28/03/2023
26 marca 2023 roku jako przedstawiciele stowarzyszenia Młoda Polska - Małopolska z terenu Małopolski, zameldowaliśmy się na organizowanej w Warszawie konwencji. Z grona naszych małopolskich działaczy udział w panelu dyskusyjnym wzięli:
Sebastian Maciejko, dla którego "walka o klimat, walka o polskie naturalne środowisko, jest patriotycznym obowiązkiem" oraz
Mateusz Szymanek, który wystąpił z postulatem cyfryzacji w edukacji mówiąc, ze "500 mb to znacznie mniej dla pleców niż 5 kilogramów".
Warszawska konwencja zainicjowała aktywność pod jednym sztandarem. Jesteśmy gotowi do działania i mamy wspólne, jasno określone cele. Chcemy stworzyć Polskę naszych marzeń. Wypracowane podczas konwencji postulaty to przede wszystkim:
- większa ilość mieszkań,
-tańsze mieszkania,
- tańszy wynajem,
- cyfryzację podręczników,
- nowy system edukacji,
- lepiej rozwinięte struktury komunikacji zbiorowej,
- czyste powietrze.
Jesteśmy młodzi, pełni sił i determinacji, a przede wszystkim żyjemy w poczuciu obowiązku, by walczyć o kształt naszej teraźniejszości i przyszłości, o rzeczy które nas młodych dotykają najbardziej. Mamy świadomość, że nikt nie zrobi tego za nas, a osiągnięcie tych celów wymaga mnóstwa pracy. Zapraszamy do dołączenia do naszego ruchu!