsko-pomorskiego, ale również z wielu innych regionów Polski. To pokazuje, jak duży potencjał mają inicjatywy promujące nasze lokalne dziedzictwo, historię i walory przyrodnicze.
Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwo Dobrzejewice, Lasy Państwowe za przekazanie drzewek i dołożenie "małej cegiełki" do wydarzenia 🌲🤝
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, pozytywną energię i wspólnie spędzony czas. Takie wydarzenia pokazują, że warto tworzyć przestrzeń do aktywnego poznawania regionu i jego historii.
Tym bardziej szkoda, że inicjatywa, która w tak pozytywny sposób promuje region i przyciąga odwiedzających z różnych części kraju, spotyka się z tak niewielkim zainteresowaniem i wsparciem ze strony lokalnego samorządu oraz mediów.
fot. D. Sajbor, K. Nowińska, J. Owczarek, A. Sieradzki