08/05/2026
Dzisiaj 08 maja 2026 r w Filii Biliotecznej w Konarzewie konkursem pięknego czytania zainaugurowaliśmy XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 08-15 maja 2026 pod hasłem "Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz". Biblioteka obecnie nie jest tylko miejscem wypożyczania książek. Biblioteka to miejsce spotkań, rozmów, warsztatów. To miejsce, w ktorym można ciekawie i kreatywnie spędzić czas. To miejsce, które jest bezpieczną przystania, w której odkrywasz nieznane dotąd historie, nowe pasje, a także samego siebie w emocjach bohaterów literackich. Do konkursu przystąpilo 5 uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im Jana Twardowskiego w Konarzewie i 5 uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie. Jury w składzie: Joanna Stańczak, psycholog ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, Krystyna Kulaga- opiekun kółka czytelniczego SOSW i pedagog specjalny Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie oraz Mirosława Sajur- czytelniczka przyznało I miejsce Marii Czubak za wiersz "Kłamczucha ". II miejsce zajął Tomasz Duszyński za wiersz "Kwoka" a trzecie Ania Przybylska za wiersz "Samochwala". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Także dzisiaj w bibliotece nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Mój ulubiony bohater z książki", który zorganizowała Pani Krystyna Kulaga opiekunka kółka czytelniczego. Wszyscy biorący udział w konkursie plastycznym otrzymali nagrody i słodkości. Były też życzenia z okazji przypadającego właśnie dzisiaj "Dnia Bibliotekarza". Serdecznie dziękujemy.