Czekolada jest moją pasją od 10 lat. W 2004 roku założyłam firmę Victoria &Fortunata specjalizującą się w produkcji czekoladek ręcznie robionych i artystycznych wyrobów z czekolady. Dwa lata współpracowałam z Magdą Gessler , która sprzedawała czekoladki mojego autorstwa w swoich restauracjach. Lubię uczyć , dlatego od początku działalności zajmowałam się prowadzeniem warsztatów, a od 2013 roku je
st to moje główne zajęcie. Swoje autorskie warsztaty prowadzę w Instytucie Sztuki Kulinarnej. Współpracuję też z firmami eventowymi i sama organizuję warsztaty dla grup zorganizowanych. Na warsztatach dzielę się wiedzą technologiczną i doświadczeniem jakie zdobyłam poprzez praktykowanie sztuki pracy z czekoladą. Uczę jak się obchodzić z czekoladą, czego ona potrzebuje, jak należy ją traktować , czego trzeba unikać , jakie umiejętności należy rozwijać żeby osiągnąć mistrzostwo. Najważniejsze są dla mnie umiejętności praktyczne i na nie kładę szczególny nacisk. Wiedzę teoretyczną uczestnicy otrzymują w materiałach szkoleniowych, a na warsztatach w małych porcjach wyjaśniających działania praktyczne. Realizując program warsztatów biorę pod uwagę oczekiwania i potrzeby uczestników . Szanuję ich indywidualność, dostosowuję się do ich poziomu zaawansowania. Osobny temat to warsztaty dla dzieci. Są one krótsze i dopasowane do ich zdolności manualnych. Ich zadaniem jest uczyć poprzez zabawę. Do kogo adresowane są warsztaty?
1. Do ludzi, którzy chcą profesjonalnie zajmować się cukiernictwem.
2. Do amatorów pasjonatów, którzy chcą robić czekoladki w domu.
3. Do wszystkich, którzy kochają czekoladę jeść i chcą się dobrze bawić robiąc swoje czekoladki pod moim kierunkiem. W warsztatach może wziąć udział każdy, kto ukończył 10 lat i spełnia powyższe kryteria.
1. Profesjonalne , kompleksowe, warsztaty :Czekolada rzemiosło i sztuka . Warsztaty te są przeznaczone dla osób, które chcą zawodowo zajmować się czekoladą zakładając własną firmę oraz dla amatorów, pasjonatów, którzy chcą osiągnąć poziom mistrzowski. Czym moje warsztaty różnią się od innych?
1. Podczas 3 spotkań przekazuję w sposób prosty i przystępny, kompletną wiedzę o technologii i produkcji pralin.
2. Stawiam na praktykę, praktykowanie jest dla mnie najważniejsze, dlatego uczestnicy 3 kursów mają dodatkową możliwość praktykowania tego czego się nauczyli na kursie 4.
3. Uczę technologicznego myślenia, logiki czekolady. Każdy uczestnik tych warsztatów będzie umiał sam tworzyć receptury oraz autorskie czekoladki.
4. Jestem skutecznym nauczycielem, lubię uczyć i potrafię nauczyć każdego, kto chce się nauczyć.
5. Z każdym uczniem pracuję indywidualnie, dostosowuję się do jego potrzeb, zauważam jego silne i słabe strony, poświęcam mu tyle czasu ile potrzebuje.
6. Robienie czekoladek jest sztuką. Te warsztaty są okazją do rozwoju własnej kreatywności.
Warsztaty składają się z cyklu 4 spotkań: