27/05/2026
🗳️ Samorząd to MY! Sprawny system tworzymy razem.
W Dniu Samorządu Terytorialnego świętujemy wolność i prawo do decydowania o naszym najbliższym otoczeniu. Samorząd to nie budynek urzędu – to my wszyscy: mieszkańcy, lokalne władze oraz instytucje, które powołano, by służyły wspólnocie.
Naszą misją jako Międzygminnego Związku Gospodarki Odpadami Komunalnymi "Odra-Nysa-Bóbr" jest organizacja i nadzór nad gospodarką odpadami. To skomplikowane logistycznie i prawnie zadanie, którego fundamentem jest zgodna i sprawna współpraca międzygminna.
Dzięki partnerskiej relacji i wspólnemu zielonemu kierunkowi, który obraliśmy razem z:
Gmina Bobrowice 🤝
Gmina Bytnica 🤝
Gmina Dąbie 🤝
Gmina Gubin 🤝
Gminą Maszewo🤝 Urząd Gminy w Maszewie
łączymy siły, by tworzyć jeden, stabilny i nowoczesny system odpadowy dla całego regionu.
Ta codzienna, owocna współpraca pokazuje, że działając ramię w ramię, osiągamy znacznie lepsze efekty dla dobra naszych mieszkańców i lokalnego środowiska.
Dziękujemy włodarzom gmin, radnym, pracownikom zaangażowanym w ten system, a przede wszystkim WAM – Mieszkańcom – za każdy sygnał, dialog i dbałość o selektywną zbiórkę.
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Samorządu! 🌿
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! 💪💚