Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 🇵🇱 Oficjalny profil Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

🚓Spieszyli z pomocą… 4 czerwca funkcjonariusze z   wykonując zadania w ramach przywróconej, tymczasowej kontroli granicz...
05/06/2026

🚓Spieszyli z pomocą…

4 czerwca funkcjonariusze z wykonując zadania w ramach przywróconej, tymczasowej kontroli granicznej w Łęknicy (granica 🇵🇱🇩🇪) uzyskali informację, że na trenie pobliskiego Parku Mużakowskiego jadąca rowerem kobieta, obywatelka Polski wywróciła się, doznała urazu i potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarskiej. 🚨
Strażnicy graniczni oraz patrol mobilny żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej szybko dojechali na miejsce zdarzenia, wzywając jednocześnie ratowników medycznych. Natychmiastowa interwencja mundurowych oraz sprawne powiadomienie służb medycznych okazały się niezbędne, ponieważ kobieta mając rozładowany telefon nie mogła sama wezwać pomocy❗️

Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz monitorowano stan zdrowia poszkodowanej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Po zakończonych wstępnych oględzinach lekarz pogotowia stwierdził złamanie ręki oraz konieczność przeprowadzenia dalszych badań.

🏥Poszkodowana została zabrana karetką pogotowia do żarskiego szpitala. Na szczęście jej życiu nic nie zagraża.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna

Dzień świąteczny ale kontrole na 🇵🇱🇩🇪 granicy trwająFunkcjonariusze Straż Graniczna przy wsparciu Polska Policja, Żandar...
04/06/2026

Dzień świąteczny ale kontrole na 🇵🇱🇩🇪 granicy trwają

Funkcjonariusze Straż Graniczna przy wsparciu Polska Policja, Żandarmeria Wojskowa i Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą tymczasowe kontrole graniczne na lubuskim i dolnośląskim odcinku granicy z Niemcami.
Sprawdzane są pojazdy i dokumenty podróżnych – wszystko w trosce o bezpieczeństwo i porządek na granicy.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Obchody 35. rocznicy powołania Straży Granicznej 2 czerwca w Placówce Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy swoją obecnośc...
03/06/2026

Obchody 35. rocznicy powołania Straży Granicznej 2 czerwca w Placówce Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy swoją obecnością uświetnili przedstawiciele władz wojewódzkich, Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, szefowie służb mundurowych, przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji współpracujących ze Strażą Graniczną oraz kierownicy jednostek administracyjnych.
Uroczystość to w poznańskiej placówce SG także okazja do wręczenia wyróżnień, odznaczeń państwowych i resortowych oraz aktów mianowania na kolejne stopnie służbowe w Straży Granicznej.
Komendant Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy – płk SG Paweł Onichimiuk w szczególny sposób podziękował zaproszonym gościom wręczając 51 pamiątkowych medali z okazji 35-lecia powołania Straży Granicznej.
Gen. bryg. SG Monika Musielak Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z płk. SG Pawłem Onichimiukiem, wręczyła akty mianowania na wyższe stopnie służbowe swoim podległym funkcjonariuszom.
Mianowania na wyższe stopnie służbowe z okazji Święta Straży Granicznej otrzymało:
- w korpusie oficerów - 6 funkcjonariuszy
- w korpusie chorążych - 15 funkcjonariuszy
- w korpusie podoficerów - 13 funkcjonariuszy
Wyróżnionym, odznaczonym i awansowanym serdecznie gratulujemy!

Straż Graniczna
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

🩸 Już 15 czerwca na terenie Komendy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim odbędzie się akcja h...
03/06/2026

🩸 Już 15 czerwca na terenie Komendy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi.
Na straży życia jest ogólnopolską akcją honorowego oddawania krwi przez funkcjonariuszy służb mundurowych. Akcja została zainaugurowana przez Komendanta Głównego Straży Granicznej.
Aby oddać krew wystarczy być zdrowym, wypoczętym, po lekkim śniadaniu oraz dzień wcześniej wypić około dwóch litrów wody. Trzeba także pamiętać, żeby mieć przy sobie dowód osobisty. Honorowemu Dawcy Krwi należy się zwolnienie od pracy/służby w dniu, w którym oddaje krew oraz w dniu następnym oraz przysługuje także posiłek regeneracyjny.

Do udziału w akcji organizatorzy zapraszają funkcjonariuszy, pracowników służb oraz wszystkich mieszkańców regionu, którzy chcą wesprzeć tę szlachetną inicjatywę. Rejestracja dawców będzie prowadzona 15 czerwca w godzinach od 9.00 do 12.00 w krwiobusie na terenie komendy oddziału.

Podczas akcji zainteresowane osoby będą mogły zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. To kolejna szansa, aby pomóc osobom walczącym z nowotworami krwi i innymi ciężkimi chorobami wymagającymi przeszczepienia.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze

Funkcjonariusze Nadodrzański Oddział Straży Granicznej odnieśli duży sukces podczas XIV Mistrzostw Straży Granicznej w S...
03/06/2026

Funkcjonariusze Nadodrzański Oddział Straży Granicznej odnieśli duży sukces podczas XIV Mistrzostw Straży Granicznej w Strzelectwie, wykazując się wysokimi umiejętnościami, precyzją i skuteczną współpracą. Po ośmiu wymagających konkurencjach z broni krótkiej i długiej zajęli 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Nasz oddział reprezentowali st. sierż. SG Martyna Zborała, mł. chor. SG Norbert Kubasik oraz chor. szt. SG Piotr Graczyk.
Dodatkowo Martyna Zborała zdobyła 1. miejsce w kategorii kobiet.

🥋 Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu z zakresu samoo...
03/06/2026

🥋 Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu z zakresu samoobrony prowadzonym przez mistrzów Ju-Jitsu – Soke Eugeniusza Sikorę (10 DAN) oraz Shihana Piotra Mikuckiego (6 DAN).
Podczas zajęć doskonalili techniki samoobrony, bezpiecznego obezwładniania osób oraz chwyty transportowe wykorzystywane podczas codziennej służby.
Praktyczne ćwiczenia pozwoliły przećwiczyć różnorodne sytuacje interwencyjne, rozwijając umiejętności niezbędne do skutecznego i bezpiecznego działania.
Zdobyta wiedza i doświadczenie przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz osób, wobec których podejmowane są czynności służbowe.

Straż Graniczna
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Turyści z Ameryki Południowej i Środkowej przyłapani w pracy „na czarno”Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we ...
02/06/2026

Turyści z Ameryki Południowej i Środkowej przyłapani w pracy „na czarno”

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu - Strachowicach 1 czerwca, przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców w jednej z firm zajmujących się zbiorem i przetwórstwem owoców na terenie powiatu wrocławskiego.
Podczas działań kontrolnych, których celem było ujawnianie przypadków nielegalnego wykonywania pracy przez cudzoziemców strażnicy graniczni wykryli, że 8 cudzoziemców z Kolumbii, Gwatemali oraz Wenezueli wykonywali pracę bez wymaganych zezwoleń. Cudzoziemcy wjeżdżając do Polski zadeklarowali turystyczny cel pobytu w naszym kraju, jednak faktycznie wykonywali pracę bez wymaganego zezwolenia. Cel pobytu niezgodny z deklarowanym to wystarczająca przesłanka do zatrzymania cudzoziemców.
Mundurowi po zatrzymaniu cudzoziemców wszczęli postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania ich do powrotu do krajów pochodzenia. W wydanych decyzjach cudzoziemcy otrzymają dodatkowo zakazy ponownego wjazdu do krajów strefy Schengen.
Natomiast w związku z wykrytymi nieprawidłowościami w kontrolowanej firmie, pracodawcy grozi teraz wysoka kara grzywny.

Straż Graniczna
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Wspólne uroczystości w Twierdzy KłodzkiejW piątek 29 maja funkcjonariusze i pracownicy Placówki Straży Granicznej w Kłod...
02/06/2026

Wspólne uroczystości w Twierdzy Kłodzkiej

W piątek 29 maja funkcjonariusze i pracownicy Placówki Straży Granicznej w Kłodzku oraz funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu kłodzkiego obchodzili wspólnie Święto Straży Granicznej i Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.
Tegoroczną uroczystość zorganizowano w scenerii Kłodzkiej Twierdzy i połączono ją z Piknikiem Edukacyjnym Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
W wydarzeniu uczestniczył Aleksander Szwed senator RP, Paweł Gancarz – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a jednocześnie wiceprezes Zarządu Oddziałowego Związku OSP RP województwa dolnośląskiego.
W uroczystości Nadodrzański Oddział Straży Granicznej reprezentowała płk SG Wioletta Kieliszak – Zastępca Komendanta NoOSG, nadbrygadier Marek Hajduk - Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz liczni przedstawiciele samorządów lokalnych, polskich i czeskich służb mundurowych, a także uczniowie oddziałów o profilu mundurowym.
Uroczystość była okazją do złożenia funkcjonariuszom podziękowań za codzienny trud i służbowe zaangażowanie. Była to także okazja do złożenia gratulacji w związku z awansami na wyższe stopnie i stanowiska służbowe oraz wręczenia odznaczeń i wyróżnień.
Tradycyjnie, dając wyrazy uznania dla kadry pedagogicznej i wyróżniających się uczniów klas o profilu mundurowym, Komendant Placówki SG w Kłodzku płk SG Dariusz Matusiak, st. bryg. Rafał Chorzewski i druh Dariusz Chojecki uhonorowali pamiątkowym grawertonem nauczyciela Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach - Piotra Wajdę oraz 3 uczniów: Damiana Puziora i Ireneusza Jakubca z Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku oraz Alana Ziemlewskiego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach.
Straż Graniczna

VII Patrol Graniczny już za nami 💪W sobotę, 30 maja odbył się VII Patrol Graniczny – impreza sportowo-rekreacyjna, która...
01/06/2026

VII Patrol Graniczny już za nami 💪

W sobotę, 30 maja odbył się VII Patrol Graniczny – impreza sportowo-rekreacyjna, która od kilku lat przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku oraz odkrywania mniej znanych zakątków polsko-czeskiego pogranicza. Bazą wydarzenia była niewielka miejscowość Opawa w gminie Lubawka.
W Patrolu Granicznym mogli wziąć udział zarówno piechurzy, biegacze, jak i rowerzyści. Organizatorzy przygotowali dwie trasy: krótszą o długości 22 kilometrów oraz dłuższą – 53 kilometry. Obie trasy prowadziły przez malownicze tereny pogranicza Grzbietu Lasockiego w Karkonoszach oraz Bramy Lubawskiej.
Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zmagania odbywały się w różnych kategoriach, na różnych trasach, w trudnym, górzystym terenie. Stanowiło to nie lada wyzwanie dla wszystkich uczestników sportowej rywalizacji.

🟢 Kategoria – bieg na dystansie 22 km
W biegu na 20 km na podium stanęli: Paweł Pawlik (Wałbrzych), Jan Wolański (Oława), Maciej Karwacki (Wrocław). Wśród pań pierwsze trzy miejsca zajęły: Jagoda Petryna (PSG Wrocław), Marcelina Marczak (Czarny Bór) i Marta Pabiańska (Wrocław).
🟢 Kategoria – bieg na dystansie 53 km
Bieg na 53 km wygrał Grzegorz Bublis (Wrocław), drugi był Jarosław Włodarczyk (Jelenia Góra), trzeci Mateusz Ladenberger (Jaczków). Paweł Gracz z komendy NoOSG był tuż za podium (4 miejsce). Na podium rywalizacji kobiet stanęły: Justyna Napierko (Kamienna Góra), Patrycja Groń (Kamienna Góra), Natalia Kuligowska (Świdwin).
🟢 Kategoria – rajd rowerowy na dystansie 22 km
W tej kategorii wygrał Andrzej Cwenar (Stara Białka). Drugi był Patryk Matyga (Boguszów Gorce), trzeci Marcin Trela (Lubawka). Rywalizację pań na tym dystansie wygrała Agnieszka Matysiak (Lubań). Druga była Anna Plich (Jelenia Góra), trzecia Paulina Peciak (Kamienna Góra).
🟢 Kategoria – rajd rowerowy na dystansie 53 km
W kategorii rajdu na 53 km wygrał Michał Walczewski (Wałbrzych). Drugi był Krystian Pakuła (Wałbrzych), trzeci Piotr Andrejhów (Jelenia Góra). Pierwsze miejsce wśród pań zajęła Kristyna Saidl z czeskich Bernatice.
🟢 Kategoria – wędrówka na dystansie 22 km
Wędrówkę na 20 km wygrał Daniel Niedziałkowski (Kamienna Góra), druga była Joanna Karnas (Wrocław), trzeci Piotr Graczyk (PSG Wrocław). Wśród pań pierwsza była Joanna Karnas (Wrocław), druga Anna Smajda (PSG Wrocław), trzecia Lucyna Błońsk (Miszkowice).
🟢 Kategoria – wędrówka na dystansie 53 km
Wśród wędrowców na dystansie 53 km na podium stanęli: Grzegorz Kołcz (Lubawka), Zbigniew Drzewiński (Lubawka) i Jarosław Dwojak (Legnica). Wśród pań wygrała Marta Janik (Lubawka), druga była Anna Błońska (Lubawka), trzecia Lidia Grzyb (PSG Wrocław).

Puchar Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w kategorii „Służby Mundurowe” zdobyli następujący funkcjonariusze naszego oddziału:

👉Radosław Banaś z PSG Wrocław za 3 miejsce w biegu na 22 km,
👉Paweł Gracz z komendy NoOSG za 1 miejsce w biegu na dystansie 53 km.
👉Patryk Mazurek z PSG Kłodzko za 2 miejsce w rajdzie rowerowym na dystansie 22 km,
👉Bartłomiej Kowal również z kłodzkiej placówki SG za 3 miejsce w rajdzie na tym samym dystansie.
👉Sławomir Grzyb z PSG Wrocław za 1 miejsce rowerem na dystansie 53 km.

W kategorii kobiet w biegu na 23 km za 1 miejsce puchary otrzymała Jagoda Petryna z PSG Wrocław oraz za 3 miejsce Julita Łopatyńska (PSG Kłodzko).
W kalsyfikacji drużynowej open 1 miejsce zajęła Placówka Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach: Radosław Banaś, Paweł Bogdał i Damian Bogusz.

Gratulujemy!

Straż Graniczna
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

31/05/2026

Ten dzień na długo zapadnie w pamięć... Nadodrzańskie obchody 35. rocznicy powołania Straży Granicznej

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna Collegium Polonicum w Słubicach Lubuski Urząd Wojewódzki Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Adres

Poprzeczna 1
Krosno Odrzanskie
66-600

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 15:30
Wtorek 07:30 - 15:30
Środa 07:30 - 15:30
Czwartek 07:30 - 15:30
Piątek 07:30 - 15:30

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Nadodrzański Oddział Straży Granicznej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij